Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baba vagy nem baba? Megéri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baba vagy nem baba? Megéri feladni a párkapcsolatot, szabad életet az utódokért? Ha tehetnétek, ugyanígy döntenétek?

Figyelt kérdés

Ugyan én még fiatal vagyok (23), így nyugodtan állíthatom, hogy simán csak éretlen vagyok a gyerekvállalásra, de a társaságomban egyre többeknek születnek gyerekeik, és nem mondhatnám, hogy túl vonzóvá teszik számomra a dolgot. Nyilván egy egy-két éves gyerekkel teljesen más, mint egy nagyobb, beszélni és relatíve önellátni képes kisemberrel, de azt az első pár évet is ugyanúgy meg kell élni. És ez nem kevés kapcsolatot- sőt, nem kevés emberi életet- tesz tönkre.


Mármint, persze, tudom, istenkáromlás tagadni, hogy egy újszülött kisbaba érkezése nem csak aranyos, csilingelő kacagás és vidám babamosoly, rószaszín vattacukorfelhőkön szárnyaló plüssegyszarvúval, hanem 90% tömény frusztráció és kedvetlenség, idegesség, satöbbi, de ha én ezt kívülállóként látom a barátaimon (akik inkább a 30 felé közelednek már), akkor feltételezem ezzel nem mondok újat azoknak, akiknek már van gyereke. És hozzátok is szól a kérdés: megéri?


Megéri vállalni az összes lemondást, önfeláldozást, kapcsolati válságot, elmúló kettesben töltött romantikázást, szerelmet, baráti összejövetelt, boldog percet és alárendelni mindezt egy síró, majd hisztiző, majd aranyos, majd megint hisztiző gyereknek, aki csak felnőtt korára lesz aránylag normális?


Nem vagyok gyerekellenes egyébként, szeretnék én is majd egyszer, csak (egyelőre) megijeszt az a sok dolog, amivel jár, és ezek legtöbbje nyilván nem túl pozitív. Érdekelnek a vélemények azoktól, akiknek vannak gyerekeik, hogy anonim, őszintén elmondják, tudván milyen érzés szülőnek lenni, és sejteni, milyen lett volna, ha nem lesznek, ismét belevágtak volna-e a dologba.


A kategória szándékos, nem téves, leginkább párkapcsolati szempontból érdekel a dolog- nyilván a kettesben megszokott, romantikus szerelem véget ér a harmadik trimeszter elejétől kezdve, és még 20 évig vissza se tér- minimum.


Köszönöm a véleményeket előre is!


2016. márc. 9. 17:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%-os válaszoló, neked van gyereked? Mert amiket itt írsz, azok hideg fejjel megfogalmazott, valós tapasztalat nélküli véleménynek tűnnek nekem. Olyan ember véleményének, akinek fogalma sincs arról milyen érzés a saját gyerekedet szeretni. Ezt nem rosszból mondom, ne érts félre.
2016. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne ez a saját véleményem ? vannak amugy baba-mama párokat is kutato pszichologus ismerőseim, szoktam velük is ezekről a témákrol beszélni. és jonéhány közeli rokon, barát, akiknek gyerekük van. semmi ördögtől valot nem irtam, azt mondtam ki, hogy aki mellékszereplővá válik a saját életében, akár a párja, akár a gyereke miatt, az egyszer nagyot koppanhat. nem kérdőjeleztem meg, hogy a gyermekáldás mennyire szép dolog és ennek a jelentőségét. de senki soha nem fogja garantálni sem egy házasságrol ,sem a gyerekeinkről, hogy olyanná lesznek, amilyennek mi szeretnénk nevelni őket. most mondjam azt, hogy egy távolabbi rokonomat a nagymamája nevelt fel, 35 éves koráig eltartotta,a fél életét rááldozta, és ő hálábol tönkretette a néni életét, egy aljas, gonosz bűnöző lett, összeverte, rá akarta gyujtani a házat, a fejét a betonba verte és a néni azota nem tufd szédülés nélkül felállni, megfenyegette, hogy ne jelentse fel,és miatta fog évekkel hamarab, leromlott egészségi állapotban meghalni, miközben előtte korához képest makkegészséges volt ?
2016. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
sztem amugy inkább az a vak vélemény, ha valaki kisjézust lát a gyerekében, aki még csak pár éves. szülőnek lenni sokszo igencsak nehéz, hálátlan és embert probálo dolog.
2016. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy támadásnak vetted, amit írtam.Nem mondtam hogy nem lehet saját véleményed és nem látom kisjézusnak a gyerekem, de ezt a dühöt sem értem, ami árad az írásodból. Viszont ebben a stílusban nem is kívánok társalogni, ne haragudj. Jó éjszakát.
2016. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

öö, milyen stilusban ? nézd, én teljesen nyugodt vagyok, nem vettem rossz néven a kommented, és sztem nem irtam semmi olyan stilusut, ami tulmenne a normál netes kommunikácio határain, sztem kissé tulpöröghetted ezt a kommentváltást. nem feltételezem, hogy kisjézust látsz a gyerekedben, legalábbis nem ironiának szántam ezt,és általánosságban irtam, nem feltétlen rád értve .egyszerűen ez a véleményem, és sorozatosan tapasztalom is, magamon és másokon is, hogy mennyi baj forrása az, hogy rengeteg ember már egészségtelen mértékben alárendeli magát egy kapcsoaltnak vagy épp a családjának, miközben ő maga elvesződik a saját életéből, mint egy mellékszereplő.

azt pedig tartom, hogy a legjobb személyiségű szülővel, aki a legjobbat akarja a gyerekének, és jo mebert akar belőle faragni, azzal is ugyanugy megtörténhet, hogy a csemetéje elkanászodik. nem is kevés ilyen esetről tudok. az ember alapvetően gyarlo. senki nem él bűntelenül sem. a gyerekeink sem fognak..

2016. márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ja, és nem , egyáltalán nem vagyok dühös vagy megkeseredett. csak épp ezeket tapasztalom a felnőtt életben.
2016. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!