Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom tegnap nagyon berúgott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom tegnap nagyon berúgott. Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés
Tegnap elment a barátaival sörözni, de annyira részegen ment haza, hogy azt se tudta hol van. Nem lakunk még együtt, nagyon féltettem, hogy haza se ér. Nekem ez nagyon rossz, mert alkoholista az apám, és akaratlanul is ő jut róla eszembe. Már mondtam neki, hogy ne csináljon ilyet, de ez már a második alkalom egy év alatt. Nagyon ritkán iszik, de akkor sem értem, hogy miért ennyit. Nem tudom, mások hogy bírják, de nekem ez is rossz, mégha tudom is, hogy ő soha nem lesz alkoholista. Nem szeretném, hogy igyon, de nem is akarom korlátozni semmiben, bármikor oda megy a barátaival ahova akar, ez ezután is így lesz. Igyon, de ne ennyit. Igazából amiatt aggódom, hogy valami baja lesz. Hogy értessem meg vele, hogy ez így nem jó?
2016. ápr. 23. 06:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Sodrófával,pici szívem!!!
2016. ápr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Minden lány tudat alatt hasonló férjet szeretne, mint az apja tulajdonságilag, viselkedésileg..stb. Ha meg eleve tisztában van azzal, hogy az apja milyen (pl. alkoholista), akkor eleve elkerüli az olyanokat, akikben akár egy pici hajlam is van rá.

Nem vetted észre, hogy tulajdonságilag a párod hasonlít az apukádra?


A párod miért nem tudja, hogy hol a határ? Ezt neki kell megoldania, te csak felhívod rá a figyelmét, hogy tartson mértéket!

2016. ápr. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Évente pár lerészegedés még nem a világ.

Elhiszem, hogy zavar a rossz tapasztalat miatt.

Felnőtt ember, tud magára nyilván vigyázni.

2016. ápr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Más lány úgy bírja, hogy nem iszik a párja. A te szégyened is, hogy milyen párod van.
2016. ápr. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Na neked is ilyen alkesz pár kell.gratuláok! ilyenek a mai nők!!! pfujjjjj
2016. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Gyakorlatilag nem iszom alkoholt, hetek, akár hónapok telnek el úgy, hogy még egy sört sem. De ennek ellenére volt rá példa, hogy kirúgtam a haverokkal a hámból, és ittasan kerültem haza.


Nem attól kell félni, és nem az az alkoholista, aki nagy ritkán berúg, hanem attól, aki sosem részeg, de minden este legurít 2 sört lefekvés előtt.


Az adikotológusok és a köznyelv ugyanis pont itt különbözteti meg az alkoholizmust. A köznyelv szerint aki nem tántorog részegen, az nem alkoholista bármennyit igyon, a szakemberek viszont azt mondják az alkoholizmus nem 1-2 alkalmi berúgás, hanem a rendszeres, folyamatos alkohol fogyasztás, függetlenül attól, hogy eléri e a részegség állapotát vagy sem.

2016. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Semmit nem kell tenned. Nem alkoholista. Vigyél inkább neki valami gyógyszert stb. amitől jobban lesz. Értékelni fogja hogy törődsz vele. Jól érezték magukat a haverokkal, ennyi. Az aki nem szokott ilyet csinálni megértem, hogy nem érti ezt meg, de azért próbálkozzon.
2016. ápr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Évi két alkalomért ennyire ki vagy akadva? Miért?

A vőlegényem apja is alkoholista volt, ebbe is halt bele. De a párom feldolgozta, túltette magát rajta. Időnként velem is előfordul (kb évente egyszer-kétszer), hogy nem tudom mennyi az annyi. Céges buli, vagy haverokkal sörözés. Ilyenkor csak nevet egyet, meghánytat, lefektet aludni, reggel pedig ápolgat és hozza a kis kávémat.

Ha vele történik ugyanez, én is hasonlóan reagálok. Nem az az alkoholizmus, ha valaki alkalomadtán leissza magát. Hanem ha konzekvensen minden egyes nap iszik.

Ezt kéne megérteni. 27/N

2016. ápr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért olyan nagy baj, hogy valaki fiatal és néha berúg? Gondolom nem úgy rúgott be hogy széthányta a várost és másnap egy árokban ébredt... Csak jókedvig. Amit te már mocsár részegségnek látsz a rossz tapasztalatok miatt. Nem csinált ő semmi kiábrándítót!
2016. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elvileg azért vagy a párja, mert MELLETTE állsz.


Nnomost az milyen melléállás szerinted, hogy amikor rosszul van, akkor nem segítesz rajta, hanem itt nyavajogsz, hogy "hűha, egy év alatt már a második alkalom"?


Jegyezd meg: Ő Nem Az Apád.

Egyetlen Másik Férfi Sem Az Apád.

(Nem, még a valóban alkoholista férfiak Sem Az Apád.)

2016. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!