Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire érzitek igaznak azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire érzitek igaznak azt az állítást, hogy "mindig jön majd egy még szebb, de nem biztos, hogy az a jobb"?

Figyelt kérdés

Bátyám nemrég nősült meg. Sosem értettem igazán a választását, mivel a lány se nem valami csinos (ducibb forma, szemüveges csajszi, aki nem sminkel, nincs műkörme, fodrászhoz is csak szökőévben egyszer jár, stb), nem is túl házias (pl. nem tud főzni, általában a bátyám szokott, bár néha próbálkozik a csaj is, de nincs jó érzéke hozzá), és még csak jól sem keres (szülésznőnek tanult, kórházban dolgozik, 12 órákat robotol jóformán nulla pénzért), ennek ellenére a bátyám mindig úgy beszélt róla, mintha megfogta volna vele az Isten lábát. Jó, persze tök kedves lány, aranyos is, türelmes, nem egy veszekedős fajta, el is lehet vele beszélgetni igazából, meg minden, de hát egy szülésznő milyen legyen? Amúgy ilyen pozitív belső tulajdonságokkal akadnak más lányok is, akik esetleh még szépek is hozzá... Lövésem nem volt róla soha, hogy mit lát ebben a lányban a tesóm, mikor szinte minden ujjára kaphatna szebbet, jobbat, csinosabbat. Olyat, aki házias, aki rendesen keres, stb... neki mégis ez a lány kell. És még csak azt se mondhatom, hogy a szerelem rózsaszín felhőcskéje annyire elvakítja, mert már több, mint 6 éve van vele, és most vette el, tehát volt ideje alaposan átgondolni. Kérdeztem tőle az esküvő után, hogy miért ez a lány, hiszen bármikor talált volna százszorta szebbet, jobbat, stb. Erre mondta nekem a fenti mondatot, hogy mindig lehet találni egy még szebbet, de közel sem biztos, hogy az jobb is. Azt mondta, hogy minden szép nőnél lesz egy még szebb, minden házias nőnél lehet találni egy még háziasabbat, okosnál még okosabbat, stb., ő is tudna találni ilyet, aki a feleségénél szebb, háziasabb, okosabb, de olyan nőt, aki a feleségénél jobb lenne, sosem fog találni. Mondtam neki, hogy ezt nem értem, ha egyszer ő is elismeri, hogy a feleségénél van szebb, okosabb, stb., akkor hogy mondhatja rá, hogy ő a legjobb? Hiszen épp most mondta, hogy más nők bizonyos szempontokat (pl. szépség) tekintve tényleg jobbak lehetnek nála. Erre azt mondta, erre meg kell érni, hogy ezt valaki megértse, és hogy addig soha nem leszek elégedett és boldog hosszútávon egyetlen kapcsolatomban sem, amíg ezt meg nem értem. Azóta ezen kattogok...


Ti értitek ezt? Igaza van bátyámnak? Tényleg egy duci, szemüveges, minimálbéres szülésznő jobb, mint egy csinos, okos, jó alakú, jól kereső nő? Egyszerűen nem értem, hogy ezt hogy lehet érteni. Valaki próbálja már meg elmagyarázni, ha van egy kis ideje, kedve, türelme, mert ha megszakadok, akkor se áll össze ez az egész.



2016. jan. 4. 13:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Amíg neked számítanak ilyen dolgok, mint a külső, a smink, a műköröm, a fodrász, a pénz, addig nem is fogod megérteni és megtapasztalni a szerelmet.
2016. jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igaza van. Én hála istennek hamar felismertem ezt, pedig még csak 22 éves vagyok.
2016. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van és a számodra érthetetlen dolog a szeretet és a szerelem.
2016. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
41%
A bátyád is rájött arra, mint sok-sok másik férfi is, hogy a külső nem minden, s általában elég nagy eséllyel be is szokott igazolódni az a feltételezés, miszerint egy szép nő a szépségén kívül gyakorlatilag semmi mást nem képes felmutatni. Sok férfitársammal beszélgettem erről, olyanokkal is, akik évek óta kapcsolatban állnak, s ők is ugyanezt mondják. Sajnos vagy nem sajnos, elég drasztikusan hangzik, de egy szép nő semmi másra nem jó a szexen kívül.
2016. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért, amiért Oláh Ibolyára is azt mondta anno a Megasztárban Presser Gábor, hogy "Nem te vagy itt a legjobb nő, nem te vagy a legjobb énekes, nem te vagy a legjobb zenész, mégis téged szerződtetnélek , ha lemezkiado lennék".
2016. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Azt mondta, a felesége olyan lány, aki megérdemli, hogy megbecsüljék és aki mellett le tudná élni az életét, mert hasonlóan gondolkodnak, közösek a céljaik, bármit meg tud vele beszélni, megértő, türelmes és jószívű, igazi társ, aki támogatja és bátorítja a másikat. Erre mondtam neki, hogy egy ilyen nővel üzletet kell alapítani, vagy legyenek legjobb barátok, de csak emiatt én nem venném el, mert nekem ahhoz az is kell, hogy vonzódni tudjak hozzá és nőként tekinteni rá, ahhoz meg nem árt, ha a lány csinos is. Kedvelem a sógornőmet, nem arról vam szó, emberileg tényleg aranyos lány, de ennyitől én legfeljebb barátként tudom kezelni, nem többként. Ha egyszer nőként nem vonz, akkor pedig nem veszem feleségül csak azért, mert kedves és aranyos.
2016. jan. 4. 13:48
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom mire gondol a tesód, teljes mértékben igaza van. Neki ő az igazi, nincs ezen mit firtatni.

Lehet életed végéig keresgetni, mert valóban mindig lesz szebb, jobb, de ha tudod hogy vele boldog lehetsz életed végéig, akkor minek próbálkoznál még több száz lánnyal?

Miért élnél át több csalódást emiatt?


Persze nem minden ember egyforma és van akinek az felel meg ha havonta, évente váltogatja a partnereit.


Személy szerint én egy kimondottan bombázó nővel nem érezném jól magam, nem jönnék össze.

2016. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Én vagyok az Oláh Ibolyás kommentelő. Miért fura az, hogy neki most ő az igazi társ ? Ettől még lehet, hogy valamelyikük 5-10-30 év mulva nem ezt fogja gondolni. Nagyon egyszerű, neki most és az elmult 6 évben ő a legkülönlegesebb. Ettől még persze az is lehet, hogy jön majd valaki, aki különlegesebb lesz neki egyszer, de lehet, hogy az meg kevesebbet fog keresni a mostanitol .
2016. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
jav. : ÉS lehet, hogy kevesebbet fog keresni a mostanitol. Sőt, az is, hogy még kevésbé lesz szép. És a forditottja is lehetséges.
2016. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha egyszer felnősz, akkor megérted a bátyád szavait! :)
2016. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!