Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom családja nagyon vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom családja nagyon vallásos, én viszont nem vagyok hívő. Szerintetek hosszú távon milyen esélyeink vannak?

Figyelt kérdés
Idén leszünk 3 éve együtt, mindketten 20 évesek vagyunk, távkapcsolatban élünk (280 km-re egymástól, havonta kb egyszer-kétszer tudunk találkozni, illetve nyáron többet). Már az is nagy port kavart amikor összejöttünk, ugyanis párom szülei már eleve fenntartásokkal álltak hozzám, melynek hangot is adtak. Az egész család (nagyszülőkkel, testvérekkel együtt) református vallású, a gyerekek is vallásos neveltetésben részesülnek. Az én családom tagjai nem hívők, nem járunk templomba, nem szoktunk imádkozni, de mindannyian meg vagyunk keresztelve, a vallás nyújtotta lehetőségektől sosem tiltottak a szüleim. Barátom apukája mélyen vallásos, az anyukája is annak vallja magát, ám nála ez inkább érdek, mintsem őszinte életérzés. Minden vasárnap templomba járnak, imádkoznak étkezések előtt, igét olvasnak reggelente, mindez a gyerekeikre is már kiskoruk óta rá van kényszerítve. Ha pedig valamilyen oknál fogva nem tudnak elmenni a gyerekek templomba (iskolai rendezvény, sport meccsek stb.. ), akkor leültetik őket otthon és videón tesznek be egy Istentiszteletet. Azért mondom hogy rájuk van kényszerítve, mert sem a páromnál, sem a testvérénél nem alakult ki a hithű vallásosság, csak a szüleik miatt kénytelenek elfogadni ezeket a helyzeteket. A családjuk életét főként az anya dominálja, elég akaratos személyiség. A párom és a testvére életének minden részébe beleszól, és ha nem az ő akarata teljesül akkor zsarolni, vagy büntetni kezdi őket (zsebpénzmegvonás, beígért dolgok nem betartása stb.). Természetesen már az elején nem tetszett neki, hogy van egy olyan dolog a fia életében (a szerelem), amit nem irányíthat. Azóta is azon ügyködik hogy elmarjon mellőle. Szabályokat fektettek le elénk, amik szerint nem aludhatunk együtt, egy szobában felügyelet nélkül nem tartózkodhatunk, nem utazhatunk el együtt nyaralni, és a barátomat sem látogathatom meg az engedélyük nélkül az albérletében. Barátom sem ért egyet a nézőpontjaikkal, már rengetegszer találkoztunk titokban, aludtunk együtt titokban, ám mégsem mer velük szembeszállni mert akkor minden anyagi támogatásuktól búcsút inthetne, és egyetemistaként erre bizony szüksége van. Néha sajnos nem voltunk elég óvatosak, és volt hogy kiderültek a titkos találkáink, ilyenkor persze mindig én lettem elő véve, az anyja ekkor telefonon hívogat rendszeresen és elmond mindennek, lealáz a sárga földig, ő szerinte én hazugságba kényszerítem a fiát és el akarom venni tőle, ki akarom sajátítani magamnak, és hogy nekik is csak akkor van konfliktusuk a fiukkal amikor én képbe kerülök, mert egyébként teljesen jól kijönnek egymással.. A családjuk összes problémájáért engem tesz meg felelősnek. Volt hogy barátom és a testvére összekaptak, barátom ennek hevében leöntötte a tesóját egy kis vízzel.. Az anyjuk engem hívott fel, hogy moderáljam már meg magam, mert miattam feszült folyton a párom és miattam (!!!) viselkedett így a testvérével! Amikor épp 200km-re voltam tőlük és nem is találkoztam a barátommal már hetek óta! Többször elmondta már azt is, hogy nem illünk össze, mert teljesen más az értékrendünk, más neveltetésben részesültünk, és nem is érti mi ezt hogy gondoljuk, mi lesz majd velünk a jövőben, merthogy ŐK (párom anyja és apja) majd az unokáiknak is olyan neveltetést szeretnének mint amilyet ők adtak a gyerekeiknek (amikor ezt szerintem majd páromnak és nekem kéne eldönteni ha majd odakerülünk..). Sajnos nem veszik észre hogy ezzel a nagyszerű nevelési módszerrel csak azt érték el hogy egyik gyerekük sem bízik meg bennük annyira, hogy bármit őszintén elmondjon nekik. Párom és a testvére is sokszor nem mond nekik igazat bizonyos dolgokról, mert tudják hogy csak baj lenne belőle ha az igazságot megtudnák a szülők. Engem egyre jobban foglalkoztat, hogy mi lesz így velünk a jövőben, ugyanis számomra nem normális és nem természetes dolog az hogy ő szerintük 3 év együttlét után is még a kézfogásnál és szájrapuszinál kéne tartania a kapcsolatunknak. Megértem, hogy vallásosak, és emiatt ragaszkodnak bizonyos dolgokhoz, de nagyon zavar hogy az egész kapcsolatunk az ő feltételeiktől függ, és hogy engem is folyamatosan próbálnak "megtéríteni" (már többször volt hogy náluk voltam és "délelőtti programként" végig kellett nézni egy 1,5órás Istentiszteletet viedón..). Barátom teljesen elzárkózik ettől a témától, sokszor olyan mintha tudomást sem venne ezekről a problémákról, pedig tudja hogy engem nagyon zavarnak, de nem tudjuk őket sose megbeszélni rendesen.. Kérlek segítsetek, félek hogy pokollá fogja tenni az életemet párom anyja ha ezt hagyjuk így menni tovább.. Nem szeretném Őt elhagyni, de nem tudom mit tehetnék:(

2016. márc. 3. 15:14
1 2 3
 1/22 VirágésBence ***** válasza:
Nem olvastam végig, de az biztos, hogy egy kapcsolatban ketten vagytok. Ha a párod elfogadja, hogy te nem vagy vallásos akkor ne érdekeljen az anyuka apuka, nem kötelező velük időt töltened.
2016. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen sajnos elég hosszúra sikeredett. Ő elfogadja, de a szülei túlságosan az élete részei akarnak maradni, a jövőt is úgy képzelik hogy majd a fiuk és a párja szépen ugyanabba a városba telepednek le ahol eddig is laktak, az ő közelükbe, és majd boldogan élnek mint egy nagy "közösség", amennyiben mindenki betartja az ő szabályaikat.
2016. márc. 3. 15:23
 3/22 schamuelson ***** válasza:
100%
Hm, arra még nem gondoltál, hogy saját fegyverével győzd le ezeket az álszent, vaskalapos szülőket? Én elmennék tanácsot kérni a lelkészüktől. Találkoztam már egészen normális gondolkodású, felvilágosult!! egyházi személyekkel. És persze mindvégig a párod kezét fogva, mert nélküle nincs semmi értelme. A barátod sajnos megszokta, hogy hazugságban él a szülei "áldásos" nevelésének köszönhetően. Nem könnyű az ő helyzete sem, de valóban nem lesztek boldogok, ha ő nem tud érzelmileg leválni az anyjáról-apjáról. Szóval, a párod még nem férfi, nem felnőtt igazán. Ha idővel sikerül tököket növesztenie magának, akkor egyszer kell csak tisztán, világosan helyretenni anyucikát. Ha rádöbben, hogy nem nyuszi a fiacskája hanem férfi, akkor elveszti felette a befolyását. Jelen helyzet sajnos az, hogy te tökösebb vagy a párodnál.
2016. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szeretitek egymást?Mert az a lényeg.
2016. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak a feléig olvastam el kb...


Nem olyan egyszerű kitörni egy ilyen közegből. Sokan azt hiszik, pedig egyáltalán nem. Az én anyám is ilyen volt, de máshogy ő nem keresztény, de más dolgai voltak... Gyerekként úgy érzed mégiscsak tartozol neki, hisz sosem bántott, fizette az ételem, segített egyetemre járni... Nehéz felfogni, hogy ez is egyfajta terror, attól még, hogy nem fizikai bántalmazás.


Akkor lett nagy változás, mikor az egyetem utolsó évében elkezdtem főállásban dolgozni és önálló lettem, elköltöztem, stb.

Megelégeltem a dolgaikat és onnantól ment a hatalmi harc. Itt ne enyje benyje vitákra gondolj, hanem ajtó kitörős, tányér étellel falhoz vágós, szó szerint tombolva egymással üvöltözős vitákra, rengetegre.


Két évig a szó szoros értelmében harcoltunk egymással, de aztán belátta, hogy ha kapcsolatot akar velem, hagyja, hogy éljek, ahogy akarok.


Itt te sokat nem tehetsz, azon kívül, hogy nem foglalkozol a rokonaival és nem reagálsz a telefonokra, kinyomod és teljesen ignorálod. Itt a barátodnak kell végig mennie egy önállósodási folyamaton. Ha nem teszi, az úgyis éket ver majd közétek, de neki ez kisebbik gondja lesz...

2016. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Mond meg a szüleinek, hogy te pedig Iszlám vallású vagy, és ha nem hagy békén titeket, rájuk küldöd a szunnita muszlim testvéreidet Szíriából.
2016. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én elnézem, itt nem a vallásosság-nem vallásosság a fő probléma, hanem az, hogy az anyuka mindent meg akar szabni és mindenben dirigálni akar. Ha ezt a párod hagyja, ha nem tud majd önállósodni és leszakadni a szüleitől, hogy saját életet éljen, saját maga kialakította értékrenddel, hanem tovább él egy látszat értékrenddel és látszatvilágban, akkor sajnos nem sok jót jósolok a kapcsolatotoknak. Egyébként amit előttem írtak, hogy beszélj a lelkészükkel az nem egy elvetélt ötlet.

Nekem apukám családja vallásos és nagyon próbáltak arra nevelni, igazság szerint maga az egyház nyitotta fel sok dologban a szemem. Anyósomék szintén nagyon vallásosak, ők templombajárók is, mi a férjemmel nem vagyunk azok, de emiatt semmilyen súrlódás nincsen. A keresztény vallás valaha nagyban az elfogadásról, szeretetről és megbocsátásról szólt, ha valaki nem eszerint él, az hiába nevezi magát vallásosnak, valójában nem hivő, hisz nem cselekszik akként.

Ha te tapasztalnál bárminemű elfogadást a barátod családja részéről, akkor megérné kompromisszumokat kötni, de nagyon úgy tűnik, hogy bármit csinálsz is, itt te bűnbak vagy, amíg anyuka ki nem utál. Már ha a barátod hagyja.

2016. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ha szenvedesben szeretned leelni az eleted, es agymosottsagra kenyszeriteni a leendo gyerekeidet, akkor maradj nyugodtan. Maskulonben menekulj. Ezek nem normalisak es tonkre fogjak tenni a te eletedet is ha hagyod. Megvaltozni nem fognak, a baratod pedig az agymosott nevelesuk miatt 40 evesen sem fog szembeszallni veluk. A vegen kb. egy szobaban talalod majd magadat anyossal es apossal mert felugyelni kell a fogantatast.
2016. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú és rövid távon egyaránt nehéz helyzetben vagytok. Te "anyósod" ellenséges magatartása miatt (lehet, hogy csak ürügy, hogy te nem vagy az és minden lányban találna hibát, aki a fiacskáját el akarja tőle venni), a barátod pedig két tüz között van, illetve magalkuvó az anyagi támogatás miatt. Nagyrészt rajta múlik a jövőtök, azon, hogyha már nem függ a szükők támogatásától, képes lesz-e leválni anyukáról és melléd állni, téged támogatni, akár vele szemben is. A függetlenedést egyébként már most elkezdhetné, például munkavállalással, pénzkereslssel. Ugyanis, ha anyagilag függetlenedni tudna, akkor nem kellene elviselnie az anyja ilyen szintű túltengését.
2016. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm mindenkinek, aki eddig elolvasta/beleolvasott a történetembe, és választ is írt. Sok hasznos dolgot írtatok, el fogok gondolkodni mindenen.


A lelkészükkel való beszélgetés sajnos akadályba ütközik, mivel rossz viszonyban van vele az egész családjuk. Régen szinte baráti kapcsolatban voltak de ez több ok miatt megromlott, azóta a lelkészt is csak kritizálják és kibeszélik folyton, az Istentiszteleteire csak azért járnak mert a városukban ez az illető az egyetlen református lelkész... Félek, hogy ha megkeresném és elmondanám a problémáim és kérdéseim neki, az visszajutna a barátom szüleinek fülébe, mivel a lelkésszel kölcsönösen "nem kedvelik egymást", és kis városról van szó. Egy egyetemi előadás keretében viszont én is megismertem egy nagyon felvilágosult lelkészt, őt talán felkeresem és kikérem a tanácsát, köszönöm az ötletet!


Többen írtátok, hogy a barátomnak kéne önállósodnia és határozottabban fellépni velük szemben. Ezzel egyet is értek, azonban nem tudom hogyan tudnék én ebben segíteni neki? Magától nem tudom valaha is eljut-e idáig... Pedig én már azt is mondtam neki, hogy akkor ha egyedül nem megy, álljunk együtt a szülei elé, és legalább egyszer az életben beszéljünk velük őszintén a dolgokról, problémákról. De egyelőre ebből sem lett semmi, mint ahogy föntebb is írtam, a párom hárítja magától ezt az egész témát.


A szeretjük-e egymást kérdésre egyértelműen igen a válaszom, Ő is és én is folyamatosan rengeteg áldozatot hozunk azért hogy együtt lehessünk, még ha mindezzel rengeteg kockázat is jár. Ha nem szeretném már rég elsétáltam volna ezelől a rengeteg gond elől, és nem írtam volna ide már végső kétségbeesésembe tanácsokat kérve.. Rengeteg mindenben hasonlítunk, közös az érdeklődési körünk, a hobbijaink, rendkívül megbízunk egymásban, a legtöbb dolog nagyon szuperul működik közöttünk, csak a szülei és a körülmények amikbe belekerültünk nehezítik meg folyton az életünket.. :/

2016. márc. 3. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!