Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám rávenni a barátomat hogy ne legyen olyan lusta?

Figyelt kérdés

Olyan egy éve élünk együtt, én szorgos vagyok, végzem a háztartást munka mellett (hisz így neveltek), de engem akkor is rettentően zavar, hogy iszonyú lusta. Egész nap, nemhogy munka után (azt megértem hogy fáradt és jól esik a lazítás) de akkor is ha szabadnapja van vagy szabadságon, egész nap ül a számítógép előtt. Olyannyira lusta és nem mozdul el a számítógép mellől, hogy mindig engem akar megkérni, hozzam be neki ezt meg azt (kaját vagy italt), pedig ezt ő is meg tudná csinálni, és azzal az ürüggyel, hogy úgyis megyek ki, holott akkor is kéri amikor nem megyek sehova hanem épp a hálószobánkban csinálok valamit.

Néha olyan megalázónak érzem, én nem szoktam soha vele hozatni semmit, mindent magamnak hoztam ha éhes vagy szomjas voltam, de ő mindig elvárja kiszolgáljam. Az utóbbi időben nem is hoztam neki semmit és meg van olyankor sértődve és nem érti meg én a barátnője vagyok nem pedig szolgáló.

Harcos feminista sem vagyok, viszont elvárom ha pl. együtt kitakarítjuk a lakásunkat, szobánkat, munkamegosztás legyen hogy ne én csináljak mindent. Gyakran kiosztom a munkákat, hogy én ezt meg azt csinálom, és mondom neki ő meg ezt meg azt, én megcsinálom a saját dolgomat, ő órák múlva sem. :-( Akkor se ha elmentem órákra bevásárolni, hazajövök, semmi változás, mikor kérdezem, azt mondja ''majd'', de a ''majdra'' várhatok.....Holnap se lesz belőle semmi sem holnapután. (Mert az idő alatt is csak számítógépezik).

És én nem szoktam parancsolgatni, hanem normálisan, udvariasan megkérem hogy légyszí ezt meg azt csináld meg, de mikor már harmadjára vagy negyedjére kérem meg már persze hogy ingerült vagyok! De ő van megsértődve mit piszkálom.

Ha én nem csinálnék semmit, komolyan megenne minket a kosz és nem lenne kaja sem vagy tiszta ruha.

Beszéltem amúgy az anyukájával (akit amúgy kedvelek), elmondta ő meg az anyja (barátom nagymamája) rontották el, de főleg a nagymama, aki mindent de mindent megcsinált neki és helyette, mindent behozott neki....(Elég elfogult, hogy szerinte amúgy jófiú az ő kisfia). De könyörgöm, persze hogy egy nagyszülő az talán engedékenyebb mint egy szülő és kényezteti a kis unokáját, de a barátom már nem gyerek, én meg nem az anyja, nagyanyja vagy a szolgálója vagyok hanem a barátnője. Felnőtt ember ráadásul, ezt igazán felfoghatná épp ésszel. (Amúgy figyeltem mikor meglátogattuk az anyját, az anyja behozott neki mindent miközben csak ült és evett, nem segített neki semmit, ebéd után én segítettem a fájós térdű és derekú anyjának behordani az edényeket).

És engem annyira idegesít, hogy semmire nem lehet megkérni, nem csinálja meg hanem bebújik a számítógépe mögé, de ha neki kell valami akkor azonnal és még sürget is. Sokat veszekedtünk már emiatt én meg bele vagyok már fáradva abba hogy otthon semmiségeken veszekedjek amit pillanatok alatt el tudna intézni de halogatja vagy meg sem csinálja.

Akkor se ha én dolgozom ő meg otthon van, ugyanúgy kupi van és rendetlenség, és kaját is én készítek magamnak. Mikor ő dolgozik én meg otthon vagyok, rendbe rakok mindent, kajával várom, volt olyan napjában kétszer felhívott és kérdezte kitakarítottam- e kimostam- e holott aznap rég megcsináltam vagy épp azt csináltam.

Amúgy kedves, aranyos, nem iszik, nem járkál más nők után, nem lenne amúgy vele baj, csak ez, hogy iszonyúan lusta és hanyag, és nem is mozog semmit, nem megy sehova, pedig próbáltam kimozdítani menjünk valahova.

Az előző barátom mellett nem ezt szoktam meg, anélkül hogy kértem volna ő is ugyanúgy mindent megcsinált a ház körül mikor én dolgoztam ő meg nem (akárcsak én ha ő dolgozott) és kajával várt, ha felosztottuk a házimunkát azonnal megcsinált mindent amire szépen megkértem, nem kellett könyörögnöm érte vagy veszekednem, szépen össze tudtunk dolgozni, mint egy csapat.

A mostanival....Nagyon nem ez a helyzet.

Az is lehet a baj, hogy az anyjával 30 éves koráig élt együtt, aki szintén elkényeztette.

Én legtöbb pasitól amúgy azt hallottam, nem szeretik az őket kiszolgáló, akaratgyenge, nekik alárendelő nőket, aki mindig mindent megtesz nekik, hogy az olyanokat nem tisztelik és nem is tartják izgalmasnak vagy igazán nőnek, hanem olyan nekik mint az anyukájuk. Azokat tisztelik akik kiállnak magukért. Én ilyen is vagyok, de azt mondja bunkó vagyok.

Mit tehetnék, de komolyan? Én vagyok rossz?

Előre is köszönöm a normális, kulturált válaszokat (elnézést mert hosszú lett).


25/N, 35/F



2016. jan. 10. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
tl;dr
2016. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 opened paradise ***** válasza:
81%
30 év alatt így élt,így nevelték,nem fog változni. Max ha érezné,hogy emiatt elhagyod és szeret,de az se feltétlenül lenne maradandó.
2016. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kérdem mindig magamtól hogy vajon én mit rontok el hogy senkinek sem kellek de egy ilyen férfinak meg van barátnője :D De hogy ne legyen off topic: te nem tudod megváltoztatni mert ha próbálod akkor sértődőst játszik.Ezen csak maga tud ha akar persze.A másik dolog hogy egy 35 évest már nem lehet formálni,alakítani.Ez csak rajta múlik.
2016. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

35 éves felnőtt férfit már a Jóisten sem változtat meg.

Elfogadod így, vagy meg jobbra, ő balra.

2016. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Lehet hogy csak elveszett a sorok között, de nem derül ki számomra, hogy volt-e olyan hogy nem összevesztetek valamin, hanem simán leültél erről beszélni. Ha nem, ideje sort keríteni rá.


Egyébként meg ha javulni fog, akkor is csak szép lassan. Egyik nap kérd meg, hogy hozzon be valamit neked, vagy amikor ő kér, akkor mondd neki, hogy te most nem tudod behozni, mert el vagy foglalva. Ha erre jól reagál, akkor apró lépésekben tudsz javítani a helyzeten. Ha viszont ennyit nem tud megtenni, akkor nem hiszem hogy változna.

2016. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3%

" Gyakran kiosztom a munkákat, hogy én ezt meg azt csinálom, és mondom neki ő meg ezt meg azt"


Ezen most felnevettem, a 25 éves kis csirke ki akarja osztani a munkát a nála 10 évvel idősebb férfinek.

2016. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen anyakomplexus vagy mi. A barátnőjét az anyjának tekinti. Meg kell tőle kérdezni, hogy anyuka kell-e neki vagy egy felnőtt nő.
2016. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ha hiszitek, ha nem, rengetegszer próbáltam vele erről nyugodtan, normálisan, kulturáltan beszélni (mert én ennek a híve vagyok), de vagy szintén meg volt sértődve és kiakadt, ingerült volt, vagy csak bólogatott és ígérgetett, de aztán kezdődött az egész elölről....

A 6-osnak üzenem, hogy nagyon nem életkorfüggő a dolog, egy fiatalabb is lehet érett gondolkodású, egy idősebb is lehet gyerekes. Nálunk ez van, én fiatalabb létemre "felnőttesebb" vagyok, a barátom meg mint egy nagyra nőtt gyerek....És a nők különben is több dologra oda tudnak figyelni, tudják mit kell a lakás körül intézni, milyen teendők vannak (ilyennel a pasik nem foglalkoznak), és ha figyelmesen olvassa valaki az előzményeket meg az egész történetet leírtam, nem parancsolgattam, hanem beosztottam ki mit csináljon sőt felajánlottam. Pl. egyik nap én mosogatok és a barátomat megkérem söpörjön fel, másnap fordítva.

2016. jan. 10. 17:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne is törődj a 6-ossal! Ha te nem psztanád ki - és csinálnád meg - a házimunkát, sosem csinálná meg senki!
2016. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%

O flegmatikus tipus , Te meg kolerikus. Olvass utana. Minden tipusnak megvannak a hatulutoi. Egy szobaban es egyidoben takaritsal vele egyutt es figyeld kozben. Ez megoldas...

Nalunk is kosz van, mi minden nap egymasnak esunk es szexelunk, aztan vhogy a takaritas elmarad! De megis boldogok vagyunk, de vendeget sose hivunk....

:D

N

2016. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!