Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt nem értem: Csak azért van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt nem értem: Csak azért van a párjával, mert nincs jobb?

Figyelt kérdés

Egyre több férfitól hallom (30 felettiek), akik azt mondják, csak azért vannak a jelenlegi bnőjükkel, mert nincs jobb.

Ez komoly? Igaz, én nő vagyok, de olyannal, aki csak pótlék-pasi számomra 1 napot nem tudnék együtt lenni, nemhogy 5-10 évet lehúzni vele...ezek meg elvannak a langyosban hosszú évekig...



2016. febr. 15. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen emberek sajnos..
2016. febr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez pasiknál elég gyakori... Alapból ha megkérdezel párat, azt fogják mondani, hogy egy Pamela Andersonnak azért jobban örülnének, de nem baj, a barinő legalább főz meg kedves meg néha van szex. :)

De szerintem ez nem is úgy van náluk, mint nálunk, ők elfogadóbbak, igazából nem baj nekik, ha nem tökély a barátnőjük. Nem feltétlen azt érzik, hogy pótlék.

Javítsatok ki, ha tévedek.

2016. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jah, csak nem veszik el, nem jegyzik el, az eljegyzés rovat pont ilyenekkel van tele...Elvannak vele: jó a szex, jó, hogy főz rám, de nem lesz több, mert várják mellőlük az igazit. Persze a bnő előtt mézesmadzag elhúzva: hogy elveszlek, "majd"....de mindig csak majd...
2016. febr. 15. 12:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kapcsolatok alapja a szex, a férfi csak azért tartja, hogy ne legyen hiánya semmiben, de várja az igazit, akit nyilván nem fog megtalálni, mert barátnője van és r..banccal meg nem akar lenni, szóval egy végtelen, boldogtalan kapcsolat a vége
2016. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
ne viccelj, sok ilyen kapcsolat van, valahol a nő ilyen vagy mindkét fél. sőt, mondok jobbat, és szomorubbat : ahogy haladnak előre az évek, ez az arány a többszörösére nő az összes párkapcsolatot tekintve. gondold végig, a házasságok kétharmadának válás a vége, a maradéknak a nagyobb része rossz, csak összeköti őket a lakás vagy a gyerek vagy a hitel. szoval az az igazság, hogy még ha nagyon nagy szerelemnek is indul valami (és már ehhez is mák kell, sok kapcsolat csak ugy elvagyunk alapon indul és mégis együtt maradnak 5-10 vagy még több éveket - ismerek ilyeneket), de a nagy lángolásos kapcsolatok is egyre inkább társas magányba , szürkeségbe , unalomba fordulnak elég gyakran, pláne ha együtt is élnek, vagy gyerek is van, ezek mind-mind megölik a párkapcsolatot, egy gyerekkel létrejön egy család és megszűnik egy szerelem ..
2016. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös: igen, de én direkte nem házasságról, meg 30 év utáni együttélésről beszélek.

Csak adott sok (ismerősöm) pasik, akik elpanaszkodják, h 30 évesek, 5 éve vannak a bnőjükkel, eszük ágában sincs elvenni, ezt persze a csajnak nem mondják meg, nehogy lelépjen, mert meg akarják tartani addig, amíg nem jön az igazi. Nem is igazán szeretik a bnőjüket, csak épp van valaki...Erre írtam, h ilyen kapcsolatban én 1 napot nem tudnék elleni, mert vagy szeretek vkit, vagy nem. És ha nem, akkor nem lennék vele. (itt szó sincs közös gyerekről, lakáshitelről, házasságlevélről,ami összeköti őket)

2016. febr. 15. 13:53
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Aki mellett lehúzol 5 évet az nem közömbös számodra..... az egy dolog, hogy valaki jobbról álmodozik, de a realitás talaján maradva tisztában van a lehetőségeivel.

Azt hogy ez mennyire korrekt magatartás, lehet firtatni, de ha a Nő nem profitálna semmit a kapcsolatból, akkor Ő is nyugodtan leléphetne, de nem fog.

Az esküvő és a házasság egy vagyoni közösség, férfiként semmi értelmét nem látom mindaddig amíg nem születik közös gyerekünk, mert onnantól mindent érte teszünk és Ő örökli mindazt amit együtt elérünk.

38F

2016. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

értem. igen, akkor is ez a válaszom :) nem előitélet, hanem gyakran tapasztalom. két 30 éves pasit is ismerek amugy, akik már 13 éves kapcsoaltban vannak, az egyik anno szerelmes volt belém évekig, én nem akartam vele járni. aztán öszejött egy csajjal, azt hittem már nem érdeklem és egy barátnőmnek elmondta még másfél évvel később is , hogy igen. aztán párszor összetalalkoztunk és nekem is elég egyértelművé tette. mondjuk nem tudom, mennyire a szexmániája miatt ... én mondjuk nem tartom magam egy hudejo nőnek, mégis egyfolytában meg akart d.....gni. pont emiatt is taszitott. és azon filoztam azon, hogy milyen durva, hogy van barátnője és engem akar vagy megrakni vagy járni velem vagy mindkettő. aztán volt egy másik pasi, kölcsönös plátoi szerelem, csak eltitkolta, hogy van 5 éve egy nője. eléggé kicsinált, mikor megtudtam, depresszios lettem, tönkrementem egy évre. és másfél év mulva is célozgatott meg melegen akarta tartani a dolgot.a csaj persze nem tudta. aztán véletlenül megtudta, hogy én állitolag szeretem a pasiját , aki az egészt sztorit rám kente és a saját részét teljesen ltagadta, pedig nem is én kezdeményeztem először és nem is tudtam, hogy foglalt. azota eltelt megint sok év és mindketten ugyanazzal a csajjal vannak , mostanában nősültek. az elsőnek mondjuk hamarabb lett terhes a barátnője, minthogy házasodtak, szoval lehet, hogy azért vette el, mert jött a gyerek. nem tudom. de érdekes élettapasztalatokkal gazdagitottak.


aztán ismerek jopár fiut, akiknek több többéves kapcsolatuk is volt ugy, hogy előtte plátoian szerelmesek voltak másba és elmondták nekem, évek mulva, hogy még mindig szerelmesek a plátoi csajba .

ilyenből is sok van. az egyik nyuszi volt kezdeményezni a plátoinál, pedig sztem nagyon is lett volna esélye. a másik fiu meg mert volna, de a lány mindig foglalt volt. de ez alatt neki is volt két komoly kapcsolata.


és ezek a tizen-huszonéves, illetve koraharmincas ismerőseim. a házasoknál , illetve az idősebbeknél sztem még inkább igaz, amit kérdezel, az előbbi kommentemben már kifejtettem. az ember nem született monogámnak, mármint érzelmileg monogámnak. a szerelem bármikor rád törhet. és mivel sokan sokkal tovább huzzák a kapcsolatukat, mint amig optimális lenne, ezért van a sok megcsalás, vagy hogy jön egy harmadik és vagy a harmadik szivja meg, hogy nem őt ávlasztják kényelemből és megszokásbol (mint ahogy én is jol megszivtam) vagy a párjuk szivja meg, hogy jol otthagyják őket hipp-hopp a harmadikért és lelkisérültek lesznek.


és igen, ilyenkor sokszor az van, hogy az ujjal gyorsan össze is házasodik a pasi. sztem nem feltétlen a szerelem miatt, hanem mert rosszul itéli meg a helyzetet. mivel előtte sokáig tengődött egy már rég elromlott kapcsoaltban , ezért az ujnál azt hiszi, hogy na, ő az igazi és gyorsan elveszi. aztán majd rájön pár év mulva, hogy vagy az a kapcsolat se jobb, vagy ha jobb is volt, az uj nőnek is vannak hibái, eloszlik a lila köd és rájön, hogy akit gyorsan vakon elvett, az nem is az az ember, akinek hinni akarta.csak hirtelen jött egy nagyon kontrasztos változás a pocsék kapcsolat és az ujdonság varázsa miatt. de ha időben szakitott volna az előzővel, akkor annak is lett volna már esélye mást találni és nem kéne ezen a torturán átmennie, hogy őt nem vették el, ő nem volt elég jo, a másikat meg rögtön meggyűrűzték. és a pasinak is , ha időben szakitott volna, lett volna ideje önvizsgálatot tartani, átértékelni a kapcsolatot és ésszel belevágni egy ujba, nem fejest ugrani egy házasságba ugy, hogy nem is ismeri az uj csaj valodi arcát és hibáit. ilyet is tudok, akit 5 év után otthagytak és egy év mulva már házasok voltak a másik nővel és azon nyomban gyereket is gyártottak neki. kiváncsi vagyok, mi sül ki belőle, mert ahogy megszületett a gyerek, előjöttek a lány rossz tulajdonságai, kiderült, hogy mindig is agressziv, csapkodos, hirtelen haragu, veszekedős volt.. ez egy év alatt a nagy lamur idején még persze, hogy nem derült ki...

2016. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Kapaszkodn meg: Mindenki azért van a jelenlegivel, mert nem talált nála jobbat.

Csak aztán ezt egyesek úgy értelmezik, hogy ők a halónincs-szamarak, mások viszont úgy, hogy ők a legjobbak. :)

2016. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem. Tényleg sok ilyen van és nőben is. Tök hülyeség, feleslegesen lefoglalják egymást, és elveszik a boldog párkapcsolat lehetőségét mindkettőjüktől (+a majd megszülető gyerekektől).

Meg szerintem a pasiknál tényleg más, mint a nőknél. Ők szeretik, ha valaki főz, mos, takarít helyettük + még szex is van, aztán úgy gondolják, hogy majd menet közben fölhajtanak valami jobb nőt. Csak hát az igazán jó nők nem olyan férfival fognak kezdeni, aki már foglalt, hogy várjanak rá. Így pár év múlva a fickó megkeseredik, közben meg az élettársa nyafog, hogy vegye már el, majd jön a teherbeesés, hogy legyen egy kis nyomás is a palin, az meg beadja a derekát, és az alkohol lesz a továbbiakban a férfi hűséges társa...

Fantasztikus, aztán csodálkozunk, hogy miért van ennyi rosszul működő család, sérült gyerekek, akik felnőve már látják, hogy a szüleiknek soha nem kellett volna összekerülni...Aztán nem csoda, ha majd ők egyáltalán nem akarnak még párkapcsolatot sem.

A nőknél is van így, ha nem tudják eltartani magukat, vagy túl korán jött az első gyerek (az is miért? á, nem kell gondolkodni...) és 0 munkatapasztalat, se képzés, továbbtanulás, így ők meg ottrekednek az első párjuk mellett, vagy mindig az aktuális (alkesz, bántalmazó, csajozós) pali mellett, aki a hálójukba akad. Mert normális fickó, akinek még vannak lehetőségei nem az öntapadós, "tarts el minket" többgyerekes anyákra hajt. A gyerekek meg max. azért születnek, hogy megtartsa a pasast. (Ezért van egyik gyerek ettől az apától, másik meg attól, stb.) És amikor ezek felnőnek, ugyanúgy sérülnek,stb.

Csodálatos. És még csak nem is olyan kultúrában élünk, ahol eltervezett házasságok vannak, illetve nem nagyon ismerik a fogamzásgátlást. Nálunk azért elég sok embernek megvan a lehetősége, hogy a kezébe vegye a sorsát és mégis mit csinálnak?...hát hülyeség ellen nincs gyógyszer.

2016. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!