Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a helyes döntés olyankor,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes döntés olyankor, amikor hibátlan a kapcsolat és imádod minden mértékben a párod, de elmúlt a szerelem? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, 23 évesek vagyunk, félévente egy vitánk volt kb, szinte mindenben egyetértünk, nagy az összhang, közösek a célok minden téren, stb. Ezer jót tudnék felsorolni, de a rosszakon sokáig kellene gondolkoznom, mire találnék párat, ha találnék egyáltalán. (Féltékenység az ő részéről)


Kb 3 éven át a legboldogabb voltam, minden téren tökéletes volt a kapcsolat, viszont az utóbbi egy évben egyfolytában más lányokkal fantáziálok, kevésbé érzem jónak vele a szexet(annak ellenére, hogy heti5x szexelünk kb, és általában heti 2x orálisan végig visz), amikor megvan neki, minden nap akár. Odaadó, önzetlen, szerelmes, sosem csalna meg,(én sem őt), pedig megtehetnénk, rengetek alkalmunk lett volna már rá, szerencsére nem nézünk ki rosszul, bár ez talán mellékes is...


A lényeg, hogy akármennyire is tökéletes a kapcsolat, én nem érzem magam jól benne! Nagyon szeretem a párom, szeretek vele lenni és jól érzem magam vele, sokat nevetünk, stb, de valami kimondhatatlan, megfogalmazhatazlan rosszat érzek, ami gyakran lelomboz, néha a szexet sem élvezem, van, hogy nem tudok elmenni vagy lekókadok.

Már hónapok óta tart ez, viszont mostanában sokat beszélünk összeköltözésről, és együtt élésről, aminek nagyon örülnék is, meg nem is, mivel eléggé féltékeny és mellette nem tudok más lányokkal beszélgetni(ezért titokban beszélek sok mindenkivel és törlök állandóan), annak ellenére, hogy sosem csalnám meg, akkor sem, ha valami híres celeb kínálná fel magát nekem, mert tisztelem annyira őt, hogy nem tenném meg, illetve nem is ér ennyit egy akármilyen alkalom.


Azonban 1 hete történt egy eset, hogy ottaludtam egy lánynál, kényszerhelyzetből, mert lekéstem az utsó vonatot és nem tudtam hazamenni és egy régi jó ismerősömnél aludtam. Egész este dumáltunk, megmaszírozott, néztünk közben egy filmet, majd este alvás közben simogattuk egymást. Annyira, de annyira iszonyatosan erős érzelmeket váltott ez ki belőlem, amilyenekre sosem számítottam volna, aznap este 1 órát aludtam kb, mert hevesen vert a szívem és gondolkoztam a jelenlegi helyzetemen, de semmire nem jutottam...


Igazából az is nagyon befolyásol a "szakításban" (ha netán így döntenék), hogy szeretem őt nagyon, illetve tudom, hogy szinte a férjének tekint engem, csak én számítok neki és senki más, és megszakadna a szíve, ha megtenném, illetve nekem is, ha látnám őt szomorúnak magam miatt!! Sosem ártanék neki, és szinte képtelen vagyok megbántani őt!

Emellett meg nem érzem jól már magam vele annyira, sőt, a történtek miatt bizonyosodtam meg szinte abban, hogy nem vagyok szerelmes és vágyom az újra!!


Annyira tanácstalan vagyok és fogalmam sincs mit tegyek :/

Valami ötlet vagy meglátás? Valakinek hasonló helyzet?


23/F


2015. dec. 13. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl jó dolgod van, az a baj, semmi más. Ha a barátnőd is másról álmodozna, más pasikkal flörtölgetne, más masszírozná, meg simogatná, akkor hogy éreznéd magad? Nagyon bele kényelmesedtetek ebbe a kapcsolatba - legalábbis te. Egy csöppet sem vagy féltékeny?
2015. dec. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szerelem nem tart örökké, egy idő után átalakul úgymond szeretetté. Ez nem azt jelenti, hogy egyből más után kell nézni, vagy hogy egy ilyen kapcsolatnak mindenképpen véget kell érnie.

Lehet túl egysíkú lett a kapcsolatotok, nincs benne semmi új, hiányzik a változatosság. Próbálj meg ezen változtatni először. Ha tényleg jól érzed magad vele, szeretsz vele lenni, akkor elég nagy hiba lenne szakítani vele. Hidd el, később megbánnád, és visszasírnád ezt a kapcsolatot.

Fiatal vagy még, ez az első komoly, hosszútávú kapcsolatod felnőtt fejjel. Ilyenkor a legtöbb embernél eljön ez a pillanat, mikor úgy érzi, hogy ellaposodott az életük. De tenni kell ellene, nem pedig más társ karjaiba rohanni.

A másik csajjal pont azért érezted magad jól, mert ott valami újat kaptál, pont azt, ami hiányzik a mostani kapcsolatodból. Remélem azt az estét azért nem így mesélted el a barátnődnek. :)


29F

2015. dec. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolgod van! Ismerek olyan pasit,aki alapvetően hűséges,ami nála azt jelenti,hogy időnként belefér más nők megqrása is...

Jah,alvás közben simogattátok egymás,persze. Alvás közben hogy simogatsz mást??? És nem akasztottál be neki...

2015. dec. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy jó dolgom van, nem is sajnálkoztam. Másik, hogy a barátnőm felé egyáltalán nem mutatok olyat, ami féltékenységre adhatna okot, mégis az. Természetesen máshogy mondtam el az estét, mert tudom, hogy milyen és jobb a békesség.

Igen, alvás előtt simogattuk egymást (ő elaludt 1 órán belül kb) én szinte reggelig simogattam őt és fondolkoztam egész éjjel), és nem akasztottam be neki, semmi nem volt.


A barátnőmtől ez ugyan úgy megkapom, megmaszíroz bármikor, amikor megkérem és simogat, sok új programot szervezünk, minden héten megyünk valahova.


Köszönöm, amit írtatok, de nem igazán jutok így sem semmire... Minden vele kapcsolatos érzésem ambivalens. Valószínű amúgy, igen, megbánnám, de ha már most ilyen problémáim vannak, akkor mi lesz később? Megcsalás? Vagy netát rámegy a leendő házasságom idővel?


Tanácstalan vagyok :/

2015. dec. 13. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően ellene vagyok az ilyennek, de jelen szituban azt tanácsolnám, hogy beszélj vele, mondd el ezt, hogy ilyen gondolataid vannak. Mármint a leányzót nem, csak magát a szitut, a bizonytalanságot, stb... Kérj időt. Szünetet, ha úgy tetszik, elhajlási engedélyt... Ne keressétek egymást, éljetek külön, próbáljatok ki újat, ha arra van szükség. Szemrehányás nélkül, ne legyen utána téma, hogy ki kivel és mennyit.

Néhány hónap alatt benned is letisztázódik, hogy hiányzik-e, el tudnád képzelni az életed vele és csak vele. Utána tiszta lappal tudnátok újrakezdeni.

Persze, ez csak akkor működhet, ha párod hajlandó elfogadni a fenti érveket, és nem törik össze teljesen, hogy már nem szereted, hiszen ez nem igaz. Ezt már neked kell tudnod, te ismered.


(Részemről az ilyennek egyébként alapvetően ellene vagyok, mert azt gondolom, hogyha valami jól működik, nem kell kipróbálni mást, de ez személyes vélemény - ismerősi körben, hasonló helyzetben láttam ilyet, hogy működöni látszik.)

2015. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!