Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket zavarna, ha a barátnőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, ha a barátnőtök fizetne helyettetek?

Figyelt kérdés
Az a tipikus "Drága nő" vagyok. Szeretek vásárolni, mozi, színház, wellness, nyaralás stb. Megvan rá a keretem is, viszont a barátomnak nincsen, ezért én fizetek mindent. Nekem teljesen mind1, hogy kifizet csak menjünk. A gond az, hogy mostanság azon veszekszünk, hogy "szánalmasnak érzi magát mellettem". Ha nem megyünk sehova, akkor meg az a baj, hogy majd biztos mást fogok keresni, aki megadja nekem, amire vágyok...Szóval semmi sem jó. Szeretem őt, nincs másra szükségem, és bőkezű vagyok azzal, akit szeretek, de kezdem úgy érezni, hogy szomorú mellettem. Állandóan azt hajtogatja, hogy ő nem vitte semmire, és ezek az érzések mellettem csak felerősödnek bennem. Lassan nekem meg lesz a pénzem a saját házra, ez meg a másik fele...hogy az egója nem viselné el, hogy az én házamban lakjon, "kiszolgáltatva", pedig én ezzel sose éltem vissza...Mi ilyenkor a teendő? Elég tanácstalan vagyok, nem szeretném elveszteni :(

2016. febr. 2. 23:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
csak felerősödnek benne* elnézést az elírásért :)
2016. febr. 2. 23:54
 2/17 anonim ***** válasza:
az a baj h a bartodat zavarja. mond meg neki hogy téged ugya nem zavar, szereted őt, de az is lebecsülés ha Ő hiszi azt hogy te csak a pénzre hajtasz, próbáld erőístgetni a ez se megy akkor szegénynek komoly önértékelési problémái lehetek,nem csak a pénz miatt amin egyedül te úgysem fogsz tudni segíteni
2016. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ilyen módon nem zavarna, nem érezném magam szánalmasnak melletted. ami zavarna, hogy engem meg nem érdekelnek az ilyen drága programok.
2016. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Amikor először utaztunk el, annyira boldog volt, mint soha azelőtt, és többször akartam olyannak látni...és most meg ez lett belőle. Mindig dicsérgetem, meg mondom, hogy nem az ő hibája, árvaként nőtt fel, nem támogatta senki, én meg sokáig laktam otthon, és rengeteget spóroltam azzal, hogy nem kellett albérletet fizetnem. :/
2016. febr. 3. 00:18
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi a tarifád? Mármint, hogy pénzes zsák vagy. Engem nem zavarna ez, mindent veled fizettetnék ki, cserébe persze jól lennél kezelgetve a puncidon, meg érzelmileg is. Majd, ha lenne több pénzem én is fizetnék. Ilyen egyszerű. Kishitű a csóka, nem biztos, hogy melletted a helye. Nem az anyagiak mellett.
2016. febr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Normál esetben nem zavarna, de itt már tényleg nagy anyagi különbségek vannak. Nem tudom mivel foglalkozik a párod, de ha annyira el vagy eresztve, hogy hamarosan házat veszel, támogathatnád, hogy elindítson valami kis vállalkozást. Lehet kicsit később lesz ház, nem lesz annyi nyaralás idén, de ha bejön, és utána több pénzt termel, akkor büszke lehet magára. Persze, rizikós, és ha elbukja pénzt, még rosszabbul fogja magát érezni.. de talán egy próbát megér. Ugyanígy ráveheted, hogy tanuljon valami jobban kereső szakmát, stb. Vagy csak olyat, amibe fontosabbnak érezheti magát.
2016. febr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Noblesse Oblige ***** válasza:

Másként kéne megközelíteni szerintem a dolgot. Ő árvaként nőtt fel, és hát vannak árva ismerőseim, és elég kemény életük volt. :|

Beszélgess el vele arról, hogyha mondjuk rendes családba nőtt volna fel akkor hogy élte volna az életét. Mi lenne az életcélja? Mit tanulna? Mi szeretne lenni? Mi az amivel elégedett lenne?

És igazából ebben támogatnám és buzdítanám, hogy akkor kezdjen bele. Ha tényleg van annyi pénz a kasszába, akkor most egy hosszútávú befektetést tehettek, beiskolázhatjátok. Iskola után pedig olyan munkahelye lenne, ahol szeret dolgozni vagy legalábbis ahova vágyott. És az, hogy elért valamit az olyan érzés, mintha kicsit felnőtt volna hozzád.

Ha a pénz miatt vétózna, akkor pedig egyezzetek meg abban, hogy ez "kölcsön" te invesztálsz az ő tanulmányaiba, és amikor már befutott majd meghálálja, mint kenyérkereső.


Az árvák többnyire sosem kerülnek ki éppen és egészségesen a társadalomba. Sokat szenvednek, nincs biztos hátterük, az életük kaotikus. Ezért fontos, hogy óvatosan bánj vele.

2016. febr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jó ötletei vannak, csak mindenhez tőke kell ugye...már fel is ajánlottam neki, vagy ha egy közös vállalkozás lenne, azzal mindketten jól járnánk, de nem fogadja el. Amikor nagyon megvolt szorulva adtam neki egy nagyobb összeget, azt mondta, addig nem fogad el semmit, ameddig azt nem adja vissza. Nem értem miért kell ezt ennyire kiélezni. Egy pár vagyunk, vele tervezem a jövőmet, akkor miért ne lehetnénk akár egy kasszán?


Na, igen rajta is nagyon látszik, hogy mindig egyedül volt, én nem hiszem, hogy ilyen jól viseltem volna, mint ő. Csak most ott csap vissza, hogy nem bízik senkiben. Pedig elmondtam neki, hogy most már nincs egyedül, és szeretnék egy stabil pont lenni az életében, akire mindig számíthat, és támogatja, de valahogy azt hittem ezt hamarabb sikerül elérnem...2 éve vagyunk együtt...

2016. febr. 3. 01:02
 9/17 Noblesse Oblige ***** válasza:

Kitartást!


Sajnos neki egy egész élete volt, hogy felvértezze magát, azt meg nem két nap levetni... Nehéz lesz vele, és sok sok türelem és megértés kell.

Ezeket a dolgokat ne vedd magadra. Szép lassan, nagyon lassan majd nyílni fog. Addig szeresd és támogasd, ahogy tudod és ahogy engedi :)

2016. febr. 3. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Alapvetően szerintem sem az a baj, hogy neki kevesebb van, de engem a helyedben már rég kikergetett volna a világból az örökös önbecsmérlésével. Én tutira megmondanám a pasasnak hogy azzal, hogy itt rinyál, továbbra sem viszi semmire, viszont sosem késő fejlődni. Ha zavarja, hogy te többre vitted, tegyen ellene! A panaszkodás csak elrontja mindenki kedvét, rosszat tesz a saját önbecsülésének is, a párkapcsolatnak is, nem éri meg. Ha neki ez probléma, kezdjen vele valamit!
2016. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!