Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Diplomás, nem diplomás, működhet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás, nem diplomás, működhet?

Figyelt kérdés
Egy pszichológus ismerősöm szerint hosszú távon nem működhet egy olyan kapcsolat, ahol az egyik fél diplomás, a másik viszont nem, mert idővel kijönnek a szellemi különbségek.
2016. ápr. 23. 21:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
És olykor a nem diplomás javára jönnek ki.:)
2016. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Ok, ott tartunk, hogy az a lényeg van egy sz*ros papírod, nem az a lényeg hogy milyen EMBER is vagy. -.-
2016. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 pörölycápa ***** válasza:
89%

Ez nem ilyen egyszerű, egyrészt attúl is függ, hogy milyen diploma, illetve a nem diplomás milyen képzettséggel rendelkezik. Illetve attól is, hogy mik az elvárások a kapcsolattól.

Szerintem működhet, ha egyébként meg jól kijönnek egymással és kiegészítik egymást.

2016. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi, de az ismerősöd hazudott!!!


Párom nem diplomás, én igen, köszönjük szépen 3 éve már nagyon boldogok vagyunk és együtt tervezzük a jövőnket.

2016. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, itt NAGYON NEM 3 évről volt szó, inkább 15-20...


Egyébként szerintem inkább csak plusz egy konfliktusforrás, mint pl ha valaki imád horgászni a másik meg baromságnak tartja... Az is kijön idővel, hogy az egyik menne egy kicsit pihenni a problémák elől, hogy utána tiszta fejjel menjen nekik a másik meg nem engedi el semmit tenni egy egész napra, amikor ennyi megoldandó probléma van otthon.


Előbb utóbb lesz olyan szitu, ahol baj. Bár erősen konzervatív embereknél pl a diplomás férfi, nem diplomás háziasszony otthon neveli a gyerekeket szitu teljesen működőképes.


De amúgy minden felállásban működhet, akármeddig, amíg a személyiségük nem olyan... A szellemi képesség meg marhára nem függ a diplomától. Nekem elvileg lassan lesz, és látom hogy kiknek lesz még / lett már, és hát... Eumm. Ismerek értelmesebb embereket is, akiknek nincs, mint párat, akinek van. Persze nem ez a nagy átlag, de van kivétel, nem ez kéne legyen a mérvadó.

2016. ápr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg köze nincs a lexikális tudáshoz. Inkább az számít, hogy alapvetően milyen ember. Az iskolánkban is van egy pár olyan tanár például akiket sokszor legszívesebben fejbe rúgnék az alapján, ahogy viselkedik (alapvetően nem vagyok egyáltalán tanár utáló). És ismerek olyan iskolázatlan embereket is, akik teljesen normálisak, és a maguk módján okosak, de nincs ekkora mértékű szaktudások egy adott irányban.
2016. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemista vagyok de fantasztikus pszichológia tanárom van. Nem rég beszélgettünk erről előadáson és ő pont azt a véleményt osztotta ( amivel én magam is egyet értek), hogy nem a végzettség a lényeg, hanem a műveltség. A műveltség pedig nincs diplomához kötve. Diplomás- nem diplomás között is tökéletesen működhet egy kapcsolat és diplomás - diplomás kapcsolat is lehet roncshalmaz. Esetleg akkor jöhet ki ilyen szempontból probléma egy kapcsolatban ha pl diplomás és egy olyan ember között alakul ki kapcsolat aki még a 8 osztályt is alig tudta végig vinni. De ez szélsőséges eset, és nem feltétlenül szabályszerű.
2016. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor jelenthet problémát ha a diplomás fél különbnek érzi magát és ezt érezteti is a párjával.
2016. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Anyukám diplomás, apukám nem. 30. évüket tapossák együtt.
2016. ápr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%
Ha előttem négykézláb könyörögne egy minden téren tökéletes nő, akinek diplomája van, akkor sem jönnék össze vele, ha szekercék potyognának az égből. Igen, csak amiatt, mert diplomája van.
2016. ápr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!