Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretnék gyereket a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék gyereket a feleségemtől, de mikor felhoztam a házassági szerződést, hülyének nézett!?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Házasságban élek több éve, boldogok is vagyunk együtt és ennyi elég is a háttérsztoriból.

Idejét érezzük a közös gyereknek de bele szeretném foglalni a házassági szerződésbe, hogy akármelyikünk is kezdeményezi válást, a gyermek 3 éves korától legyen közös felügyelet alatt heti/heti vagy 2 heti váltással, hogy ne legyek hétvégi apuka. Erre teljesen kiakadt a feleségem, hogy el akarom venni majd tőle a babát.

Próbáltam vele megbeszélni, hogy nem szeretném kb soha se elhagyni, de akárki körülnéz a környezetében, azért van példa a jó házasságban is a válásra, mert megváltoztak a körülmények, érzések, egyszóval nem tudhatjuk mit hoz a jövő. Továbbá én nem akarok hétvégi apuka lenni akitől csak a havi csekket várja, ezért inkább ő venné el tőlem a gyereket ezzel a hozzáállással. Mit se mondjak, teljesen kiakadt. Ebből én valószínűleg nem fogok engedni soha, ezt majd mi megoldjuk valahogy. Inkább a véleményekre lennék kíváncsi hogy ez sok Nőnél "nem lenne elfogadott"? Mit gondoltok? Ki hogy érez ezzel kapcsolatban?



2016. márc. 14. 19:56
1 2 3
 1/26 VirágésBence ***** válasza:
43%
Én örülnék neki, hogy szeretne a férjem is részt vállalni a gyereknevelésből.
2016. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

Egy a baj, azon kívül hogy előre iszol a medve bőrére.

Ilyet hiába írtok le most szerződésben, nem lesz érvényes.

2016. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom hogy reagálnék rá, örülnék, ha kivenné a párom a gyereknevelésben, de nem ilyen feltételek mellett, az biztos!
2016. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%

Hát igen......

A válóperek többségében a Nők alapból elutasítják a megosztott gyerekfelügyeletet, még akkor is amikor esélyük sincs egyedül eltartani a közös gyereket. A bíróság nagyon ritkán hoz a férfi számára pozitív ítéletet, olyanról már hallottam,hogy a két gyerek közül az egyik az apával maradt, de ez is nagyon ritka.

A legtöbb kapcsolat akkor jut el házasságig amikor jön a baba, ez egy összekötő kapocs és nem egy válási indok, amit meg kell oldani.

Szerintem ne erőltesd,mert meg fogod mérgezni a kapcsolatotokat, egy olyan kapcsolat ahol csak írásban tett nyilatkozat van bizalom helyett, az semmit nem ér, az olyan mintha munkakapcsolat lenne.

38F

2016. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

2-es kifejtenéd miért nem lesz érvényes? Nem veszi figyelembe a bíróság talán? Köszi előre is.


Én értem hogy az anya az anya!! De az apa szerepe annyira le kicsinyül a szememben ezzel a hétvégénkénti megoldással, hogy biztos nem mennék bele, vagyis biztosra tudom, hogy nem szeretném a dolgot! És higgyétek el, nem a válásra alapozok, hogy biztos válni fogunk. De annyian elkövették már ezt a hibát, nem? Tudtuk hogy ő a nagy ő, hisz őt vettük feleségül vagy neki mondtunk igent. És ki tudja mit hoz az idő. Had ne ecseteljem miket írnak ide is ki, sőt családon belül is van egy ilyen példa sajnos. "Jó a házasság, gyerek is van, de már nem szeretem a párom és jött egy hihetetlen harmadik. Rúgjak fel mindent, mert nekem jár még a boldogság és társai?" és hasonlók. És ha vége is kapcsolatnak/házasságnak az a gyerek élni fog jobb esetben 80-100 évet. Az első 20 évében alig lássam csak azért mert...mert férfi lettem?!

Értem én a nők álláspontját. De meg lehetne érteni az enyémet is.

2016. márc. 14. 20:23
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Leirhatod akar azt is, hogy valas utan a nejednek kotelessege kecske jelmezben jarnia, akkor sem lesz az az irat kotelezo ervenyu. A gyerekfelugyeletet a birosag fogja eldonteni egy adott helyzetben, ahol ti kerhettek opciokat, de elore tok mindegy mit irsz akarmilyen papirra.

Azt meg most megbeszelni hogy majd hogyan erveltek valasnal a birosagon en is kisse borzasztonak latom. Es kiakadnek.

2016. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 omba ***** válasza:

Én már nem vagyok házas, de kétségtelenül értem, hogy megdöbbent... valahogy nem így készül a gyerekvállalásra az ember.

Amúgy, amit gondolsz, azt végül el tudtam érni minden szerződés nélkül, egy ostobán bunkó válási folyamatban is.

2016. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
48%

engem biztos lepontoznak, de en abszolut egyetertek veled, pedig no vagyok


ha az en parom jonne elo ilyennel, ugy gondolnam, hogy ez arra utal, hogy teljes mertekben megfelelo apuka aki majd a gyerek igenyeit fogja szem elott tartani, amihez az is hozza tartozik, hgoy apukaja es anyukaja egyutt neveli, nem anyu 7kozben, apu meg 2 hetente 7vegen.


Szerintem aki ilyenen megsertodik, annak egy ilyen szerzodes a sajat hiusagat serti es azert veszi ezt zokon es egyaltalan nem a gyereket veszi elsonek, persze nehez hisz meg meg sem szuletett. En ugy gondolom, amikor megszuletik a gyerek akkor o atveszi a fontossagi szerepet es utana nem anyu/apu es az o kapcsolatuk a fontos, hanem hogy a gyereknek a legjobb legyen. Vagyis lehet hogy most meg durciznak egy kicsit a lanyok, de ha belegondolnak itt a gyerek joleterol van szo, nem arrol, hgoy bennuk mennyire bizik meg a ferjuk vagy sem.


Tessek egot felre tenni es a gyerek erdekeit nezni!

2016. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
28%

ha életemben először lennék szerelmes és sose vágtak volna át, sose ért volna véget a szerelem, akkor kiakadtam volna. talán még egy jeelnlegi kapcsolat rozsaszin ködös idpszakában is. de mivel már éve ota házasok vagytok és csitultak az érzések, racionálisabban áll az ember az élethez, igy inkább én is pozitivan értékelném, hogy komolyan aggodsz a leendő gyermeked miatt és megérteném. lehet, h nem esne érzelmileg jol, de egy bizonyos koron tul és pár év házasság után, pláne ha szétnézek a környezetemben és a neten és tényleg azt tapasztalom, mint te, akkor már érthető , hogy miért akarod. sztem nem durva. és ha már komolyan elhatároztad, ne add alább. ha pedig nme tudtok ezen megegyezni, az jelent vmit a kapcsolatotokra nézve.


a nejednek mondd meg, hogy az meberek egész életükben folyamatosan változnak, lehet, hogy 5 év mulva egyikőtök se lesz már olyan, mint most és elnőttök egymástol. szoval igen, totálisan benne van a pakliban, hogy nem fogotk még 50 évig együtt lenni. és ez nem a ti hibátok vagy nem a kapcsolatotokat minősiti, az emberi természet egyszerűen nem áll párhuzamban a házasság szent és renditheteteln inztézményével. tudod, nekem is az volt életem legnagyobb szerelme, akit 10 éve nem láttam..most is ő az, de még vele sem gonodlom, hogy 60 évet le tudnék huzni rozsaszin vattacukorfelhókön üldögélve.

2016. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
15%
pedig házassági szerződés nélkül el ne vedd. sztem manapság teljesen alap pláne ha van lóvéd.
2016. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!