Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csajok ti megsértődnétek, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok ti megsértődnétek, ha a pasitok házassági szerződést akarna majd kötni az esküvő előtt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 22. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, én sem akarnék szerződés nélkül házasodni, és közös kassza sem lenne.
2014. dec. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Házassági vagyonjogi szerződés*


-Dr. jur. Gyakoris

2014. dec. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Így jártam Anyátokkal :D
2014. dec. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

meg hát

de az is kizárt, hogy hozzámenjek

2014. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, már beszéltünk erről, megértem, és egyet is értek Párommal.


N

2014. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én kötöttem a férjemmel házasság előtt. Ebben egyet értettünk.

Én vittem egy családi házat, ő 2 autót és egy telket.

Úgy tartottuk tisztának ha kötünk, legyen a fiók mélyén és sose legyen rá szükség.


A kassza viszont közös!

2014. dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Helyzettől függ. Sokszor teljesen felesleges a szerződés, hiszen a házasság előtt szerzett vagyon külön vagyon marad.

Esetleg akkor van értelme, ha valami nagyon nagy keresetbeli különbség van, esetleg valamelyik félnek van valami vállalkozása, amiben más családtag is érintett, meg hasonló helyzetekben.


Mi elég csórók vagyunk és egyikünk sem keres sokat, a mi helyzetünkben nem hogy sértőnek, hanem egyenesen hülyeségnek tartottam volna, de nálunk ilyesmi szóba sem került.

2014. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"a házasság előtt szerzett vagyon külön vagyon marad. "


De vélelem szól amellett, hogy a vagyon a házastársi közös vagyonhoz tartozik. Szóval ha nem tudod kifejezetten bizonyítani, hogy az adott vagyontárgy (pénz, dolog, stb.) a tiéd volt a vagyonközösség létrejöttekor, akkor azt a továbbiakban közös vagyonnak kell tekinteni.

2014. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A házasság előtti vagyon különvagyon marad, szóval nálunk nem volt értelme. Az én nevemen van egy ház fele, a férjemén nincs semmi. De nem írattunk szerződést. Ha gazdag lettem volna, akkor sem. (Megnéztem milyen emberhez megyek hozzá)


Ha neki nagy vagyona lett volna, és házassági szerződést akar, nem sértődöm meg, és aláírtam volna, mert nem a pénze kellett. Aki nem írja alá, az a pénzre hajt, és ennyi.


A férjem bizalmi kérdést csinál a dologból, és nem akart volna szerződést aláíratni velem semmiképp. Úgy gondolja elég jól ismer, és sose akarnám kifosztani. Nagyon bízik az emberismeretében.

2014. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, azért nagyobb értékű dolgot, mondjuk kocsit, ingatlant azért általában tudja az ember bizonyítani, hogy az övé volt már a házasságkötés előtt. Azért meg, hogy én hoztam a hokedlit a konyhába, meg a kenyérpirítót, jaj, nehogy vigye a másik, ha netán elválnánk, nem írtunk szerződést. :)
2014. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!