Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha ma reggel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kevin42 kérdése:

Mit tegyek, ha ma reggel a párom azzal szembesített, hogy éjszaka az exemről/exemhez beszéltem álmomban?

Figyelt kérdés

Az előző kapcsolatom 1 évig tartott, de azóta már legalább 2 év eltelt. Jelenlegi barátnőmmel lassan egy éve vagyunk együtt. Elég viharos a mostani kapcsolatom, sok a veszekedés, a vita, ám összeségében talán megis boldogabb vagyok most. A volt barátnőmhöz már nem társítok pozitív érzelmeket. Egyébként is szoktam álmomban beszélni, mindigis volt bennem egyfajta felelem, hogy mivan akkor, ha netalán olyan dolgokat mondok álmomban ami kínos szituációt szül. Megjegyzem nem emlékszem rá, hogy az álmomban szerepelt volna a volt barátnőm, inkabb mas személyek voltak benne. (persze ez nem jelenti azt, hogy ne álmodhattam volna rola is)

Barátnőm meglehetősen kiakadt és megsértődött, mentségül pedig csak annyit tudtam felhozni, hogy én nem emlékszem rá, és nem hiszem, hogy ez megtörtént.


Mitévő legyek ? Azóta nem is beszeltunk még!



2016. ápr. 21. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindketten elég hülyén viselkedtetek. Normális ember tudja, hogy az ember az álmait nem tudja irányítani, és ha nem ilyeneket mond benne a másik, akkor nem kell rá megsértődni, és ha nem nagggyon olyanokat mond, hogy "imádlak, édes [ex neve]", akkor messzemenő következtetéseket levonni bármiről is... ő is az ember élete része, előbukkanhat álmokban.


Te meg azért vagy buta, mert attól, hogy nem emlékszel rá, nem biztos, hogy nem történt meg (saját tapasztalatból mondom, hogy az ember hajlamos álmában olyasmiről beszélni, amire másnap már nem emlékszik, mert az álmainknak csak egy kis részére emlékszünk már felébredés után is, aztán egyenes arányban csökken az emlékeink száma az ébren töltött idő növekedésével). Azzal, hogy ezt mondtad, lehülyézted és per vagy lehazugoztad a barátnődet. Ezen meg nyilván meg fog sértődni. Helyette inkább azt kellett mondanod, hogy nem emlékszel rá, de biztos előbukkant az álmodban, de az nem jelent semmit.

2016. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmit ne tégy. Majd észhez kap és keres. Ezen igazán nem volt oka kiakadni.
2016. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, én tisztában vagyok azzal, hogy hol hibáztam csak sajnos reggeli ébresztésnek nem volt kellemes és csak így tudtam hirtelen indulatból reagálni. Sőt már éjszaka is elhúzta a takarót meg ilyenek, de félálomban nem is tudtam, hogy miről van szó, mi a baja (nem mondta el) így aludtam tovább.

Termezsetesen én megértem az ő szempontjából is a dolgot, én is zavart lennék hasonló esetben, viszont mivel ő hatványozottan túltesz rajtam féltékenykedés tekintetében, így én mar szépen lassan el is felejtettem az lenni a kapcsolatunk során. Fordítva azonban ez a megértés nem mondható el sajnos

2016. ápr. 21. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi oka féltékenykedni.

Az mondjuk hiba volt, hogy "nem hiszem, hogy megtörtént", azért az gáz, hogy kapásból meghazudtolod. Azt kéne mondani, hogy megértse: az ember tudatalattija tárolja a teljes múltját, és igen, váratlan pillanatokban előjöhetnek álmodban emlékek. De az a múltad, ő meg a jelened, ezt meg kell értenie.

2016. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazán nagy övön aluli ütés álmok alapján féltékenykedni.

Ott rontottad el, hogy nekiálltál mentegetőzni, ezzel megerősítetted abban, hogy oka volt kiakadni. Eleve úgy kellett volna hozzáállnod, hogy nem jogos a kiakadása, megerősíteni abban, hogy őt szereted és nem az exedet, és elmagyarázni neki, hogy ettől függetlenül nem thetsz arról, ha eszedbe jut, akár álmodban.

2016. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Édesmindegy, hogy mit mondtál, aki ilyenen besértődik, az hadd menjen.


Jó, hogy nem már az álmaidra fog valaki féltékenykedni! Pfff....

2016. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!