Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Diplomás, nem diplomás, működhet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás, nem diplomás, működhet?

Figyelt kérdés
Egy pszichológus ismerősöm szerint hosszú távon nem működhet egy olyan kapcsolat, ahol az egyik fél diplomás, a másik viszont nem, mert idővel kijönnek a szellemi különbségek.
2016. ápr. 23. 21:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igen. Nem a papíron van a hangsúly, hanem azon, hogy milyen karakterek. A diplomás általában tudatosan építi a karrierjét, és lépésről-lépesre megküzd az álmaiért kitartóan odateszi magát, hogy kihozza a maximumot magából. A nem diplomás meg inkább halad az élet sodrásával, kihasználja az adódó lehetőségeket, inkább a mának él, nem mélyül úgy el a dolgokban. Persze ez nagyon ki van így sarkítva, de így egyszerűbb rávilágítani a lényegre. A különbségek emiatt a karakterkülönbségből adódhatnak, ami valóban nagy hatással lehet egy párkapcsolatra hosszútávon.
2016. ápr. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

"Ipkisz Láb nevű felhasználó válasza:


Ha előttem négykézláb könyörögne egy minden téren tökéletes nő, akinek diplomája van, akkor sem jönnék össze vele, ha szekercék potyognának az égből. Igen, csak amiatt, mert diplomája van."


Ez eleve értelmetlen. Egy diplomás nő van annyira okos, hogy nem fog egy ilyen frusztrált, buta s.e.ggfejnek könyörögni, mikor értelmes pasija is lehet. Neked valóban a max. 8 általánost végzett nők valók, az a te kategóriád.

2016. ápr. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves pszichológus ismerősödnek üzenem, hogy 2 diplomám van, páromnak 1 érettségije. Én 2 céget vezetek, ő takarít. 5 éve élünk együtt, szeretjük, imádjuk egymást, és ha minden jól megy, nyáron megkerem, talán rá 1 évre össze is hazasodunk.

Persze, ez nem hosszú idő, de ő elfogadja az én hibáim, ahogy én is az övéit. A diploma hiánya, nem tartozik ide, hiszen értelmes és vonzó nő!

2016. ápr. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mondd meg a pszichológus ismerősödnek, hogy azonnal adja vissza a diplomáját, mert azokból amiket mond tisztán kiderül, hogy csak véletlenül adták oda neki, nem azért, mert a szellemi képességeivel kiérdemelte volna!
2016. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

ipkisz, miért kéne könyörögni egy olyan embernek aki a saját frusztrációját vetíti ki másra? A soraidból az jön le hogy téged nagyon is bánt hogy nincs diplomád, te magad érzed ettől kevesebbnek. Na de ezért másra fújni, és bármilyen módon megalázni....nah hát ilyen értelmi képességekkel ne is szerezz soha mert az már a felsőoktatás szégyene lenne.

Arról meg csak álmodozhatsz hogy egy tanult művelt nő hason csúszva fog könyörögni neked :))

2016. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a klasszikus felállásban, ahol a férfi a képzettebb, nem annyira nagy gond.


Fordítva viszont valóban előfordulhat. A családban pont van egy ilyen pár: amíg dolgoztak, nem okozott komoly gondot, hiszen az életük nagy részét kitöltötték a feladatok, ház kell, gyereket nevelni, iskoláztatni, stb., de amint nyugdíjba mentek, kiderült hogy nem nagyon tudnak mit kezdeni egymással.


Mi 3 éve vagyunk együtt a párommal és egyre többször jönnek elő a problémák. Ha egy összetettebb gondolatmenetet vezetnék le, nem érti. Ha beszélgetünk, nem nagyon tud érvelni. Számomra alapvető ismeretei nincsenek meg a világról, a gondolkodása sokszor sablonos. Nem tudom, hogy fogjuk feloldani ezt a problémát, egyre gyakrabban gondolkozom rajta.


Szerintem általában ez lehet a gond. És persze lehet azt mondani, hogy vannak kivételek, de azért elég egyértelmű, hogy az emberek többsége nagyjából a gondolkodásának és az intelligenciájának megfelelő képesítést szerzi meg.

2016. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem a diploma a lényeg, hanem az, hogy mennyire érdeklődik a világ dolgai után, mennyire intelligens.

Páromnak nehezen megszerzett érettségije van, meg egy félbehagyott szakmája, 14 éves kora óta muszáj dolgoznia, egyszerűen erre volt szükség, hogy eltartsa a családját. És azóta se volt lehetősége befejezni a szakmát vagy újat kezdeni - valószínűleg 30 felett már nem is nagyon fog nekiállni.

Ennek ellenére viszont egy okos, intelligens ember, bár sok dologban mások a nézeteink, merem állítani, hogy sok esetben többet tud nálam. Nem jelent gondot egy értelmes beszélgetés, bár nyilván nem tud hozzászólni a diplomamunkámhoz, de én is csak bólogatok a gépekre, amikkel dolgozik, ennek ellenére szívesen hallgatjuk meg egymást.

Ilyen formán nem gondolnám, hogy gond lenne, hogy éppen neki nincs diplomája. Nyilván, ha kilógna a kapa a szájából, akkor zavarna, de nincs így.

2016. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Saját példámból kiindulva működhet. És tényleg nem a papír teszi az embert, hanem karaktere.


A mi esetünkben, én hamarosan befejezek egy fsz képzést, páromnak 8 általánosa van. És mindezek ellenére, bár néha vannak ebből kifolyó, az életre vonatkozó szemlélet-ellentétek, nem mérvadó.


Reagálva pár hozzászólásra.


A "klasszikus" modell, melyben a férfi a képzettebb az működőképesebb. Hát nem tudom. Amit én látok a környezetemben, nem működik, max a férfi hiszi úgy. Ő az aki keres, ő az aki eltartja az asszonyt akinek kuss a neve. Női szemmel nézve szerintem nem élet az, hogy azt hallgassam, én keresek többet én tartalak el, ezért ezt meg ezt elvárhatom. Természetesen fordítva sem igaz.


Egy kapcsolat a kiegyensúlyozottságról szól, nem arról hogy ki szállt el magától 8km magasra és nézi le a másikat. Diplomás a diplomást is lenézheti. Diplomás a nem diplomással is kijöhet.


Én sose vetném a szemére, hogy nincs ilyen olyan papírja. Szeret? Tisztel? Segít? Számíthatok rá? Igen. Befolyásol akkor valamit pár papír? Nem.


Ez az én véleményem. 19/L

2016. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A papírnak semmi köze ahhoz kit szeretsz. Persze nem hátrány ha intelligens a párod, diploma ide vagy oda... bár ismerek én olyan két diplomás embert is aki buta mint a föld, egy masnit nem tud megkötni olyan szinten...


Én most fogok záróvizsgázni a párommal ilyen téren totális ellentétek vagyunk, én szeretek tanulni, ő még olvasni se nagyon, nekem ez lesz az első diplomám és remélem nem az utolsó, ő pedig épphogy átcsúszott érettségin. Van olyan, hogy vki nem szeret tanulni és nem lesz diplomás, de attól még értelmes és intelligens. És működhet így egy kapcsolat 22L

2016. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!