Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék ha úgy látom, h...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ha úgy látom, h a barátom depressziós?

Figyelt kérdés

A barátomnak nagyon sűrűek a hangulatingadozásai, amit nem is csodálok: az apukája 4 évvel ezelőtt meghalt, akivel nagyon jó volt a viszonyuk, imádták egymást, anyukája nem nagyon érti meg az ő "nyelvét", a nevelőapukájával nincs jóba, egyetemre jár miközben dolgozik, mert otthonról nem kap annyi anyagi támogatást mint amennyi szükséges lenne neki... Talpraesett, több nyelven beszél, ért a szakmájához és az emberekkel is nagyon közvetlen, barátságos személyiség. Úgy érzem, h ő bármilyen munkabeosztásban megfelelne, nem kell attól félnie, h sz*r melója lesz. Ő viszont rettenetesen kételkedik magában és abban, h ha itthon marad külföld helyett, akkor nem lesz fényes a jövője...

Ma is miközben a munkahelyére ment hirtelen annyira átváltott a hangulata, h megijesztett. Elkezdett nekem telefonba mormogni, sőt egyenesen felháborodott hangon elkezdte mondani, h reméli, h 50 éves korára meghal, h ne kelljen már itt élnie ebbe a világban, ahol mindig harcolni kell azért, h legyen valami, mert már X éve dolgozik suli mellett de úgy érzi, h nem jut egyről a kettőre. Nem 1x beszélgettem vele erről, h a suli elvégzése után mikor már csak a munkára tud összpontosítani, akkor sokkal jobb lesz, de ezek a "megnyugtatások, pozitívumok belé tuszkolása" csak ideiglenesek, max. 1 nap... Megijeszt mikor ennyire tombol, mert olyankor nekem is olyat mondd, amit nem is akarna mondani... Nekem nem kell elmennem idegen helyre dolgozni, mert a családi vállalkozásban segítek és néha úgy érzem, h ő úgy titulál engem mint egy elkényeztetett kis csitrit, akinek nem kell megdolgoznia semmiért (mivel családi biznisz), miközben én sose dicsekszem semmivel sem, vagy éreztetem vele, h nekem mennyivel jobb mint neki, h nekem a szüleim kifizetik, ha szeretnék valamit és nem nekem kell... Sőt, sokszor igyekszem neki "láthatatlan módban" segíteni: Ha megyek hozzá, akkor viszek itthonról valami kaját, vagy alapanyagokat amiből lehet főzni. Nem szegény, h ő nem tudná megvenni, de nem szeretném, h mindig az ő megkeresett pénzéből költekezzen rám, miközben ezt hangoztatja, h most nem olyan jó... Ha elmegyünk vásárolni, akkor én is szoktam fizetni, h ne mindig neki kelljen, de ebből sosincs vita, vagy h ő ezt rossz néven venné..

Mit tudnék még vele kezdeni, h picit elhiggye, h minden rendben lesz?! Pszichológus szerint minden rendben van vele, nincs problémája...


2016. ápr. 25. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
A pszichológus is magyarországon él, tudja hogy ez minden embernél így van, énis ugyanígy félek mindentöl, ne aggódj ezen annyit, vagy próbálj meg beszélni vele erröl.
2016. ápr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Beszélgetünk erről mindig... :/ Mindig meghallgatom ,sose mondom neki, h hagyjon ezzel.. Csak ha már valaki olyanról beszél, h reméli, h időnap előtt meghal... Az szerintem már nem normális dolog
2016. ápr. 25. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!