Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudok megbízni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok megbízni a barátomban? Hogy küzdjem le a féltékenységet? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

12 évesen anyukám elhagyott minket, 5 éven keresztül váltak apámmal és ment a „sz@rdobálás”, lelkileg tönkrement az egész család. Én azóta mindenkivel bizalmatlan vagyok.Voltak pasijaim,de lelkileg távol tudtam magam tartani tőlük (és nem1x csaltam meg őket),mert tudtam, hogy így nem tudok újra csalódni.

10 hónapja viszont első látásra beleszerettem vkibe.azóta együtt vagyunk és rettegek attól hogy megcsal(még rémálmaim is vannak tőle),pedig SOHA nem adott okot a féltékenységre. Mindketten elég attraktív személlyek vagyunk, és az,hogy megnézik őt a nők az utcán,még rosszabbá teszi a helyzetet.Nem akarom az állandó féltékenységemmel elmarni magamtól. Úgy érzem lelkileg ki vagyok neki szolgáltatva és félek hogy kihasználja. Mit tennétek a helyemben?


2010. okt. 6. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A féltékenység, az egy energetikai folyamat.

Ha megfigyeled magad közben, érezheted hogy a gyomrodból indul ki és felkúszik a torkod felé.

Amennyiben ezt a folyamatot meg tudod figyelni elkerülendő ezzel, hogy az érzelmeid magával ragadjanak akkor az érzés el fog múlni.

Egyrészt.

Másrészt tudnod kell, hogy nem mindenki olyan, amilyen te voltál. Vannak emberek, akik megérdemlik a bizalmat.

Harmadrészt: tudnod kell, hogy semmit nem érsz el a féltékenységgel... csak korlátozod a másikat, aki ebből előbb-utóbb el fog menekülni.

2010. okt. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez csak önkontroll kérdése, mivel a féltékenység valóban része a komoly kapcsolatoknak. amúgy nagyon együtt érzek veled, volt páromnál sosem voltam féltékeny, sosem éreztem ilyet, de mostani páromnál nekem is vannak ezzel kapcsolatos rémálmaim.

És én semtudok megbízni benne, holott egyáltalán nem ad okot rá. Egyszerűen ilyen vagyok. Nem sok jót kaptunk az élettől, de ha a párod tényleg szeret, akkor idővel elmúlik ez az egész. Neked az a fontos, hogy bármennyire is féltékeny vagy, vagy fáj valami azt lehetőleg tartsd magadban, a negatív dolgokat, érzelmeket csak a barátnőiddel (stb.) beszéld meg, beszéld ki, ne vele. Csak akkor Vele, ha közvetlenül őt érinti, pl. okot ad a féltékenységre.

2010. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Neked annyi.Kész.Rajtad senki nem tud segíteni.Ez van.Éld le valahogy így az életed,majdcsak lepereg a film.Majdcsak lefut a program.Bár én nem dobnálak ki azért mert féltékeny vagy,hanem kezelném a helyzetet,nem pedig elmenekülnék.Tehát ez nem a te problémád,hanem a barátodé.De lehet hogy a féltékenységed téged jobban zavar,mint a barátodat.Hidd el,hogy ezen semmi nem fog múlni.Ha szeret,akkor a hibáiddal együtt szeret.

A túlzott féltékenység még imponáló is lehet,feltéve ha nem állandó csesztetésben nyilvánul meg,mert azért egy kapcsolat ne csak a féltékenységről szóljon.

2010. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ennek leküzdésére, több pasival foglalkoznék, hogy ne kelljen félnem, ha kidob, akkor menjen, van másik.
2010. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eddig ezt is csináltam. de őt nem fogom megcsalni,mert szeretem és ha rájönne,azonnal szakítana velem,amit nem tudnék elviselni.
2010. okt. 6. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
ne aggodj,nem olyan nagy problema ez! mikor radtor a feltekenyseg gondolj valami szepre es elmulik! nehez elmegyarazni,de pl. amikor egyutt setaltok es latsz egy nagyon szep lanyt mond a pasidnak : nezd,milyen szep ez a lany,vagy barmi ilyesmit. nezd,milyen szep a haja, vagy milyen szep a laba,vagy milyen jol nez ki....stb. tudom hulyen hangzik,de hidd el ezek utan a pasik meg jobban imadnak. tudom nem konnyu,(nekem se volt konnyu) de hidd el ez a legjobb. ha rosszul erzed magad,masnap menj el ahova akarsz csinosan,pl.bevasarolni,vagy igyal meg egy kavet,mindegy hol laksz es elvezd hogy no vagy,meglatod a ferfiak megfordulnak utanad,mindegy hany kilo vagy vagy mennyire szep. igy ellensulyozni tudod ezt a furcsa merleget. es ne gondold hogy tiszta hulye vagyok. nekem is van baratom,es ha en nem vagyok feltekeny,sot..... neki is sokka jobb,es nekem is. es amugy en nem vagyok bekepzelt,de nagyon szep lany vagyok,modellkedem Milanoban,de mindig van valaki aki szebb nalad. es nem egyszeru.... sok sikert!
2010. okt. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!