Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi az igazi váló ok? Ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kr23 kérdése:

Mi az igazi váló ok? Ki hogyan lépett tovább? Békült és ha igen mért?

Figyelt kérdés

A volt párommal 7éve ismerjük egymást.Született egy kislányunk aki 3éves múlt.Szétköltöztünk tavaly szeptemberben mert tűrhetetlen viselkedést mutatott felém.

Hetente több alkalommal ivott,és naponta követelte a szexet.Rengeteg problémánk volt ezek miatt.Valahogy mindig úgy minipulált hogy a balhék végén mindig ő jöjjön ki győztesen.Utólag visszagondolva elég naív és buta voltam hogy sokszor engedtem az ő követeléseinek mondván hogy biztosan neki van igaza.Lelkiismeret furdalást okozott nagyon sokszor amiért én azt éreztem én vagyok a hibás.Alárendelten éreztem magam a kapcsolatunk során.Lehet hogy soha nem álltam ki magamért?!

Mos már több mint 4hónapja hogy elköltözött.A gyerek miatt mindennap tartjuk a kapcsolatot.Az elmúlt hónapok során de főleg másfél hónapja nagyon esedezik a bocsánatomért tudja belátta hogy ő a hibás.Azért hogy pontosan tudja mi van velem van-e valakim vagy nincs. belenézett a telefonomba,ellenőrizgetni próbált a gyereken keresztül.Turkált a lakásomba.Állítása szerint mert féltékeny és én távolság tartó vagyok vele.Szembesült azzal a tudattal hogy igen van valaki aki szintén harcol értem, jelenleg nagyon jó baráti kapcsolatban vagyunk több mint 10éve ismerem.Ismeri az egész életemet és nem vagyunk egymás számára közömbösek.És a kislányom is szereti.

A volt párom annak érdekébe hogy kitöröljön az életéből beadott kérelmet a gyámhivatalba hogy kérje az 1hét apánál és 1hét anyánál variációt.Majd letiltotta az előfizetésem.És volt hogy este 10kor szerette volna látni a kislányunkat.Állítása szerint ez pont ki volt tervelve CSAK azért hogy minimális legyen a viszonyunk.

Természetesen rájött hogy az intézkedései kudarcba fulladtak ugyanis a kislányunk érezte az elmúlt hét feszültségét rajtam és nem akart apánál maradni a hétvégén.Alig tudtam rábeszélni hogy mégis csak maradjon.

Mindezek ellenére esélyt kér a kapcsolatunk rendbehozására.

Jelenleg úgy érzem ez képtelenség mert már annyira nem bízok meg benne,hogy azt elmondani nem tudom.

Több kérdés merül fel bennem:Vajon mért kér esélyt hisz neki is jobb lenne?Ihatna akkor amikor akar,találhtna magának szexmániás nőt aki naponta elégítené ki.Jó volt neki a kényelem,mindig kéznél voltam?

Viszont ha a gyermeket nézem,szereti az apját.Foglalkozik vele.Több alkalommal ki is mozdultak csak ketten.Játszótér,játszóház stb...

Jelenleg csak magamat és a gyereket nézem hogy nekünk mi a jó!

Viszont lehet hogy mégis csak esélyt kell adni apának?

De mi van ha rosszul döntök és később szembesülök vele,akkor azt míg élek nem fogom megbocsájtani magamnak hogy azt kell végignézze a gyerek hogy az apja egy alkoholista és folyton bántja az anyját.



2015. jan. 19. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Már továbbléptél, majd ő is megnyugszik. A gyereknek így is kell a két szülő, de azt nagyon meg kell fontolni hogy képes lenne -e ellátni egy hétig egy gyereket, és folytatja -e az ivást. Határozottan meg kell neki mondani hogy csak akkor mehet az 50/50 felügyelet, ha leteszi az alkoholt. Ha nem, akkor a kizárólagos felügyeletért mennék, hiszen egy italos ember nem tud vigyázni egy kisgyerekre.
2015. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, azok egyértelmű okok a válásra.

Én is olyan családban nőttem fel, ahol apám ivott, erőszakoskodott. Megkönnyebbülés volt, amikor végre elváltak. Csak annyit kérdeztem anyukámtól, hogy miért nem tette meg már sokkal korábban.

Ahogy azóta is viselkedik a férjed, az sem épp arról győzne meg, hogy rosszul döntöttem, amikor külön mentünk.

2015. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszafogadnád, néhány hétig, hónapig menne az italmentes üzemmód, aztán minden megint az elviselhetetlen kategória lenne. Kár elvesztegetni ezeket a hónapokat. A pasi semmit nem változott. Te sem bízol benne.

A gyereket szereti, és a gyerek is szereti őt.

Biztosítani kell a láthatást, ezt ne akadályozd, ha addig józan, míg a gyerekkel van. De ne engedd közel magadhoz még egyszer. Több olyan ismerősöm is van aki éveket vesztegetett el az életéből a különmegyünk-összejövünk csiki-csukival. És a pasi minden ciklusban egyre durvább lett!!!

2015. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olvasd vissza, amit írtál. Van a volt párod, aki konkrétan zaklat (turkál a lakásodban, telefonodban , tényleg, miért is van kulcsa???) és van egy normális férfi az életedben, akit a kislányod is elfogad.


Én nem sokat gondolkodnék. Kutyából nem lesz szalonna. Írtad, hogy a párod manipulált, szerintem a mostani akciója is csak erre irányul. Nem hiszem, hogy szeret, egyszerűen csak nem viseli el, hogy túlléptél rajta.


Amit leírtál, az szerintem bőven elég egy váláshoz, kezdj új életet. Attól, hogy ő a lányod apja, még nem muszáj a párodnak lennie.

Nem vagy mártír, kizárólag azt nézd, mi a te és a lányod érdeke. Ne azt, ami az exedé.

2015. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

6 év,ebből 2 év házasság.. Most január elején adtam be a válást

Hónapok óta az ivászat és a rally körül forgott az élete. Minden 7végén mennie kellett valahova.. De szerettem, próbáltam bízni benne hogy jobb lesz majd..

Erre karácsony előtt kiderült hogy megcsal már november óta..

Ez volt a pont mikor végeztem..

Eszembe jutott ugyan hogy hiányzik, de azóta megnyugodtam, élem a saját életem végre..

2015. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Röviden írom : ne adj több esélyt neki.Ugyanezek a gondok fognak visszatérni amit leírtál.Az új manusnak viszont adj esélyt mindenképp !
2015. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Viszont lehet hogy mégis csak esélyt kell adni apának? "


Nem, nincs olyan, hogy esélyt KELL adni csak mert apa. Volt rá neki is lehetősége, nem lett volna szabad hogy idáig fajuljon. Ha mondjuk egy munkahelyi ivászat után félrészegen megd.. gta volna a kolléganőt, de előtte sose csalt meg, akkor azt mondanám, hogy pár nap ajtócsapkodás után azért gondold végig. De ez egy olyan helyzet, ahol a gyereknek egyértelműen az az érdeke, hogy ezzel az emberrel ne éljen együtt, akármilyen aranyos is, hogy játszótérre viszi.

2015. jan. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért mentetek külön, mert együtt nem ment a szekér. Semmi sem változott, tehát most ugyanúgy nem menne, ha megpróbálnátok. A párodnak (már ha lehet egy ilyen embert annak nevezni) megvolt az esélye. Nem élt vele. Tanulja meg, hogy az élet nem számítógépes játék, ahol egy Ctrl+Z után mindent akárhányszor újra kezdhet.
2015. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!