Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azt érzem, csalódtam benne....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt érzem, csalódtam benne. Én pörgöm túl?

Figyelt kérdés

Tanácsokat szeretnék kérni, elnézést, ha hosszú leszek.

Páromon azt érzem, hogy nemtörődöm, nem foglalkozik velem, a gondjaimmal. A legnagyobb baj az, hogy ő ezt észre sem veszi, és nem tudom, hogy beszéljem meg vele. Vagy csak én hisztizek túl sokat, és csak el kéne engednem a dolgot?


Konkrét szitu: nagyon sok probléma van a munkahelyemen, felmondás várható. Még az is lehet, hogy hamarabb mondanak fel nekem, minthogy én más állást találnék.

Párom tud ezekről, szoktam neki mesélni róla. Szóba került az is, hogy milyen állást kéne keresnem (szakmát is szeretnék váltani), de csak a vállát vonogatta, hogy ennek az én döntésemnek kell lennie, ő nem szólhat bele, nekem kell tudni, mit akarok csinálni. Ez igaz is. De mivel összeköltözést tervezünk, én azt gondolnám, fontos lenne az ő véleménye is. Rá is, a jövőnkre is hatással van az, hogy hol, mennyiért dolgozom.


A hét végén volt egy komolyabb balhé munka közben, megkaptam a nagyfőnöki helyreutasítást, túlóráztam, plusz itthonról is dolgoznom kell egész hétvégén. Borzasztóan kiborultam. Munka után párommal találkoztunk volna, úgy volt, hogy értem jön, mire végzek, azonban ő se a telefont nem vette el, se smsre nem reagált, utólag kiderült, hogy elaludt. Én persze időközben hazajöttem. Mikor felébredt, rögtön hívott, hogy ne haragudjak, elaludt, rossz éjszakája volt.

Hallotta a hangomon, hogy lehangolt vagyok. Borzasztó nagy szükségem lett volna rá, hogy ott legyen, meghallgasson, hozzábújhassak, elsírjam a dolgot, de ugye ez így elmaradt. És a rossz kedvemet annak tudta be, hogy én haragszom rá, és megkaptam, hogy megint nem vagyok rá tekintettel, mert tisztában vagyok vele, hogy milyen rossz alvó, nem tud délelőtt felkelni időben... (Ez egyébként valóban igaz, de az évek alatt már megszoktam.)

Utána persze eljött, együtt töltöttük a délutánt, viszont az egész valamilyen fagyos, távolságtartó hangulatban telt. Kb. azért is könyörögnöm kellett, hogy a teraszról bejöjjön, ne ott üldögéljen egész délután, holott máskor kérdés nélkül veszi be magát a szobámba. Egyszer sem(!) jutott eszébe, hogy megkérdezze, milyen napom volt, hogy vagyok, lesz-e még munkám jövő héten... Említettem neki futólag azt is, hogy dolgozom a hétvégén, de arra se kérdezett rá. Az összes jele annak, hogy tudja, hogy gond van, az volt, hogy este kérdőre vont, hogy most tényleg azért haragszom annyira, mert ő elaludt?!


Azóta keveset találkozunk, nem nagyon beszélünk. Ő szóvá teszi, hogy miért vagyok folyamatosan morcos, meg hogy miért nem írunk esténként egymásnak annyit, mint eddig. Nekem meg egyszerűen nincs kedvem hozzá. Kicsit azt érzem, hogy cserben hagyott, hogy nem is érdekli, mi van velem. Kellett volna, és nem volt ott. És ha kis dolgokban nem számíthatok rá, akkor mi lesz a komolyabb dolgokkal?

Közben meg tudom, hogy ő ezt nem éli meg gondként, észre sem veszi. Mert mikor együtt vagyunk, akkor ugyanúgy dumál a hétköznapi dolgokról, hogy mit csinált a haverjaival, mit vegyünk vacsorára, hogy tervezzük a nyaralást.... Szóval úgy tesz, mintha minden okés lenne.


Mit kéne tennem? Hogy tudnám vele megbeszélni a dolgot, hogy ne veszekedés legyen belőle, ne támadásként élje meg? Vagy én pörgöm túl a dolgot, és igazából el kéne felejtenem az egészet? De akkor hogy legyek túl azon, hogy elárulva érzem magam és csalódtam benne?


N



2016. ápr. 3. 11:47
 1/6 VirágésBence ***** válasza:
Szerintem nem érzi át a helyzeted, hogy mennyire kimerítő egy ilyen munkahely és a bizonytalanság, nekem az jött át, hogy egyébként törődik veled, de ezt a helyzetet valahogy nem érzi, szerintem egy hosszú, részletes beszélgetés jót tenne.
2016. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ~OnLány~ ***** válasza:

Tudja jól,írta a kérdező is,hogy át kellene beszélniük.


Viszont ezt nem nagyon tudod elkerülni,hogy ne vegye támadásnak.Szerintem egy kis veszekedés lesz ebből,de ha másképp nem megy,valahogy fel kell ábrázolnod a gondjaidat,meg kell vele értetned,hogy ez így nem működhet.

Igazad van,ez nem csak rólad szól,nem csak rajtad múlik,hogy mit fogsz ezután dolgozni(oké,természetesen olyat keresel majd,amiben jó vagy és ami érdekel),de ezt kicsit meg is kell beszélni,ki kérni a másik véleményét,főleg,ha már közösen fogtok élni/közösen éltek.


Nem pörgöd túl a dolgok,engem is aggasztana a helyzet,az ilyen nemtörődömség.

De tisztázd vele,ami téged bánt.

Azt is,hogy nem az a bajod,hogy elaludt,vagy elfelejt néha dolgokat,ez még elnézhető.De ha más most nem beszélgettek,nem hallgatjátok meg egymást a nap végén,akkor mi lesz később?.


Fejezd ki a csalódottságod,nem kell támadni,de vezesd bele a dolgok mélyébe,ha visszatartod csak rosszabb lesz.

2016. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

:) Ma nemtörődés front van. (Nemrég tettem fel egy más természetű, de hasonló kérdést).

A tiédről az jutott eszembe, hogy ott lehet a kulcs, amit az utolsó bekezdésedben írtál. És amit Bence reagált. Kommunikáció - de úgy, hogy ne támadj,ahogy írod is. Beszélhetsz viszont a saját érzéseidről. Azokhoz jogod van. Asszertíven, bántás, minősítés nélkül, a "mindig" és a "soha" szavakat messze kerülve. "Azt érzem, hogy nem kapok elég figyelmet, mert nekem az a figyelem, ha megkérdezed, mikor dolgozom, mi van a melóhelyemen -és őszintén érdekel a válasz".

Valami ilyesmi.

2016. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"azt érzem, hogy cserben hagyott" - én is úgy érzem.... és egy párkapcsolatban ez a legvége.


Ezen nincs mit megbeszélni, nem az elalvás a gond, láthatóan nem érzi úgy, hogy a te problémád az övé is volna - hogy mit csinálok a haverjaimmal az nagyon másodlagos volna, ha a páromnak ilyen negatív fordulatok volnának az éltében.

2016. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ezek apró cseprő ügyek, ezek miatt nem kellene összevesznetek, és neheztelnetek egymásra.

Valamilyen szinten megértem a párod, szakmai dolgokba én sem szólnék bele. Mi lesz ha tanácsol valamit és aszerint cselekszel majd rosszul sülnek el a dolgok. Biztosan nem érezné jól magát hogy miatta nem boldogulsz. Két külön dolog az érdeklődés és az hogy tanácsokat is ad. Hogy ha abszolút nem érdeklődik a dolgaid felől az valóban nem jó, ha csak nem akar beleszólni akkor az szerintem nem elítélendő. Egy szó mint száz szakmai dolgokban te dönts, az a te dolgod.

2016. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Nem a szakmai dolog a lényeg, azt nyilván nem fogja tudni megmondani, hogy milyen területen keresgéljek, de annak pl. neki sem kéne, hogy mindegy legyen, hogy 8 vagy 12 órában dolgozom mondjuk, vagy 90/150ezerért, mert rá is hatással van.

De ezt csak amolyan mellékesként említettem meg, a lényegi dolog az volt, hogy azt éreztem és érzem, hogy nem tudok rá úgy támaszkodni, ahogy egy párkapcsolatban nekem arra szükségem van. Hogy meg se kérdezi, mi újság (még akkor is, ha csak annyit tud tenni, hogy meghallgat, mert nyilván nem ért az én munkámhoz.)


Ettől függetlenül most megpróbálom elengedni ezt a dolgot. Most a héten egyébként sem találkozunk szinte egyáltalán, így legalább én is magamban végig tudom rágni ezt az egészet. Annak nem látom már értelmét, hogy találkozunk X nap után, és az arcába vágjam, hogy de én mekkorát csalódtam... Szóval, így nem tudom, mennyire megbeszélhető a dolog.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2016. ápr. 4. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!