Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék a viselkedésemen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék a viselkedésemen változtatni?

Figyelt kérdés
Nem csak a párom ,de már én is észrevettem magamon, hogy nagyon túlreagálom néha a dolgoat és van, h kis apróságok miatt neki tudok ugrani a torkának, miközben sosem akarom őt bántani. Természetesen nem hordom őt le vagy ilyesmi, esetleg szidom őt vagy a kapcsolatunkat. Egyszerűen morcos vagyok és hirtelen megharagszom, aztán csak csendben bunkózok. Tudom én is, h nem jó tulajdonság és az egész önkontrol kérdése, ezért szerintem senkinek nem kell jönnie a pszichológus ajánlásával :D Visszatérve: Már nagyon restellem én is, h olyan hamar felmérgedek, miközben szeretném, h ő boldog legyen, de tisztában vagyok azzal, h ezzel a viselkedéssel csak elfogom magamtól taszítani és mindenkinek vannak határai ,amit már nem lehet tovább feszegetni! Mit tegyek? :/
2016. ápr. 16. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A "régi módszer": nagy levegő, majd számolj tízig...

De ne azért, hogy utána robbanhass, hanem tudatosan nyugtasd le magad. Gondold át közben/utána, hogy tényleg bosszantó-e az adott "apróság". Ha nem, akkor nincs miért veszekedni. Ha igen, akkor viszont meg lehet beszélni normális hangnemben, lenyugodva, türelmesen.

A másik a humor, szinte mindig működik, ha meglátod egy-egy helyzetnek a vicces oldalát, vagy humorosan lendültök túl az ilyen malőrökön. Természetesen tényleg csak apróságok esetén, mert a komoly dolgokat nem lehet humorral elütni, azokat meg kell beszélni.

2016. ápr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, köszönöm!

Szerencsére ezek az apróságok fél-max 1 óránál tovább nem tartanak, és ő is utána viccesen kezeli a dolgot, nem hánytorgassa fel és elmagyarázza az ő meglátását is. Csak ugye attól félek, h ezt nem fogja sokáig bírni, mert ezt nem lehet azért a végtelenségig csinálni, h türelemmel lenni a másikhoz :/ Igyekszem, és még 1x köszi! :)

2016. ápr. 16. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:

El lehet ezt viselni - de néha nem könnyű.

Arra gondolj, hogy 20 perc múlva hogy fogod érezni magad?

2016. ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát a tegnapi miatt még ma is rosszul érzem magam, nem h aznap 20 perc elteltével.. :) :D Pedig normális a kommunikáció köztünk, nem érezteti velem a tegnapi hisztimet, ugyan úgy viselkedik ahogy eddig, de még is... rettenetesen bánt a dolog. Nem volt hűű de nagy veszekedés, meg probléma sem, csak az bánt, h egy apróságon olyan hamar felkaptam a vizet és nem higgadtam mondtam el azt, ami zavart, hanem egyből felbőszülve.. :/
2016. ápr. 16. 09:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, csak nálunk az a gond, hogy ilyenkor párom még nagyobb durcával reagál, hogy már megint flegmázok vele, és kész a balhé. :/ Szóval, ha találsz valami tuti megoldást, oszd meg mindenképp. :D
2016. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!