Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segíthetnék a páromnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segíthetnék a páromnak?

Figyelt kérdés
3 éves kapcsolat, neten ismerkedtünk meg. Tudtam róla, hogy félénk, nem tartja túl sokra magát, de vágyik kapcsolatra, szeretetre, ezt már az elején tisztáztuk. Együtt éltünk, de most szünetet tartunk, mert nagyon elviselhetetlen volt az utóbbi 3 hónap. A gondok : otthonülő típus, leginkább gépezik. Eleinte még bele tudtam vonni közös dolgokba, háztartás, vásárlás, egy-egy mozi, ilyenek, de az anyagi részében nem igazán akart részt venni. Fontosabb dolgokban sosem tudott véleményt alkotni, inkább kritizált. Mindenért noszogatni kellett, ha pedig a sokadik kérésre elvesztettem a türelmem, megsértődött. Amúgy nagyon bújós, sokszor közeledett ő felém, meg próbált a kedvemben járni, de néha hazudott is. Dolgozni nem nagyon akar, rövid ideig volt csak munkája. Most nagyon magába fordult, a legutóbbi vitánk óta...figyelembe sem vett, alig szólt hozzám, ha én szóltam, vagy meg sem hallotta, vagy kiakadt és kiabált velem. Közeledni sem nagyon közeledett, az enyémet néha elfogadta, de más volt, mint előtte. Amikor összepakoltam a cuccaimat, végigsírta...mikor megkérdeztem, miért sír ( azért jöttem el, mert többször is kiabálva küldött ) azt mondta, ő egy csődtömeg, nem képes semmire, tudja, hogy jó voltam hozzá, de ő ezt nem képes viszonozni, és hogy ne haragudjak, nem akart bántani, de úgy érzi, ő nem érdemel engem...mit tegyek?
2016. márc. 12. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy halálra ítélt ember utlosó fejezetében vehettél részt.
2016. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hagyd a francba.

Ő is megmondta, hogy nem tud megbecsülni. Többet érdemelsz.


Sose fog megváltozni, te meg boldogtalan vagy mellette.

Az meg sima lehúzás, ha minden közös programot te fizetsz.

Akkor se jogos, ha munkanélküli. Egyébként ez is gáz.

2016. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mikben hazudott neked?,ez fontos kiemelni
2016. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fiatalok vagyunk. Pontosítok : azt mondta, szeretne megbecsülni, de nem tud, és tudja, hogy ez az ő hibája, de nem tudja, mit és hogyan tegyen. Mellesleg nagyon nem emberi nevelésben részesült ( ha egyáltalán ), kb mindig azt kapta otthon, hogy ő csak gond, teher, láb alatt van, buta és nem ért semmihez...szóval, segítség kell neki. Nem ő akar ilyen lenni, saját bevallása szerint dühös magára sokszor.
2016. márc. 12. 20:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor épp hogy segíteni kell neki lelkileg
2016. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Apróbb dolgokban, pl hogy nem gépezett, de kiderült, hogy igen, néha letagadta, hogy van pénze, de néha meg kifizette a vásárlást...
2016. márc. 12. 20:08
 7/12 rrrrrreennnnn ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mentàlis problémâkkal küzd. Ha szereted, mondd el neki, hogy pszichològusra lenne szüksége. Ha ezt rosszul reagàlja le, tudasd vele, hogy a "magyar népi bölcsesség" ellenére szakemberhez nem a hülyék jàrnak, csak valahol elvesztette önmagàt, elcsùszott az élete. Ő segìteni fog, te pedig szereted, pont ezért szeretnèd ezt, mert nem akarod elveszìteni. Biztosîtsd, hogy mellette àllsz.

Èn ezt utoljàra megkìsérelném.

Ha nemet mond, tovàbb kell lépned, mert mélyre fog ràntani, aminek sùlyos következményei lehetnek.

2016. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hát ezek nem nagy hazugságok :D
2016. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem kapott szeretetet,sem megbecsülést gyerek korában. Lelkibeteg,depressziós ember lett. Minek vagy vele? Nem dolgozik,gépezik,te tartod el és még kiabál is veled. Kell ez neked?

Nem azért sír meg stb mert sajnál. A fenéket. Akkor tisztul ki nála hogy egyedül marad nem lesz aki eltartsa,és megilyed. Amint minden a régi megint tesz rád magasról. Oldja meg az életét. Te ebben ne vegyél részt. Egy pszichológus nem olcsó mulatság és nem hiszem hogy lenne időd kisérgetni hogy tuti eljusson a kezelésre. Kihasznál mert hagyod magad. Nem tudhatod te sem,ahogy mi sem,hogy lelki beteg e vagy csak átkozottul jó színész.

2016. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Keress neki egy jó pszichológust, mást nem nagyon tehetsz. Nem csak fizetőshöz lehet menni, vannak állami szakrendelőkben is lehetőségek, csak kutasd fel előzetesen, kihez érdemes menni.

Az első néhány alkalommal el is kísérheted, sőt, "hozzátartozóként" beszélhetsz te is a pszichológussal.

Ezzel párhuzamosan olvashat(tok) önismereti könyveket, kereshet munkát stb.

2016. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!