Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom ex-barátnője kórházb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom ex-barátnője kórházba került külföldön és megkérte a barátomat, hogy menjen oda egy hétre segíteni neki. Ti mit lépnétek erre? 25/N

Figyelt kérdés
Fél éve vagyunk együtt a barátommal. Az exével kb 3 évig jártak és biztos vagyok benne, hogy a lány még mindig szereti. A barátom azt mondja, hogy már nem szereti és nem akar vele újra járni, de törődik vele és barátként fontos neki. Szóval ez a lány jelenleg Indiában dolgozik és kórházba került valami fertőzéssel. Megkérte a barátomat, hogy menjen ki hozzá. A barátom most gondolkodik, hogy mit tegyen. Én nem tudom, mit mondjak... Nyilván nem tartom normálisnak, hogy a csaj az ex-barátját akarja odarángatni, de azt sem akarom mondani, hogy a barátom ne segítsen neki... Mit gondoltok erről?
2016. jan. 22. 15:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
#9 vagyok. Másik, hogy mi a bizonyíték rá, hogy igazi a sztori? Orvosi papírokat küldött neki, vagy csak ezt kamuzza be, hogy kicsalja? Ha beteg, ha nem, ez túl nagy kérés. Ha kimegy a barátod, vágd ki.
2016. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
65%
Ultimátumot adnék. Megyünk mindketten, vagy menjen csak ő, de nem várom vissza. Szerintem durva, ha valaki a jelenlegi párját itthon hagyja, ő meg elmegy külföldre az exnek segíteni. Na meg miben kellene segíteni, miközben ő kórházban van? Talán ápoló a barátod? Biztos, hogy szakképzett ápolói vannak a kórháznak is, ahol fekszik. Na meg kinn él Indiában, ott dolgozik, de közben nincs ott ismerőse/barátja aki segítene neki.. Hát, ez nem túl életszerű. Ami a lényeg: ha Téged szeret a párod, akkor nem megy. Ha pedig nem, akkor jobb is, hogy most derült ki.
2016. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
59%

Hát, engem itt meg fognak kövezni, de ha esetleg engem hívna valamelyik exem "segíteni" (mégis, mit kell segíteni neki?!), a szomszéd utcai kórházba se mennék el, nemhogy Indiába. És hasonló gondolkodásra ösztönözném a párom is. Nagyon szívesen kimennék Indiába, de nem azért, hogy egy kétségbeesett exet pátyolgassak. Ha közeli, nagyon közeli barát lenne, szerintem Indiáig még akkor sem utaznék el. Meg fog gyógyulni, utána majd hazajön és találkozunk. Én nem sokat tudok neki segíteni, ahhoz meg, hogy a lakásából átvigyek pár bugyit a kórházba, nem mennék ki a világ túlsó felébe.


A helyedben én ezt őszintén megbeszélném vele: az ex szándékának egyértelműségét, hogy neked ez eléggé rosszul esne, hogy nem szeretnéd, ha menne, de nyilván nem fogsz az útjába állni. De ha annyira menni akar, akkor én nem akarnék vele utána a továbbiakban semmit kezdeni. Ezek alapján az ex fontosabb lenne akkor neki, mint te, és így már nincs miért együtt lenni.

2016. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ez komoly kérdés? Elég hihetetlennek tűnik.
2016. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is van olyan volt barátnőm, akiért továbbra is tűzbe tenném a kezemet (közös megegyezéssel váltak el az útjaink), de nem szeretnék tőle párkapcsolati szinten soha semmit, mert tudom, hosszú távon nem működne.

Aki azt mondja, h ha kimegy dobd ki, az az önző, szűk látókörű ember. Annak a kapcsolatnak már rég rossznak kell lennie, ha egy ilyen kiutazás alatt/után megcsal. Pláne a másik csaj Indiában van. (Hetente kijár hozzá, vagy mi????)

Ülj le vele, és mond el neki őszintén mit érzel, de ne tűnj iszonyat féltékenynek, mert annak jó vége nem lesz.

2016. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok értelmes választ...


Az biztos, hogy az útjába nem fogok állni, ha menni akar, de én is azt gondolom, hogy ez 1) túl nagy kérés, 2) a kórházban őt ellátják, szóval a barátom nem nagyon tudna ott többet tenni, mint mondjuk beszélgetni vele... És tegyük hozzá, hogy ha én kórházban lennék Indiában, még én sem hívnék oda valakit ilyen messziről. Eszembe sem jutna. Pláne nem az exemet. Szóval ez egy szar helyzet és akármennyire próbálok önzetlen lenni, nekem ez akkor is rosszul esik.

2016. jan. 22. 21:27
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam indiában már, nem is egyszer.Azok a kórházak, háááát, láttam olyan ügyeletet, hogy inkább megműteném saját magam egy hentesüzemben, fertőtlenítés nélkül az ottani, frissen használt eszközökkel, minthogy akár csak egy vérnyomásra odamennék.

Másrészről igazad van, ez nagy kérés tőle, márcsak anyagilag is.Viszont én azt mondom, hogy visszatartani nem fogod tudni és nem is kellene.Mármint ha nem megy el, saját magától, jobban fogsz bízni benne?És ha elmegy, de nem csinál semmit?Nyilván nekem is van olyan exem, akiért a szomszédba se mennék át, de olyan is, aki, ha nyomós indoka van rá, a világ végére is elrángathatna.És nem azért, mert szeretem, szó sem esik erről, szimplán csak annó fontos volt nekem és bár most van más valaki, akit szeretek, ezt nem lehet megváltoztatni, érdekel, hogy hogy megy a sora.

De ha az egyik legjobb barátom mondaná, ugyan ezt megtenném érte, mondjuk tény, hogy az utazáshoz tartozó anyagiakat neki kellene állnia.

2016. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%
Mire a vizumkerelmet elbiraljak (az megint mas kerdes hogy nem adnek tobb tizezret az exem miatt) addigra mar anyuka megkapja a sajatjat, hat a vakcina ez anyuka utnak indulhat, ezt pedig az exnek is tudnia kene. Es valszeg tudja is, de megis a parodat akarja.
2016. jan. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
52%

Szemétség vagy nem, elhagynám a barátomat, ha elutazna messzire az exéért. Pláne, ha nem hívna magával.

Én se utaznék ki volt pasik miatt.... Ha a mostani párom, vagy az öcsém kérné a segítségemet, akkor persze, bármikor. Másért biztos, hogy nem utaznék egy másik kontinensre...

2016. jan. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy sokunknak van olyan exe, akiért akár tűzbe tenné a kezét, pedig már nem jelent érzelmileg semmit, DE! ha a jelenben van egy párom, akkor nyilván őt helyezem az első helyre, és nem teszek olyat, ami egy kicsit is fájna neki.

27N

2016. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!