Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik olyan, hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szophie kérdése:

Létezik olyan, hogy a párom függője vagyok? Baj-e ez? Megoldódik idővel?

Figyelt kérdés

Már több, mint 8 hónapja vagyunk együtt. Azt mondják, ennyi idő után már apad a lelkesedés a másik iránt, velem viszont épp ellenkezőleg történt. Az elején volt szükségem több személyes térre, akkor úgy éreztem, a szerelmem szinte megfojt azzal, hogy minden áldott nap látni akar, és amikor itthon vagyok, akkor is beszélgetni skypeon. Most viszont épp ellenkezőleg történik. Ha nem találkozunk 2 napig, már hiányzik, és egyszerűen szükségem van arra, hogy odafigyeljen rám, hogy beszélgessünk egy pár órát. Ilyenkor egyenesen meg tudok sértődni rá, amiért inkább elmegy játszani, és engem egész nap le sem kakil. Mégsem mondhatom mindig azt neki, hogy kérlek, ne menj, mert valamikor élnie kell a saját életét nélkülem, és azt csinálnia, amit szeret. Nem lehetek olyan önző, hogy csak magamnak tartsam meg, mégis, legszívesebben ezt tenném. Nagyon rossz érzés, hogy minden alkalommal, amikor azt mondja, elmegy játszani egy pár órára, vagy este elmegy a haverokkal, összeszorul a szívem. Nem akarom, hogy ez legyen, hiszen az agyam felfogja, hogy nem csinál semmi rosszat, és nem kéne így éreznem. Mégis.. rossz. Utálom, ha nem velem foglalkozik. Q_Q Más is érzett már ilyet? Hogyan tudnám megszüntetni? Mi a baj velem?


19/L



2016. márc. 27. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Semmi baj sincs veled, én se szeretem ha a barátom nem velem van,0-24 együtt lennek vele. Sajnos nem lehet, és ezt el is fogadom. Ez a rossz érzés idővel változni fog, sztem
2016. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ugyanannyi ideje vagyok együtt a barátommal, mint te, és ugyanez volt a problémám, kivéve, hogy az elején nekem nem volt igényem ilyesmire... nagyon nehéz, de szuper, hogy belátod, mennyire irraiconálisak ezek az érzések, hidd el, sokan kiverik a hidztit és nem értik meg, mennyire nem jogosak ezek az önző, kisajátító igények. csak azt tudom mondani, amivel én biztatom magam... erősíteni kell az önérzetedet, az énhatáridat, hogy te egy különálló, független ember vagy, és még ha teljesítené is, hogy veled foglalkozik folyamatosan, rossz vége lenne... 1, idővel tuti besokallna 2, ha neki is jó lenne úgy, akkor teljesen bezárnátok egymást, ilyen függőségben nem lehet kiteljesedni, elvesztenéd a személyiséged, a baráti kapcsolataidat... és mi van, ha szakít veled vagy neadjisten meghal? akkor összedőlne a világ számodra, ezt pedig nem akarhatod.

nálunk nagyon sokáig ment az, hogy barátim kielégítette ezt az önző igényemet, és kb. 2hónapja bukott ki egy jó nagy konfliktus, hogy neki nem jó így, de nem merte elmondani... szóval vigasztaljon eu, én jó ideig megkaptam ezt, amire te is vágysz, és azt hittem, boldog vagyok, de állandóan szorongtam, mert olyan szintű eufória-érzés volt vele lenni, hogy konkrétan szenvedtem nélküle, semmi más nem érdekelt, értéktelennek éreztem magam. NEM érte meg ez, hogy ki legyenek elégítve az igényeim. azóta változtattunk, többet foglalkozik magávla, én pedig kicsit visszavettem a lelkesedésemből és a rajongásomból az irányába, hagyok neki teret, és egyre jobban érzem magam én is, ahogy csökken a függőség, kevesebbszer gyötör már a szorongás, önállóbbnak érzem magam, és nem rettegek már annyira attól, hogy mi lesz, ha egyedül maradok... és persze barátomnak is érdekesebb vagyok így, hogy nem tapadok rá folyton.

ha szeretnél beszélgetni erről, írj, nagyon átérzem a problémád.


23n

2016. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!