Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az IGAZI vagy a GYEREK?

Figyelt kérdés

A férjemmel 3 éve váltunk el,2 éve megismertem egy férfit,egy olyan igazi,minden téren,nagybetűs férfit. Akkor is mellettem volt,amikor betegség miatt hónapokat voltam kórházban és példásan gondoskodott a fiamról,ráadásul az exem szerint is kiváló ember és gratulált hozzá,sok sikert kívánva nekünk.

A gond a párom munkája. Ő gimnazista kora óta küzd egy álomért,amiért ő és a családja is rengeteget harcolt és szó szerint nélkülözött,hogy elérje. Ez most összejött neki. Egy fantasztikus külföldi állás,óriási és páratlan lehetősség. Kérte,hogy menjünk vele,de a fiamat nem akarnám vinni. Neki komoly tanulási nehézségei vannak,diszkalkulia és nyelvtanulási gondok is nehezítik a tanulmányait és ez kint csak súlyosbodna,mert képtelen lenne megtanulni egy idegen nyelvet,tudom,mert ő már egyszer nagyon komolyan nekiállt az angolnak és végül 3 tanárt és 2 tanfolyamot elfogyasztva a tanfolyam vezetője is feladta a képzését. Az apja vállalná őt és ő is el lenne vele,de sajna az apja egy fura művészlélek,szabados erkölcsi és anyagi dolgokkal megáldva.


Nem tudom,hogy mi lenne a megoldás,de lassan közeleg a döntés ideje és én pedig rettegek.


2016. jan. 14. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Igaziból lehet több is az életedben. A gyerek viszont... A saját gyereked. Nem tudom, bennem ez ilyen körülmények között szerintem fel sem merülne. De persze, nem is vagyok a te cipődben, szóval nem ítélkezésből mondom, egyáltalán. Csak nekem olyan fura lenne, hogy egy újabb szerelmet, ami a fene se tudja, hogy egy komoly összeköltözésnél mennyire tartana ki, előbbre valónak tekintenél a tulajdon fiadtól. Jó, nem tudom, mennyi idős a gyerek, ha most 15-16, akkor végülis, nem olyan gázos, de mondjuk ha 5-6 éves, akkor nem is értem, hogyan tudnál a lelkiismereteddel elszámolni- mert akkor tulajdonképpen azt mondanád ki, hogy egy konkrétan idegen fontosabb neked, mint a saját gyereked.


Egyébként tanárokkal és tanfolyamokkal nem lehet úgy nyelvet tanulni, mintha bedobod az embert a mélyvízbe. Persze, ez függ a fiad korától is, nyilván minél fiatalabb, annál jobban el tudja sajátítani az új nyelvet, de azért ha mindenhonnan azt hallja, akkor idővel, még ha nehezen és lassan is, de meg tudná tanulni, egyébként (szerintem- esetleg ezt egy nevelési tanácsadóval, vagy pszichológussal, aki tisztában van a teljes állapotával, érdemes megbeszélni, hogy ő mit gondol erről).

2016. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kimennék.
2016. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nem változtathatod meg a döntésed, ha valami nem úgy alakul?

Menjetek ki, próbáljátok meg, hidd el, nyelvi környezetben a fiad is okozhat neked meglepetéseket.

Ha nem sikerül beilleszkedni, nagy gond a kint élés, még mindig van lehetőségetek agyalni, hogy hogyan tovább.

2016. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennék.

Nem tudhatod, ott milyen lehetőségei lennének a fiadnak akár művészeti vagy egyéb képzésben, ahol senkit nem érdekel a diszkalkuliája.

2016. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a gyerekednek tanulási gondjai vannak, még nem súlyos fogyatékos értelmileg, mi lenne, ha vele beszélnél elsősorban??? Ő mit akar?
2016. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok függ a gyerek korától. Ha már kamasz, pár év múlva amúgy is mehet egyetemre stb szerintem menj nyugodtan ki a férfival. Ha kicsi gyerek, akkor pedig nem írnám le előre, hogy úgyse tanul meg más nyelven, éltem kint, nagyon más kint nyelvet tanulni, mint itthon. Szóval hány éves a gyereked?
2016. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a gyerek az első. Úgy döntenék ahogyan neki jó. Tanfolyamon vagy tanártól tanulni egy nyelvet egészen más, mint a való életben, anyanyelvi környezetben. Külföldön is léteznek magyar nyelvű iskolák, olyanba is járhatna, úgy nem lenne olyan éles a váltás.

Tehát én vagy vinném magammal vagy otthon maradnék vele, de nélküle nem mennék, az biztos.

2016. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
az igazi dilemmázik azon, hogy itt hagyjon-e téged?
2016. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én próbaidőt próbálnék ki. Szóval feltételesen kimennék a helyedbe a párod után, nyáron pedig mikor nincs iskola ugorjon ki a fiad, biztos van valami nyári táborszerűség vagy valamilyen tanfolyam vagy bármi, ahol az ország nyelvével ismerkedhetne anyanyelvi környezetben. Ha nyár végére azt mondaná, hát ez nem megy, nincs kedve, utálja, akkor őszre visszaköltözik az apjához és vele lakik. Vagy te is hazaköltözöl.


Azért manapság könnyebb tartani a kapcsolatot. Például minden este beszélhettek skypen vagy facebookon, akár egész nap lehet üzeneteket küldeni. Tény, nem együttlakás és nevelés, de "felügyelheted" a fiad. És lehet, hogy az apja link alak, de mégis csak az apja, valaha láttál benne valamit, amiért közös gyereketek lett, szóval azért nem kellene ennyire leírni. Vagy értelmes felnőtt módjára leültök és megbeszélitek, hogy milyen szabályok kellenek. (pl a gyereknek tanulnia kell, haverokkal nem mehet el bulizni hétköznap, hétvégén is csak mondjuk éjfélig. És hiába a kiskutya szemek, akkor sem)

2016. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennyetek ki próbaként,és nézzétek meg hátha vannak fiadnak sors társai akik fiadnak segiteni is tudna k21/F
2016. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!