Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem párom nem normális....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem párom nem normális. Jól tettem, hogy elhagytam vagy segítenem kellett volna neki?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Már a kapcsolatunk elején kérdezgetett, hogy kikkel szoktam beszélni, kik a barátnőim, kikkel találkozom. Aztán folytatódott azzal, hogy a bátyja megkeresett engem, az akkori munkám miatt, és azt hiszi, megcsaltam őt akkor... Azóta már ott tartunk, hogy szerinte én minden barátját elüldöztem, az emberek furán néznek rá, mióta velem együtt van, leb_zizom őt a háta mögött, és a rádióban rajta röhögnek (persze miattam).

Volt, hogy a húgával beszéltem, és elkezdett üvölteni, meg csapkodni, hogy mit képzelek magamról, hogy "ellene fordítok mindenkit". Hiába beszéltem vele nyugodtan, és mondtam neki, hogy ez nem így van, és én szeretem őt, neki csak az jön le,hogy én tehetek minden rosszról ami vele történik.

Elegem volt már ebből, szakítottam vele. Szerintetek ez valami pszichés probléma lehet? Mert a családja szerint se normális ez a viselkedés... Én próbáltam segíteni neki, de csak a rosszat látja bennem, ha meg az anyja beszélt vele, azt hitte én fordítottam ellene :(

Én 23/l, ő 25/f


2016. márc. 15. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah, ez eléggé kezelésre szoruló paranoiának tűnik.
2016. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit akartál volna segíteni? Pszichiáter vagy? Ha nem, akkor..
2016. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát valami pszihés baja lehet.

Jól tetted hogy elhagytad mert amig ő nem engedi addig senki sem segithet neki.

2016. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából, ja, valahogy rá akartam volna vennni, hogy menjen orvoshoz... vagy legalább a családja hívjon ki valakit...
2016. márc. 15. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a csávó egy pszichopata,te meg nem vagy sem pszichológus,sem szociális munkás.Ne legyen miatta lelki ismeret furdalásod!


22/N

2016. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fish1 ***** válasza:

A pasinak valószínűleg nulla az önbecsülése, emiatt is viselkedett így. És még a felelősséget is hárítja. A helyedben én is elküldtem volna, mert szerintem egy kapcsolatnak felemelőnek kell lennie, nem olyannak, ami lehúz lelkileg.

Segíteni csak saját magán tud, ha majd ő akar változni.

2016. márc. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Orvosi eset.

Ha belement volna, hogy szakemberhez forduljon, akkor nem mondom, helytelenül tetted volna, hogy elhagyod. (Mert hát "jóban-rosszban"...)

Node így?


Így nem.

2016. márc. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Na igen, amikor az orvost felvetettem neki, akkor engem nézett hülyének, hiszen szerinte én terjesztek róla mindenféle hazugságot, úgyhogy nekem kéne orvos...
2016. márc. 15. 23:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nagyon okos vagy, hogy otthagytad, ne is foglalkozz vele többet, szerintem még gondolatban sem. Nekem is ilyen a párom (én még nem tudtam elhagyni, 5 éve vagyunk együtt, és még gyenge voltam, de ez az én sztorim ezt hagyjuk...) az a lényeg, hogy nagyon büszke vagyok Rád, és büszke is lehetsz magadra. Most már csak arra figyelj, hogy folyamatosan bombázni fog emailben,telefonban, és könyörögni fog, hogy mindent rendbe hoz. csak vissza ne menj hozzá. Változtass telszámot, ne tudjon elérni, ezt komolyan mondom, fb-ról tiltsd le. Visszakönyörgi magát! Bár lehet, hogy Te nem vagy ilyen madár, mint én...
2016. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy ott hagytad. Úgy tűnik, hogy neki sokkal komolyabb baja van a "szokásos" önbizalomhiányból eredő féltékenységnél. Ha megpróbáltad korrekt módon megbeszélni ezt vele és segíteni neki, akkor megtetted, amit megtehettél, nem a te feladatod, hogy eltűrj mindent és kigyógyítsd a paranoiából.
2016. márc. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!