Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy értessem meg vele, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg vele, hogy nem hibáztatom? Miképp tudnák segíteni, hogy túllendüljön ezen?

Figyelt kérdés

A párom állapotos volt. Noha mindenre szentelt időt, csak épp arra nem, hogy figyeljen magára és kerülje azokat a helyzeteket, amik árthatnak a terhességnek (pl: stressz, túlhajszoltság stb..)

Sajnos ennek a következménye az lett, hogy elment a magzat. Lelkileg teljesen összetört. Hibáztatja magát, szégyelli, hogy nem figyelt magára és emiatt történt minden. Mindkettőnknek vágya volt már egy baba, s úgy érzi nagy csalódást okozott nekem. Most pedig az öngyilkosságon járnak a gondolatai. Bünteti magát...

Mindig súlykolom, nem hibáztatom, majd a következőnél jobban figyelünk, mellette vagyok maximálisan, odafigyelek minden mozzanatára. Beszélgetünk sokat, mindig mondom neki, ne tegye, nem tehet róla, mindhiába... :(

Mit tehetnék még, hogy segítsek túllendülni neki "ezen"? Kifogytam az ötletekből :(



#terhesség #stb.. :(
2016. jan. 7. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

De tehet róla, és ezt ő is tudja.

Csak az segíthet, hogy mellette maradsz és támogatod lelkileg. Mást nem tudok mondani.

2016. jan. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy pszichológust, pszichiátert, lelkiakármit felkeresni, aki segít neki feldolgozni mindezt.
2016. jan. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen komoly a helyzet, akkor érdemes lenne most tavasszal több hétvégére is menni kikapcsolódni egy-egy szállodába, wellness-ezni (most eléggé olcsóak a szolgáltatások is), minőségi vidám filmeket nézni, ugyanakkor azt mondani neki, hogy ne görcsöljetek egyelőre erre a témára, nyugodjon meg, te ugyanúgy szereted, még akár azt is mondhatod, hogy mennyi surmó pasi van, aki képes ilyen helyzeteket nem tolerálni, stb.

Az is segithet, ha ketten elmentek egy-egy olyan női szervezethez, ahol ilyesmiben is tanácsokat tudnak adni, s a gyerekvállalás pszichés mivoltjával,ráhangolódásával foglalkoznak.

Sajnos nagyon gyakori mostanság, hogy a nők rendkivül ki vannak használva a munkahelyeken és ez ebből a szempontból is rosszat tesz.

2016. jan. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

# 3

Próbáltam már kimoccantani otthonról is, némi figyelem elterelés céljából. Nem hajlandó menni semerre :(

Minden mást már mondtam neki én is, hasztalan. Egyik fülén be, másikon ki.


Bemesélte magának (olvasta a neten), ha az első elmegy, akkor a többi is nagy eséllyel így lesz. Orvossal beszéltem erről, aki annyit mondott, ez nem igaz. Ezt sem akarja elfogadni. Nem tudom már mitévő legyek... :(

2016. jan. 7. 07:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Te mindent megtettél.

Ezen neki saját magának kell túljutnia, neki is akarnia kell, neki kell meglátnia újra a boldogsághoz vezető utat. Ha nem is akar ezen túl jutni, akkor bele fog pusztulni. Ezt kéne megmondani neki, tanácsolni, hogy végre akarja ő is ezt és ne csak kínlódjon.

2016. jan. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%

Először is: igenis hibáztatod a lelked mélyén és ezt ő is érzi. Mi az, hogy nem kerülte a stresszt? Drága barátom! Ez nem úgy működik, hogy azt mondja valaki nekünk, hogy ne idegeskedjünk, ne stresszeljünk, mert az árt és akkor csiribí-csiribá, innentől megszűnik az idegesség.

Először is TE tudatosítsd magadban, hogy valóban nem tehet erről, hacsak nem arról van szó, hogy olyan megerőltető fizikai munkát végzett, amitől valami egészségügyi problémája lett és emiatt ment el a baba.


A párodnak pedig jól jönne egy szakember segítsége (lehet, neked sem ártana).

2016. jan. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os válaszolóval értek egyet. Kiegészíteném még azzal hogy egyáltalán tudsz e válaszolni arra h mennyi az a stressz ami már ártalmas...mennyi az a hajszoltság ami már ártalmas?....

A szervezet jelez. Fájdalommal...ha nem volt neki NEM hibáztathatja magát,és Te sem Őt!

Saját példám: Nem ágyazódott be rendesen, a 6dik héten elveszitettem....akkor is "kilökődött" volna ha fel sem kelek az ágyból :(

Van h én is magamban keresem a hibát,azt hogy mit nem tettem meg...nehéz nem önvádaskodni....és egy külsőss nem is értheti meg milyen érzés tehetetlennek lenni :'(

És necmodj olyat Neki h legközelebb jobban figyelünk....mert ezzel azt érezteted h legutóbb nem tette ezt....

Kitartást és sok türelmet kívánok!


38/N

2016. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!