Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párommal házat szeretnénk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal házat szeretnénk venni (vagyis csak ő), de a kisfiunk születése óta (9 hónapos) rossz a kapcsolatunk. Belemenjek, vagy ne? Többi lent.

Figyelt kérdés

A kisfiunk születése óta elutasító velem a párom, sokrétű a problémánk. A tőlem telhető legtöbb módon próbáltam megmenteni a kapcsolatunkat(nem vagyok szent, tudom,hogy mi volt az én hibám), nem sok sikerrel.Így felajánlottam, hogy menjünk párterápiára.Mindennel szemben elutasító, nem beszeélünk semmiről.A kisfiát szereti, de engem nem. Csak azt mondogatta a 9 hónap alatt, hogy idő kell neki. Többször mondta, hogy költözzünk külön.Már albérletet is néztem. Erre meglátott egy eladó házat.Kis felújításra szorul, de kp-ra meg tudnánk venni.Tettszene is, de így hogy menjek bele???Ő a tudtom nélkül igent mondodtt a vételre.

Most úgy érzem magam, mint akin erőszakot követnek el.A házvásárlás jó dolog, mint ahogy a sex is, de ha akaratod ellenére történik...

Arról sem vagyok meggyőződve, hogy a kisfiunknak jó lenne ha együtt maradnánk.

Na most a kérdés:

1.Maradjak ebben a kapcsolatban, válasszam a kényelmesebb utat(mint sok ember, köztük a nagymamám is), törődjek bele a sorsomba,remélve, hogy idővel békében élhetünk,vagy

2.kezdejek új életet a kisfiammal kettesben, ami bár marha nehéz lesz, de az én döntésem,és nincs sanyarú párkapcsolat benne.

Hozzáteszem a szülés utáni nehézségek minket nem összekovácsoltak, inkább közénk álltak.(Egyszer sírtam és kiabáltam tehetetlenségemben, mikor hátbavert, ez volt az egyetlen alkalom hónapokkal ezelőtt.De mivel bántalmazott gyerek voltam, így ez is mindig ott motoszkál a fejemben) Nem lettünk igazi család. Ami sokszor nyomaszt.

Nos?


2016. márc. 5. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
A gyerek érdekében,próbáljátok megbeszélni a dolgot. Tudom,hogy azt írtad nem hajlandó beszélni pedig muszáj.
2016. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És a gyermek születése előtt milyen volt a kapcsolatotok? Valamiért csak hozzámentél,beleszerettél...


Költözés nem jó ötlet, legalábbis házba, mindenképp meg kellene beszélni. Ne egy megtűrt alsórangú személy legyél,hanem állj ki magadért.

2016. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy bántalmazott gyerek voltál, nem kell ragaszkodnod hozzá, hogy felnőttként is az legyél.


Sajnos megeshet, hogy kettőtök között nem működnek a dolgok. Beszélj a férjeddel, hogy a házat nem akarod megvenni, sőt külön kéne költözni, hogy lásd mi lesz így. Utána, ha már mindenki tisztán lát, eldönthetitek, hogy legyen folytatás, vagy sem. Így szerintem megbánnátok, és csúnya vége lenne.

2016. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A házvásárlás olyan bilincs, amit nem könnyű szétszakítani, ilyen helyzetben ne menj bele semmibe.

Válásnál sokkal nehezebb lesz a helyzet.


Neked kell döntened, hogy mi legyen. A helyedben fognám magam, keresnék albérletet, és költöznék, ő meg azt vesz magának, amit akar.

Gyerektartás összegét beszéljétek meg, elvégre az a gyereknek jár, mérlegelj alaposan, mit engedhetsz meg magadnak, és lépj ki a kapcsolatból.


Ezt megette a fene.

Főleg ha a gyerek miatt van feszkó, elvégre a gyerek ott van, maradni fog, nem lehet visszacsinálni.

Gondolom nem vagytok házasok, a spórolt pénz az ő nevén van, ha házat akar venni kp-ra, akkor vesz egyet. Hol laktok most? Albérlet vagy saját lakás? Ha albérlet, akkor ciki van, ha saját lakás, akkor meg te maradhatsz ott, ő meg mehet a házba.


A másik lehetőség, ha nem akarsz pereskedni, futni a pénzed után, akkor maradsz vele, és kerestek egy jó terapeutát, aki képes helyrerázni a meszet az agyatokban.

Ha ennyire ki tudsz akadni, ott nálad is van gond, meg ugyan írod, hogy te is ludas vagy, de konkrétumot semmit.

Ebből nekem az következik, hogy nem ott van a baj, hogy nem lettetek család. Hanem hogy ti nem vagytok már egy pár.


Az, hogy hátbavert, megint csak intő jel. Nála is szakad a cérna, egyszer meg fog ütni. Nem mindenki nyit ezzel az elején, van aki évekkel később lesz vadállat.


Kicsit zavaros lett, bocsi.

A lényeg, hogy tojd le, mit akar ő venni, tisztázd, hogy az a te pénzed is, a fele neked jár, a maradékból azt vesz, amit akar, és költözz külön. Ennek a kapcsolatnak itt vége van.

És ha megfogadsz egy tanácsot, keress magad részére is egy agyturkászt, ha az anyaság kihívásai túl soknak bizonyulnak még párral is, egyedül meg fogsz bolondulni. Nem szégyen az, és minden más lehetőségnél sokkal jobb.

2016. márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet vele megbeszélni, akkor nem érdemes maradni. Ha meg tudjátok beszélni, akkor tisztábban tudtok mindketten mérlegelni. Egyetértek, hogy a gyereknek nem lesz jó egy rossz kapcsolatban. Gondolj arra, hogy te leszel a példaképe, és a te kapcsolatod fogja a leginkább meghatározni, mit is fog gondolni a párkapcsolatról és a családról. Mérd fel, hogy mik a problémák, és van-e rá reális esély, hogy megszűnnek.
2016. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Konkrétumokat direkt nem írok.

Természetesen azért szeretnék rendezett körülmények között élni, mert ez lesz a gyermekem legfőbb példaképe.

Nem vettem támadásnak, így te se vedd, de tegye fel a kezét az a nő, aki még nem akadt ki annyira, hogy kiabáljon és sírjon.Legalább egyszer. Nem hiszem, hogy rögtön pszichológushoz kellene menni, bár rosszat nem tesz senkinek.(Tudom.)

Bántalmazott nem akarok lenni, ezért is írtam, hogy az voltam. Nem felejtek.Egy lehetőséget adok.

Nem a gyerek miatt vitázunk, hanem az egyéb problémákat viseljük nehezebben.Vele kapcsolatban nagyon hasonló elveket vallunk. Hál' Istennek.

A pénz közös, az én számlámon.(Ha ez fontos...)

És nem vagyok a felesége.

2016. márc. 5. 12:13
 7/11 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 5. 12:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak átfutottam az irományt, de nem tűnt fel, hogy mi is volt köztetek a gond. Azt kéne előbb megoldani. Azért nem szabad összeköltözni, hogy hátha jobb lesz, mert nem lesz jobb, csak nehezebb lesz utána szétmenni és addig is a nyűglődés lesz.
2016. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Direkt nem a problèmánkról írtam.A lènyeg nektek nem az.
2016. márc. 5. 13:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarjátok megoldani a problémát, akkor ne vegyetek közös házat.
2016. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!