Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezen az oldalon miért mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen az oldalon miért mindig a szakítást hozzák fel megoldásként minden problémára?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy ha valaki kiír egy kérdést egy fennálló problémájáról a kapcsolatán belül és azonnal tömegesen jönnek az emberek akik csak azt tudják ismételgetni, hogy milyen ostoba a kérdező amiért ilyen kapcsolatban van és, hogy azonnal szakítania kellene.


Nem értem ezeket az emberek. Úgy vannak vele, hogy nekik nincs kapcsolatuk így másnak se legyen mert úgy nagyobb esélyük lesz találni valakit. És, ha van kapcsolatuk akkor el kellene hinnünk, hogy náluk mindig, minden tökéletes volt a kezdetek óta?

Hogyan akarnak ezek az emberek házassági esküt tenni? Pont arról szól, hogy nem csak a jóban kell együtt lenni, hanem akkor is meg kellene próbálni kitartani a másik mellett amikor nem megy minden tökéletesen.


Ide pedig nyilván való, hogy rosszként fognak feltüntetni egy kapcsolatot ámde aki 3 sor alapján máris mindent le tud szűrni egy mondjuk 2 éves kapcsolatból az vagy zseni lehet vagy jós. Attól, hogy ide leírnak néhány problémát amit kommunikációval a másik felé meg is lehetne oldani még nem lehet bele látni milyen ténylegesen a kapcsolata annak a két embernek. Lehet nagyon boldogok egymás mellett csak néha van vita valami miatt, de többnyire ez is amiatt van mert nem beszélik meg a problémáikat.

Erre a jönnek a nagy megmondóemberek, hogy csakis a szakítás lehet megoldás mert nem klappol minden tökéletesen.



2016. jan. 19. 12:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

Ez a kérdés bennem is megfogalmazódott már. De igazad van.

Szerintem azért, mert azoknak az embereknek, ahogy te mondtad nincs és másnak se legyen. Vagy a könnyebb megoldást választják - nem megy, viszlát. Az ilyenek nem tudnak küzdeni és kitartani. Erre bátorítják azt, aki szimplán csak egy külsős véleményt kér. Bíztatják magukat, hogy így a jó mert a többi is ezt teszi (akinek tanácsolják...)


Nekem is van problémám, megbeszéltem a legjobb barátnőmmel jobban érzem magam és nyugodtan le tudok ülni és megbeszélni. Ennyibe lenne. Csak sok az egyszerű, könnyen feladó ember. Sajnos.

2016. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
A valaszolo csaladi allapotatol fuggetlenul, azert mert altalaban nyilvanvalo hogy szakiats a megoldas. Es ha abban a 3 sorban azt irja hogy evek ota, megcsalja, megveri, megalazza, szolgakent tartja, kihasznalja, lehuzza, stb akkor megis mit lehet ra mondani mint hogy szakitsanak?
2016. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

én csak akkor szoktam ilyet írni, ahol egyértelműen probléma van

pl. ha többször megütötte, az szerintem igenis szakítóok

a vitákat meg lehet beszélni, kisebb problémákat is megoldani, de mikor már nagyon rég óta csak szenvedés az egész (hiába próbálkozott a helyrehozással), nem érdemes erőltetni

2016. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Nos, ez a kérdéstől függ. Minden esetben nem javaslok szakítást, de van, amikor az az egyetlen jó megoldás.

Az emberek a saját tapasztalataikból is kiindulnak, ha látnak itt egy kérdést.


Pl. te erre mit mondanál?

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szerel..

2016. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 LazyJones ***** válasza:
90%
Szerintem akkor, amikor egy problémát két ember, plusz a család, plusz a baráti kör már nem tud megoldani, megbeszélni, akkor szokták végső megoldásként ide kivésni. Márpedig ha ezek nem működtek, mégis, mi lehetne megoldás? Arról nem beszélve, hogy aki szereti a párját, akkor sem szakít vele, ha naponta bucira verik a fejét. Vagyis aki szakítani akar, szakítani fog, aki nem, az pedig nem, tök mindegy, külsős szemlélők mit mondanak róla....
2016. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
30%

"tömegesen jönnek az emberek"


először is szögezzük le, hogy nem általánosításból beszélek, akinek nem inge ne vegye magára.

szóval ez a tömeg akik itt bégetnek, és mindenre az a megoldás hogy szakítson a párjával, tehát ez a tömeg jórészt frusztrált és minden bizonnyal párkapcsolatot csak innen a gyikről -látott fiatalokról van szó.

ezeknek az embereknek nem adatott meg az a lehetőség, hogy boldogan éljenek egy normális kapcsolatban, ezáltal frusztráltak és elkeseredettek lettek.

meg valljuk be, aki ide válaszolgat 0-24-ben annak mégis milyen élete lehet?

meg egy 20 év körüli akárki milyen párkapcsolati tapasztalattal rendelkezik?

az élettatpasztalatot már meg se említem, mert az még kicsit odébb van.

egyébként ez a tipikus -ha nekem szar akkor másnak is az legyen -példája

én már eleve sanszosnak tartom ezt az egész gyik dolgot, hogy van e egyáltalán értelme.

jó persze a technikai tanácsoknál hasznos az oldal, de pl ez a kategória semmi másra nem való, minthogy az emberek panaszkodjanak és esetleg szimpatizánsra találjanak aki a kérdésekben leírtakkal mélységesen egyetért, és akkor a kérdezők lelki kielégüléssel tovább is léphetnek.

önigazolást nyerjen, ennyi.

az sem normális vagy legalábbis ésszerű, hogy a gyikes társadalom névtelen roppant reprezentatív válaszai alapján bárki is "élné az életét".

tehát mondom, összességében eleve a kérdésekre sem lehet válaszolni normálisan, talán minden 15. kérdés olyan, amire azt mondom hogy oda lehet böfögni valami tanács félét, aztán vagy megfogadja vagy nem.

a többi a sajnálkozásról szól, meg hogy önigazolást nyerjenek, a fiktív kérdések számát meg már megbecsülni sem merem, mert jelentős része a kérdéseknek csak kitaláció.

2016. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Azert mert ide altalaban mar akkor irnak amikor egy olyasvalaki akit nem kodosit el hogy "harom ev egyutt vagyunk meg neha cuki velem" meg latja hogy ennek nem igy kene mukodnie, rogton levagja hogy ez a dolog halalra van itelve. Pl. volt egy csaj akit a volegenye ugraltatott mint egy csicskat, kritizalta, tonkre vagta az onbizalmat - ebbol mondjuk nagyon sok van kerdes, ilyenkor mit lehet mondani? A pasas jelleme sosem fog megvaltozni. Vagy volt egy fiatal csaj aki egy jatekfuggovel volt egyutt aki egy manipulator volt es verte a kerdezot - o sem fog megvaltozni, mit lehet mondani? Vagy aztan vannak akik szexualis problemakrol irnak amik tobbnyire athidalhatatlanok...

nekem az a velemenyem hogy aki ide ir annak mar tobbnyire halott a kapcsolata es valtoztatnia kell, viszont az emberi jellem nem megvaltoztathato dolog.

2016. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

Azért mert kívülállóként dumálni könnyebb mint ki is lépni egy kapcsolatból. Meg a kilépést egyszerűbb ajánlgatni, mint komolyan elgondolkodni mi lenne a megoldás.

Bár én is azt mondom sokszor az a jó megoldás, mert az emberek többsége nem képes megváltozni, vagy csak ideig óráig,és a vége úgyis szakítás lesz, de előtte még egy jó darabig szenved az ember amíg rászánja magát.

2016. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem van kapcsolatom ami elég jól működik. Ha apróbb vitákról van szó a kérdésben, nem javaslok szakítást, általában akkor szoktam, amikor egy bunkó paraszt a kérdező párja, vagy megcsalja, semmibe veszi, hímsoviniszta viselkedést mutat, stb. Az ilyeneket én sem tűröm a saját kapcsolatomban és kompromisszumukba se mennék bele. Nyilván ha apróságról van szó, azt meg lehet beszélni.
2016. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem legtöbben az igazat írják,azt amit gondolnak, és mivel tényleg olyan durvák a sztorik,a megoldás a szakítás, például megcsalás, hát persze h ok a szakításra
2016. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!