Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a helyes?

Figyelt kérdés

Kérném szépen mindenki véleményét nemük és koruk megadásával ezen két lehetséges szituáció értékelésében.

Adott két úgymond élethelyzet és szeretném tudni, hogy a többség szerintem melyik az ami megállná jobban a helyét a való életben.

Itt akár tapasztalatokat is írhat akinek van ideje és természetesen megosztja ezt velem és a többivel is.

Mindkét verzióban egy férfi-nő páros élethelyzete van leírva....


1.A férfi teremt meg mindent.

El van várva, hogy legyen meg minden mire a nő ott terem az életében.

Neki a dolga, hogy minden meglegyen. A nő van otthon és a háztartást vezeti. Nincs olyan szándéka, hogy dolgozzon, mert hát a nő az otthon van.

Itt a férfi besegít az otthoni dolgokban is, tehát az valamilyen szinten közös ténykedés is.

Elhatározásokban a férfi legyen mindenben a megmondó, viszont a nő beleszól minden döntésbe.

A férfi legyen ott mindenhol és egyszerre legyen szabadideje is.


2.A férfi és a nő közösen vesznek részt mindenben a kapcsolat és élet szempontjából.

Közösen tervezik a jövőt és közösen dolgoznak is érte.

Mindkét fél kiveszi a részét mind a közös élet anyagi megteremtésében(itt nem feltétlen gondolok arra, hogy egyik másik többet keres, összegtől független az állítás) és az otthoni teendőkben is osztozkodnak.

Döntések és lépések meghozása közös döntések.


A példák elfogultság és valamelyik nem felé irányuló negatív vagy pozitív megítélés mentes.

Sokféle életelgondolást hallottam és erre nagyon kíváncsi lennék, hogy a többség mit gondol, hogy egy kapcsolatban mi is a jó, ha közösen megdolgozott és megszerzett javak vannak vagy az amikor a férfi szerez meg mindent?

A válaszokat, véleményeket és esetleges példákat előre is köszönöm mindenkitől.



2016. jan. 14. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A második a helyes mindenképp. Nem is értem azt, aki jól érzi magát az első helyzetben, de hát sok a szolgalelkű egyszerű ember.
2016. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a második helyzetet tartom szimpatikusnak. Én is így tervezem a jövőmet barátommal.

19L

2016. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elméletben a második megoldás lenne az ideális, a gyakorlatban azonban inkább az első bekezdésben foglaltak érvényesülnek. Nem akarom sorolgatni, hány olyan eset történt kizárólag a szülővárosomban (amíg otthon laktam), amikor a leányka mindössze egy kis batyuval a kezében érkezett a férfi szépen felépített "birodalmába".
2016. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A férfi legyen ott mindenhol és egyszerre legyen szabadideje is"

Szerencsére nem akarod befolyásolni a válaszolókat ^^


Ez olyan megerősítő kérdés, mint a "fiúk, mit választanátok, egy szemét kis ribit, vagy egy jólelkű, kedves, intelligens, jó humorú, főzni tudó, kedves, hűséges lányt, akin van pár kiló túlsúly?" És akkor örülsz magadnak, hogy mindenki téged akar. 😅

2016. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Valóban nem akartam befolyásolni a válaszolókat.


Ez amit leírtam nagyon sok nőtől hallottam mint elvárás.

Legyen a munkahelyén, a családnál, a dolgait intézze, legyen hobbija, keresse mindig az újat és a fejlődést, de ezek mellett mindig legyen ott a nő mellett amikor csak kell és persze a dolgaira is legyen ideje.

Aztán jöhet a nem csinálok semmit otthon dolog rá pluszban.


Ez csupán egy élethelyzet volt ami a valós életből lett kiszedve.


Értem én, hogy ez megtévesztőnek hathat, viszont ez maga a valóság.

Az, hogy te nem tapasztaltál ilyet még nem jelenti azt, hogy nincs is.

Hozhattam volna más példákat is, viszont ezek lettek és ezekre vártam véleményt.


Köszönöm a te és a többi hozzászóló válaszát. :)

2016. jan. 16. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!