Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi az elvárható reakció a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az elvárható reakció a férfitól ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Barátom haverjának a barátnője elkezdett sértegetni neten keresztül privátban.

Ezt mondtam páromnak, aki annyival lerendez, hogy tiltsam le. Viszont letiltani nem tudtam, mert reggel visszaengedélyeztem, gondoltam békénhagy.


Nem egy nagy dolog, nem hatott meg, amit a csaj írt. Megvédtem magam, illetve egész életemben bántva voltam a menő csajok által, megszoktam.


De az nagyon rosszul esik, hogy barátom sem véd meg. Én biztos írtam volna a havernak, hogy állítson a barátnőjén, ha fordított esetben történt volna így.


Eléggé kételkedni kezdtem most a kapcsolatban. Túlreagálom, vagy ez tényleg probléma? Fiúk, ti megvédtétek volna a barátnőtöket?


2016. febr. 9. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha megvédted magad, és nem is érintett meg a dolog, akkor én is annyiban hagynám. Még ha szólnék is valakinek, az a csaj lenne, nem a haverom. Nem az óvodában vagyunk, hogy árulkodjunk. Ha valakiknek baja van egymással, akkor rendezzék le ők.

Letiltod, kész. Minek oldtad fel a tiltást?

2016. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Gondolom ismeri a haverja miatt,ezért mondta, hogy jobb ,ha letiltod!


Egyelőre ez nem probléma,de vizsgáld meg jobban a kapcsolatotokat.Ezt a jelenlegi dolgot,ne vedd számításba.

2016. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem szoktam tiltogatni. Valójában rosszul esett, mindig is rosszul esett, ha bántottak, és soha nem védett meg senki.


Valójában úgy alakult a dolog, hogy én hirdettem egy oldalon. És helyettem barátomnak írt a haverja, mert őt ismeri, hiába én hirdettem. Utálom, ha ilyeneket csinálnak, régebben is megszívtam már az emberek ilyen húzása miatt. Így írtam a pasinak, hogy nekem írjon, mert én hirdetek, és nem harapok. Párom annyira nem volt képes, hogy átirányítsa hozzám a srácot.


Erre a csaj is elkezdett írkálni nekem, és ebből alakult ez. Párom meg ölbetett kézzel végignézi, ahogy tudatlannak, igénytelennek, k.vának és hasonlóknak titulál a csaj.

2016. febr. 9. 11:23
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha konfliktusom van valakivel (bár ez extrém ritka), az az én konfliktusom, nem másé, baromira nem szeretném, hogy a barátom intézkedjen és beleszóljon, nem vagyok óvodás, meg tudom magam védeni, ha kell.. Szép is lenne, ha a barátomtól várnám el, hogy megoldja a problémáim.


Nálunk az a természetes, hogy ha valamelyikünknek segítségre van szüksége bármiben, akkor szól - természetesen segítünk egymásnak bármikor, bármiben, de nem állunk neki kérés nélkül intézkedni, pláne nem ilyen pitiáner dolgokban.


Ha valaki neten sértegetne, az valószínűleg el se érné az ingerküszöböm, szóval max vállat vonnék és letiltanám. Minek oldottad fel egyáltalán?

2016. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg ilyen helyzetben lennék, akkor nem úgy fognám fel a dolgot, hogy a barátom "nem véd meg", hanem úgy, hogy felnőtt emberként kezel, aki elég érett és talpraesett ahhoz, hogy képes legyen önállóan rendezni a konfliktusait másokkal, ahelyett, hogy neki kéne "intézkednie" egy ilyen esetben.


Engem egy ilyen szituációban pont az zavarna, ha kéretlenül közbeavatkozna, és nem hagyná rám, hogy hogyan kezelem, hogyan oldom meg ezt a dolgot.


Az nyilván más helyzet, ha társaságban beszól nekem valaki a jelenlétében, akkor én is úgy gondolnám, hogy állon ki mellettem, de lehetőleg ott se konfrontálódjon, max. inkább valami ironikus vagy humoros beszólással "tegye helyre" kicsit az illetőt.

2016. febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy szükséged volt-e védelemre, és hogy a barátod egyáltalán gondolta-e, hogy szükséged van a védelmére. LEhet, hogy ő sokkal lazábban veszi az egészet és nem is gondolta, hogy ez téged mélyebben érint. Ne kezdj el kételkedni a kapcsolatban, amíg nem ismered a sztorit az ő oldaláról!


Teljesen ember- és helyzetfüggő, hogy mi az elvárható viselkedés. Én alapból talán csak annyival csináltam volna többet, hogy jobban utánakérdeztem volna a barátnőmnél, hogy miről is van szó. De ha úgy ítéltem volna, hogy nincs szüksége a védelmemre, akkor én sem ugráltam volna feleslegesen.

2016. febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kiskorából ismeri a srácot, a csajt azt se tudja, hogy ki...


Én jeleztem neki tegnap, hogy legalább annyit tegyen meg, hogy közölje a sráccal, hogy ne neki írkáljon már, hanem írjon nekem. De nem, ennyit se tett meg. Szerintem ez a minimum, ha az én hirdetésemmel őt keresik meg.


Igazából nem tartom korrektnek, hogy ő mindig elbújik a hátam mögé, hogyha valami gond van, akkor vagy elviselem, hogy nem tudunk találkozni, vagy beszélni, mert ő képtelen kiállni még magáért is, ha rólam van szó. Ha csak magáról akkor megy neki. Volt már, hogy a nővérével volt balhé, és nem tudtunk volna kommunikálni, és ő emiatt nekem puffogott, de nem szólt volna...

2016. febr. 9. 11:32
 8/14 Költőnő? ***** válasza:
Annyi lett volna elvárható h közli a sráccal h neked írjon. Amúgy ezt nem értem h írtál a srácnak h neked írjon a nője meg egyből kurtázással indul? Fura
2016. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, mert a csaj írt még kommentet, hogy írjak privit. Mivel nem írtam (mert alapból úgy vagyok vele, hogy neki is addig tart, mint nekem, és ha tud segíteni akkor majd ír, hisz én fizetek érte) ezért a csaj fel volt háborodva, hogy én kiosztottam a pasiját, hogy miért nem nekem írt, hisz én vagyok az illetékes. És elkezdett pocskondiázni.
2016. febr. 9. 12:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Pontos esete a férfi szó helytelen használatának... Itt egy kisfiúról beszélünk, nem pedig egy férfiról.

Eleve nem rendezkednék semmit a barátnőm mögött, így eleve nem alakulhatna ki ilyesmi helyzet... Bár azt nem tudjuk, miből lett a konfliktus.

2016. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!