Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szinte mar betegesen feltekeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szinte mar betegesen feltekeny vagyok a baratom exeire. Van olyan, aki hasonlo helyzetben volt, de sikerult legyoznie?

Figyelt kérdés

Nem tudom miert van ez, hisz nekem is voltak exeim, volt elotte tobb eves kapcsolatom is. Megis a baratomnak van ket exbaratnoje, akikra nagyon feltekeny vagyok. Az elsore es arra, aki pont elottem volt. Az egyikre azert, mert 3,5 evig egyutt voltak, o volt az elso szerelme, vele olyan dolgokat elt at, amit velem sose fog. A masikra pedig azert, mert mar ismertuk egymast amikor szakitottak es egyszer pont jelen voltam egy beszelgetesuknel(munkatarsak voltunk), ahol tobbszor is elmondta a baratom, hogy mindennel jobban szereti ot, sose fog tudni tullepni ezen a kapcsolaton es hogy a lany volt neki az igazi. Akkor persze meg nem zavart, de kesobb (5-6honap mulva) amikor elkezdett probalkozni nalam eszembe jutott ez a jelenet es sokaig nem akartam osszejonni vele, de vegul.en is szerelmes lettem bele.

Tudom, hogy szeret, ossze is koltoztunk mar azota es o a legfontosabb szamomra, de ezzel a feltekenyseggel nem tudok mit kezdeni. Probalom neki nem kimutatni, de magamban szenvedek miatta. Biztos, hogy onbizalomhiany miatt van. Nem allando egyebkent, 2-3 havonta tor ram az erzes, hogy en csak az aktualis baratnoje vagyok, de mas volt neki az elso es az igazi szerelme. Ilyenkor nem tudok napokig normalisan aludni, mert veluk almodok, nincs etvagyam, szinte magamba fordulok.

Mas baratomnal sose volt ilyen, eddig nem voltam feltekeny tipus, de most szinte beleorulok.


2016. márc. 24. 06:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nos ha igazi lett volna neki az a lány, akkor vele marad.Nem ez történt.Lépj túl rajta.Keress fel egy pszichológust a saját önbizalomhiányod gyógyítása miatt, ha magadtól nem sikerül helyrejönnöd.Vagy pedig lépj ki a kapcsolatból...előbb-utóbb szakítás lesz a vége, ha nem leszel képes megbízni a barátodban.Beszélhetsz is vele erről (ha magadba fojtod még rosszabb lesz), és a válaszától függően már jobban fogod látni a valós helyzetet.Amennyiben továbbra is kitart eme állítása mellett, az csak azt tükrözi beéri veled, de még mindig nincs túl rajta.Ebben az esetben menekülj tőle, csak pótlék vagy.Más kérdés, mer-e olyan őszinte lenni veled, hogy az igazat mondja...te ismered őt ilyen téren.
2016. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első barátomnál volt ilyen. Nem mondanám, hogy 100%-ban alaptalan, de mit tudhatom én, ugyebár.

Az első barátnőjével pár hónapig volt együtt - állítólag -, de róla áradozott, hogy értsem meg, hogy őt szeretni fogja, mint testvért, mert, hogy ő megmentette az életét. Az exemnek ilyen öngyilkos hajlamai voltak és azért - ami hülyeség, mert sosem ölte volna meg magát. Na mindegy. Volt még egy másik kapcsolata is, vagy kettő, akikkel tartotta a kapcsolatot, úgy viselkedtek, mint a hülye haverok, évődtek egymással, stb.

Szó szerint mardosott a féltékenység, pláne, hogy az első csajának naponta elmondta, hogy szereti. Mondom wtf?

Nekem úgy sikerült legyőznöm a féltékenységet, hogy átvezettem testmozgásba. Harcművészetet tanultam és gondolatban a szart is kivertem a nőiből. Hogy miért nem hagytam el abban a pillanatban? Nem tudom. Komolyan nem, gondolom ő volt az első és meg akartam tartani, vagy mit tudom én. Na tehát edzettem, meditáltam és a végére annyira érzéketlen lettem, hogy már nem csak a női, de ő sem érdekelt.

Nem lepett meg, hogy elhúzott az első csajával, de nem is bőgtem miatta. Mondtam, hogy ok, a cuccaimat maradéktalanul kérem vissza. Még ő volt felháborodva, hogy én nem is szerettem...


Nem veszem zokon, ha nem hasznosnak ítélitek a válaszom, mert lényegében tényleg nem hasznos, ha az ember a lángoló szerelemmel akar együtt élni. Nekem ez nem ment, inkább érdektelenségig fajult a dolog.

De azt kiemelném, hogy a sport, a mozgás, a meditáció, a jóga, egy közös hobbi a pároddal jó lehet, mert elvonatkoztatja a figyelmed és megerősíti a kapcsolatot.

2016. márc. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem féltékenység, hanem rájöttél hogy a herceg fehérlovon nem létezik, hogy nem az lesz a férjed, akivel először dugtál. Hogy mielőtt megismernéd a férjed, a férjed előtte már több csajt felhúzott miután benned is megmártja kardját. Írásod alapján fiatalnak tűnsz, most bánhatod igazán hogy ilyen ribi életet folytattál.
2016. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!