Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire érzitek igaznak azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire érzitek igaznak azt az állítást, hogy "mindig jön majd egy még szebb, de nem biztos, hogy az a jobb"?

Figyelt kérdés

Bátyám nemrég nősült meg. Sosem értettem igazán a választását, mivel a lány se nem valami csinos (ducibb forma, szemüveges csajszi, aki nem sminkel, nincs műkörme, fodrászhoz is csak szökőévben egyszer jár, stb), nem is túl házias (pl. nem tud főzni, általában a bátyám szokott, bár néha próbálkozik a csaj is, de nincs jó érzéke hozzá), és még csak jól sem keres (szülésznőnek tanult, kórházban dolgozik, 12 órákat robotol jóformán nulla pénzért), ennek ellenére a bátyám mindig úgy beszélt róla, mintha megfogta volna vele az Isten lábát. Jó, persze tök kedves lány, aranyos is, türelmes, nem egy veszekedős fajta, el is lehet vele beszélgetni igazából, meg minden, de hát egy szülésznő milyen legyen? Amúgy ilyen pozitív belső tulajdonságokkal akadnak más lányok is, akik esetleh még szépek is hozzá... Lövésem nem volt róla soha, hogy mit lát ebben a lányban a tesóm, mikor szinte minden ujjára kaphatna szebbet, jobbat, csinosabbat. Olyat, aki házias, aki rendesen keres, stb... neki mégis ez a lány kell. És még csak azt se mondhatom, hogy a szerelem rózsaszín felhőcskéje annyire elvakítja, mert már több, mint 6 éve van vele, és most vette el, tehát volt ideje alaposan átgondolni. Kérdeztem tőle az esküvő után, hogy miért ez a lány, hiszen bármikor talált volna százszorta szebbet, jobbat, stb. Erre mondta nekem a fenti mondatot, hogy mindig lehet találni egy még szebbet, de közel sem biztos, hogy az jobb is. Azt mondta, hogy minden szép nőnél lesz egy még szebb, minden házias nőnél lehet találni egy még háziasabbat, okosnál még okosabbat, stb., ő is tudna találni ilyet, aki a feleségénél szebb, háziasabb, okosabb, de olyan nőt, aki a feleségénél jobb lenne, sosem fog találni. Mondtam neki, hogy ezt nem értem, ha egyszer ő is elismeri, hogy a feleségénél van szebb, okosabb, stb., akkor hogy mondhatja rá, hogy ő a legjobb? Hiszen épp most mondta, hogy más nők bizonyos szempontokat (pl. szépség) tekintve tényleg jobbak lehetnek nála. Erre azt mondta, erre meg kell érni, hogy ezt valaki megértse, és hogy addig soha nem leszek elégedett és boldog hosszútávon egyetlen kapcsolatomban sem, amíg ezt meg nem értem. Azóta ezen kattogok...


Ti értitek ezt? Igaza van bátyámnak? Tényleg egy duci, szemüveges, minimálbéres szülésznő jobb, mint egy csinos, okos, jó alakú, jól kereső nő? Egyszerűen nem értem, hogy ezt hogy lehet érteni. Valaki próbálja már meg elmagyarázni, ha van egy kis ideje, kedve, türelme, mert ha megszakadok, akkor se áll össze ez az egész.



2016. jan. 4. 13:22
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy a bátyád egy nagyon értelmes és intelligens ember :) Te is meg fogod majd érteni ha eljön az a bizonyos személy
2016. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
62%

te csak a külsőségeket látod. voltál már valaha szerelmes? akkor tudod, hogy ha megfog valaki személyisége, kisugárzása, lénye, onnantól édes mindegy, hogy néz ki. az én nagy szerelmeim külsőre egyáltalán nem voltak olyan megnyerőek, de a legkevésbé sem érdekelt, odáig voltam értük és vonzónak tartottam őket.

23n

2016. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
amugy a műköröm nekem baromira nem tetszik. az, hogy mennyit keres, nem az ő hibája. arra gondoltál már, hogy az érem másik oldalát nézd, hogy mennyi empátia, türelem, kitartás kell ahhoz, hogy valaki semmi pénzért ilyen fizikailag és lelkileg megterhelő helyen robotoljon 12 orát ? csak mert én világéletemben nagyra becsültem pl. a takaritonéniket, hogy képesek ezt a nem tul kellemes munkát végezni.
2016. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Voltam már szerelmes, de eddig igazából csak rövidebb kapcsolataim voltak, és abban igaza volt bátyámnak, hogy egy idő után minden kapcsolatomban rosszul éreztem magam, egy idő után egyikben sem voltam boldog, valami mindig hiányzott a végén - nem mindig ugyanaz. Egyszer ez, egyszer az. Ami az egyik barátnőmben megvolt, az hiányzott a másikból és fordítva. Olyan még sose volt, hogy minden klappolt volna.
2016. jan. 4. 14:07
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
A bátyád egy értelmes felnőtt férfi, akinek az igazi értékek számítanak. Példát vehetnél róla..
2016. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Próbálnék példát venni, ha érteném. Persze, fontosak a belső értékek, dr írtam is, hogy szép lányok is vannak a világon pozitív belső tulajdonságokkal. Olyan nővel, aki nem tetszik külsőre, hogy tudnék összejönni (pláne nem elvenni!), csak azért, mert a belső tulajdonságai tetszenek. Az ilyen lány a barátom, haverom, de el azért nem hiszem, hogy elvenném.
2016. jan. 4. 14:13
 17/33 anonim ***** válasza:
valoszinű a bátyádnak tetszik igy a nő.
2016. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
És mi van, ha neki tetszik külsőre is? Erre még nem gondoltál? Attól, hogy neked tetszik valaki külsőre, nem biztos, hogy másnak tetszeni fog, és ez fordítva is igaz: attól, hogy te nem látod őt szépnek, más még szépnek láthatja. Te nem vagy elég érett, hogy megértsd a bátyádat, mert túlságosan felszínes vagy, szóval ne is próbáld megérteni, te meg maradj csak az üresfejű csinibabáknál.
2016. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Az eddigi barátnőim szépek voltak vagy átlagosak. Nekem tetszik a műköröm, számomra azt fejezi ki, hogy a lány igényes és ad magára. Ez nem azt jelenti, hogy akinek nincs műkörme, az igénytelen. A sógornőmnek például eleve nem lehet műkörme, a szülészeten nem igazán engedik nekik, nehogy véletlenül megkarmolja a kisbabákat, meg a steril kesztyűt is nehéz lenne úgy felhúznia, mert kiszakad. De ez más. Nekem imponál, ha azt látom, hogy egy nő ad magára és törődik a külsejével is. Nyilván nem ez a legfontosabb egy kapcsolat szempontjából, de valamit azért mégis csak számít, mert valahol azért az is fontos, hogy az ember igényes legyen.
2016. jan. 4. 14:20
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, én a kezdetektől azt nem értem,hogy neked meg sem fordul a fejedben, hogy a tesódnak, a mostmár felesége, tetszik is mint nő? :D
2016. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!