Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom barátai és a családja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom barátai és a családja is "mást szánnának" neki?

Figyelt kérdés

Egy elég nagy baráti társaság közepébe csöppentem, mikor összejöttünk a barátommal. Több korosztály vegyült ott, például a párom nővére is jóban volt sok mindenkivel. Ez a nagy banda idővel szétszéledt.

A barátom és a gyerekkori legjobb barátja a mai napig tartják a kapcsolatot. A srác most jött össze egy lánnyal a bandából.

A lány legjobb barátnőjét imádja mindenki. Szó szerint mindenki oda van a csajtól, hogy milyen jófej, kedves, hasonlók. Nekem nincs vele bajom, mikor összefutunk akkor én is teljesen jól el tudok vele dumálni.

A barátom nővére is jóban van ezzel a lánnyal.

És az utóbbi időkben azt vettem észre, mintha a barátai, illetve a családja próbálnák összeverbuválni a lánnyal a barátomat. Csak néhány példa: volt egy vasárnapi családi ebéd a barátoméknál, ahova a nővére meghívta azt a lányt, de engem eredetileg senki - utólag a barátom hívott le, hogy legyek ott én is. Illetve volt olyan, hogy mozizás, eredetileg úgy tervezték, hogy a barátom, a legjobb barátja, annak a nője, és ez a lány. Engem kihagytak volna - de persze ott is a barátom volt az, aki számára alap volt, hogy én is ott legyek. Így a lány eljött ötödikként.

Szóval az a helyzet, hogy a barátai, családja (még az anyja is imádja azt a lányt) úgy alakítják a programokat, hogy azt a lányt hívják, engem meg nem... Ami kicsit viccesen jön ki...

A barátommal amúgy harmonikus a kapcsolatunk, már 5 éve tart, szeret, én is őt, és ne, vagyok féltékeny arra a lányra - hisz nem adja jelét annak, hogy egy kicsit is érdeklődne iránta úgy.

Csak annyira bosszantó és kissé szánalmas is ez a helyzet, hogy felnőtt emberek vagyunk, és mind a tinik, szervezkednek a hátam mögött, és a lányt meghívják egy olyan programra, ahol inkább "nekem lenne helyem". (lásd: vasárnapi családi ebéd)

Ja, a lányról nem tudni, hogy érdeklődik-e a barátom iránt, mert mindenkivel egyformán kedves. Legalábbis én nem vettem (még?) észre a jeleit.

Szerintetek mit kéne tennem? A párommal egyszer elbeszélgettünk erről, szerinte nem kell aggódnom, illetve hogy csak képzelem ezt a szervezkedést, de nem tudom.. Nem akarom neki többször felhozni ezt, ne gondolja, hogy ripacs vagyok..


25/N, és 26/F


2016. ápr. 21. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd. Én nem tudom hogy ki ez a lány, meg el sem tudom képzelni a szituációt. De ugyan, milyen tuskó szülei vannak? Ez most komoly? Nem akarod még egyszer felhozni, jó vicc. Az még jobb vicc, hogy "csak" beképzeled. Hát ha így van, akkor próbáljanak már rajta változtatni. Ha meg nincs így, akkor próbáld már meg lesz*rni nagy ívbe.

Ha meg a szülei ekkora tuskók, én lelépnék a retekbe, egy szó nélkül. 5 évig éltem olyan kapcsolatban, ahol egy mondatnál nem beszéltem többet a volt barátnőm apjával. Az első hónapban ott kellett volna hagyni, akármit is éreztem.

Ha egyszerűen nem fogadnak el, az később fog a károdra válni, mert úgy is el fogják érni, amit akarnak. Egyébként meg ha beképzeled, akkor nyugodtan kérd meg rá, hogy akkor próbáljon már beszélni a szüleivel, mi keresni valója van egy barátnak a családi ebéden, ezt nem is értem meg.

Gondolkodjál, nem-e csak te látod harmonikusnak ezt a kapcsolatot...

2016. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyira tipikus válasz hogy csak beképzeled.

Ezt általában az mondja aki tudja hogy igazad van.

Szoval a baratod tudja hogy mi a helyzet de téged szeret.A családtagjaitól meg tényleg szánalmas hogy igy probalkoznak.

2016. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy a barátod nagyon is jól tudja, hogy nem beképzeled. Ugyanis olyan nincs, hogy ez valakinek ne tűnne fel. Innen két lehetőség van: Vagy direkt nem akar erről tudomást venni, mert igazából tetszik neki ez a helyzet... Vagy szépen számon kéri a szüleit és a haverjait.


Ha velem ezt tennék a szüleim és az állítólagos barátaim, az azonnal feltűnne és rögtön leállítanám őket. És ezt a páromtól is elvárnám.

2016. ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg megkérheted a barátod, hogy jelezze a szüleinek, hogy mi a helyzet. Nem valami nagyon feltűnő módon, csak mondjuk, egy fél mondatban, hogy amúgy anya, a xy-t (a barátnőmet) kicsit meglepte, hogy nem hívtad meg személyesen. Most fel tudnád hívni, hogy megbeszéld vele a részleteket?

Ez úgy elég jól konkretizálja, hogy nem, nem fog nélküled menni, és hiába próbálják összehozni mással. Ha meg tényleg csak beképzeled, akkor nem lesz belőle konfliktus.

Bár szerintem a barátod remekül megoldotta, hogy ott legyél mindkét alkalommal. Lehet, hogy tényleg nem próbálják nagyon összehozni őket, csak a lánynak van valami családi problémája vagy hasonló.

2016. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!