Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezen az oldalon miért mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen az oldalon miért mindig a szakítást hozzák fel megoldásként minden problémára?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy ha valaki kiír egy kérdést egy fennálló problémájáról a kapcsolatán belül és azonnal tömegesen jönnek az emberek akik csak azt tudják ismételgetni, hogy milyen ostoba a kérdező amiért ilyen kapcsolatban van és, hogy azonnal szakítania kellene.


Nem értem ezeket az emberek. Úgy vannak vele, hogy nekik nincs kapcsolatuk így másnak se legyen mert úgy nagyobb esélyük lesz találni valakit. És, ha van kapcsolatuk akkor el kellene hinnünk, hogy náluk mindig, minden tökéletes volt a kezdetek óta?

Hogyan akarnak ezek az emberek házassági esküt tenni? Pont arról szól, hogy nem csak a jóban kell együtt lenni, hanem akkor is meg kellene próbálni kitartani a másik mellett amikor nem megy minden tökéletesen.


Ide pedig nyilván való, hogy rosszként fognak feltüntetni egy kapcsolatot ámde aki 3 sor alapján máris mindent le tud szűrni egy mondjuk 2 éves kapcsolatból az vagy zseni lehet vagy jós. Attól, hogy ide leírnak néhány problémát amit kommunikációval a másik felé meg is lehetne oldani még nem lehet bele látni milyen ténylegesen a kapcsolata annak a két embernek. Lehet nagyon boldogok egymás mellett csak néha van vita valami miatt, de többnyire ez is amiatt van mert nem beszélik meg a problémáikat.

Erre a jönnek a nagy megmondóemberek, hogy csakis a szakítás lehet megoldás mert nem klappol minden tökéletesen.



2016. jan. 19. 12:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
Én azért javaslom a szakítást, mert azt tartom jó megoldásnak. Külső szemlélő sokkal objektívebben tudja ezt megítélni. És nem azért mert hogy ha nekem jó akkor neked se legyen az, konkrétan leszarom. Nekem mindegy hogy hányszor ver vagy csal meg a pasid, hogy beszél veled, mennyit hisztizik a barátnőd, nem érdekel. Feltesznek egy kérdést, elmondom hogy hogyan látom. Akinek nem tetszik, bekaphatja. Remélem elég világosan leírtam. :)
2016. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ahol már tettlegességig fajult a dolog vagy folyamatos lelki terroról van szó ott én is ezt javaslom, de ott is megpróbálok objektívan szemlélődni.


4-es

Ez is az egyik kérdés volt ami miatt kiírtam ezt.

1. Ha eleve bunkó volt akkor miért jött össze vele?

2. Ha nem volt mindig az akkor valami oka van annak, hogy ilyen lett, ezt kellene megoldani.


Egy kapcsolaton belül is változik, alkalmazkodik mindkét fél. Épp ezért nem is hiszek abban, hogy az egyik mindig áldozat, a másik pedig mindig a zsarnok.

2016. jan. 19. 13:33
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező: jó esetben változik és alkalmazkodik mindkét fél.

Csakhogy ez ritka. Mikor ez nem teljesül akkor azért egy idő után besokall a sértett fél. És még neki kell rábírni a párját arra hogy változzon meg jó irányban. Ez sokszor nehezebb mint másik, megfelelő párt találni.

Apró cseprő dolgokért nyilván nem kell szakítani, de ha valaki éveken át bunkó a másikkal, megcsalja, hülyének nézi, nem képes kompromisszumokra, sorolhatnám, akkor azért el kell gondolkozni van e értelme tovább folytatni.

De a másik sem jobb mikor nem olyan nagy problémák miatt megy a zsörtölődés, csak ugye sokszor előfordul, szóváteszi a párja, nem lenne nehéz változtatni, mégsem teszi az illető. Azért éveken keresztül ebbe is bele tud unni az ember és joggal mondja azt hogy le is út, fel is út, betelt az a bizonyos pohár.

2016. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

Mit lehet a tettlegességen és a lelki terroron objektíven nézni? 50-100 éve még megszokott volt, hogy egy nőnek ilyenkor azt mondták, hogy legyél csendesebb, szófogadóbb, mert ő az urad, a parancsolód. Fáradt és te túl cserfes voltál azért kaptál. De manapság egy nő képes saját magát eltartani így nem köteles eltűrni ezt. Ahogy persze egy férfi sem, mert a lelki terror nagyszázalékban őket érinti, míg a tettlegesség a nőket. Tehát éppúgy, ahogy régen a zsémbes, hisztis nőszemélyekre ráfogták, hogy női szeszély, ilyen egy nő, addig ugyanúgy egy agresszív férfi sem normális manapság.


Egyébként nekem hirtelen csak olyan példák jutnak eszembe, ahol igenis lehet 3 sorból a jövőre asszociálni, még pedig tapasztalatból. Ez az oldal pedig arra van. Ha valaki megkérdezi hogy tudna a majd 30 éves barátján, férjén változtatni, aki mindenben az anyjának ad igazat, arra mégis mit felelsz? Azt hogy persze kedvesem, változni fog vagy hogy tűrj, mert az öregebbet tisztelni kell a tudása miatt? Vagy azt, hogy nekem is emiatt ment tönkre a házasságom és bár akkor valaki figyelmeztetett volna, hogy egy ilyen pasi nem változik vagy ha most nem rendezed le anyóssal a határokat, akkor örökké csak a konfliktus lesz, ami téged emészt fel, mert a barátod, férjed soha nem fog melléd állni, mert a kedves mama fontosabb számára.

2016. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vettem észre, hogy a No.1 megoldási javaslat a kommunikáció, utána jön a szakítás, és a harmadik választípus a kérdező hibáztatása. (Ez akkor baj, ha nyilvánvaló, hogy nem a kérdezőn múlik a dolog.)
2016. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, az idézett kérdés esetén a kérdező elkövette azt a hibát, hogy többször belement a kapcsolatba egy ilyen emberrel, és nem változott semmi. Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen ember nem nagyon változik, illetve mindenki csak önmaga miatt tud megváltozni, más miatt, ha ő egyébként nem érez rá késztetést, tartós változás nem történik. Tehát nincs értelme a kapcsolatnak, a kérdező nem elég fontos a párjának, így nem fog megváltozni miatta, és mellette a kérdező kapcsolatfüggő, mert elég erős, hogy határozottan döntsön, inkább tűri a rosszat. Gyerek nem lennék ilyen szülők mellett.
2016. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
*jav.: és mellette a kérdező kapcsolatfüggő, mert nem elég erős, hogy határozottan döntsön
2016. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

ne egy darab kérdésen csámcsogjatok már...ami ráadásul tipikus szélsőséges példákat mutat be.

van itt még több ezer hasonló kérdés, ahol kapásból a fele alakulat a szakítást dobja fel opciónak.

2016. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Alapvetően a személyisége senkinek nem változik radikálisa, ez így van, de gondolkodásmódja, értékítélete könnyen változik.

Ti most legtöbben ilyen erőszakos állatokkal jöttök, holott egy kisebb problémánál is ugyanezt javasoljátok.

Lásd: "elhidegültünk egymástól kicsit", "unalmassá váltak a hétköznapok", "nem figyel már rám a párom úgy mint régen" és még sorolhatnék ilyen példákat.

Ilyen kérdéseknél is azt olvasom rendszerint, hogy szakíts mert ennek vége, szakíts ezért, szakíts azért. A legtöbb ember, főleg lányok pedig kapcsolatfüggőek. Egy hasonlattal élve, olyanok mint a majmok, nem engedik el az egyik ágat amíg meg nem fogták a másikat.

2016. jan. 19. 14:28
 20/21 anonim ***** válasza:

Talán figyelmesebben kellene az oldalt olvasnod, mert én nem csak ezt a választ látom, viszont ahol meg egyöntetű, ott meg egyértelmű, hogy nincs más, szóval pl. ha egy pár már többször is megpróbálta és mindig zátonyra futottak, vagy az egyikük látványosan kihasználja a másikat, vagy félelemben tartja, igen, szélsőséges esetek is akadnak, amiből különben nem is mindig könnyű kilépni. Én sem tűrném el a megaláztatást többek között. Meg mikor jönnek azok a hozzászólások, hogy miért megy bele valaki agresszív emberrel kapcsolatba. Hát, abból is kétféle van, aki már eleinte is "tahó", de mégis ez az enyhébb változat, az igazán veszélyes agresszorok az elején nem olyanok, sőt, még belőlük is kétféle van, akik csak rejtett agresszorok, akikben csak a hajlam van meg, és azok, akik színészkednek.

Nos, nekem az egyik nagynéném hozzáment egy ilyen rejtett agresszív férfihez fiatalon, szép volt minden az elején, lett két lányuk, minden simán ment, amíg a férje egy munkahelyi döntés során nem került hátrányos helyzetbe, és ő ezt nem tudta feldolgozni, inni kezdett, és agresszív lett. Valószínűleg minden másképp alakult volna, ha tudja kezelni azt a helyzetet, és nem menekül az italhoz, de nem így történt. A két gyereknek olyan kárt okozott ez a helyzet, hogy pszichésen sérültek, egyikük enyhébben, másikuk súlyosabban, de egyik sem 100-as, tehát látszik, hogy nincsenek rendben, és felnőtt nőkként is inkább kb. egy gyerek-tini értelmi szintjén vannak. A házasságnak válás lett a vége. Ma már se a nagynéném se a volt férje nem élnek, az exférj halálának körülményei bizonytalanok, a nagynénémet rák vitte el.

2016. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!