Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van abba valami ha rossz volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van abba valami ha rossz volt az Apával való kapcsolatod, akkor sikertelen leszel/ vagy a párkapcsolatokban?

Figyelt kérdés
N
2016. ápr. 10. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nekem jó a viszony a szüleimmel, 38 éve együtt vannak. És mégis sikertelen vagyok a párkapcsolatok terén.
2016. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de te férfi vagy
2016. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Nekem szar volt mindig faterral a kapcsolatom, mert egy gyökér. De 19 éves korom óta párkapcsolatban élek.....boldogan. 31/nő
2016. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy összefüggés van. Apámmal a kapcsolatom leginkább semmilyen volt.

14 évesen lett baràtom, 10 évig voltunk együtt.

Az azt követő 2 és fél év szerencsétlen volt mondjuk tényleg. De most újra normális kapcsolatom van.

2016. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Tündéri apukám van, mindig mellettem állt és nagyon jó kapcsolatunk van. Mégis mindig 5-10 évvel idősebbekkel randiztam és többnyire jó nagy gyökerek után futottam akik pofára ejtettek... :D
2016. ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pszichológiai tanulmányok szerint régóta tudjuk, hogy NAGYON fontos, milyen a gyerekkorunk, a szüleinkkel való kapcsolat, meghatározza a későbbi viselkedésünket, hozzáállásunkat az emberekhez.

Míg az anya az érzelmeink kimutatását, kezelni képességét, intimitásra ( belső érzelmi kapcsolatra ) való igény mértékét, az azt kialakító képességet tanítja az életünkben való jelenléttel, az apa a biztonságérzetünket, a külvilággal való kapcsolat kialakítását, és az önbizalmuk kialakulásában "segít".


Az, hogy valaki sikertelen a párkapcsolatokban, rendkívül relatív, számos oka lehet. Lehetni lehetséges, hogy valami nem alakult ki benned azáltal hogy az apaképed milyen, de ez ugyanúgy az anyával való viszonyra is igaz, annak esetleges hiányosságai is okozhatnak később sérüléseket. Létezik azonban a neurotikus egymásra hangoltság is, amikor két ember sérültsége passzol egymáshoz, tehát ezt nem lehet általánosítani; a hiányosság ott van, azonban a párkapcsolat működik. Sőt, valójában mindenki sérült, nincs teljesen egészséges ember, mindenki más miatt "béna", de az is lehet hogy ugyanazokat a történéseket a jellemfejlődés során máshogy dolgozza fel a gyerkőc, ezáltal eltérő következményei vannak.


Ha az apával nincs kapcsolat, hiányoznak a fent említett dolgok, akkor az egy nőben általában azt váltja ki, hogy megtanulja; mindent neki kell megcsinálni, küzdeni kell, hogy elérjen valamit. Ezt persze pozitívan is megélheti! Az anyától eltanult tulajdonságok felerősödnek.


Személyes történetem szerint, mivel az apámról kialakult képem negatív, az ő tulajdonságainak ellentétét tudatosan keresem a páromban, persze kisebb sikerrel, ugyanis erős nőként pont a gyengébb férfiakat vonzom, amitől a falnak megyek, ugyanis apám egy jó nagy rakás szerencsétlenség, érzelmileg nulla, döntésképtelen valaki.


De egyébként számos cikk van fent a neten erről: [link]

2016. ápr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!