Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom depressziós, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom depressziós, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve vagyunk együtt a barátommal. Mindketten 21 évesek vagyunk. Amikor megismerkedtünk, életerős, energikus volt, bár túl sok céllal akkor sem rendelkezett. Aztán, egyre több időt töltöttünk együtt, és azt mondta, én adtam célt az életének. Érdeklődött a továbbtanulás, különböző munkák, jogosítvány iránt. Tett is dolgokat, amiket elmondása szerint korábban sosem csinált volna meg. Később elárulta, hogy előttem nem érdekelte semmmi, csak élte az életét, de nem volt boldog, amikor találkoztunk, akkor viszont feltöltődött energiával, és úgy érezte, túl tud lépni ezen a hozzáálláson. Aztán teltek a hónapok, és kb. fél év után előjött nála egy nagyon melankolikus, depressziós állapot. Ez engem is nagyon lehúzott, főleg, hogy kb. kéthetente jelentkezett. Ebben az időszakban nem volt munkája sem, és bár, csak egy érettségivel rendelkezett, de nem akart semmilyen irányban továbbtanulni. Egész nap csak otthon ült, és számítógépezett illetve velem találkozott. Volt, hogy azt mondta, nem biztos a kapcsolatunkban, nekem jobb lenne nélküle, pedig korábban szóba jött az összeköltözés is. Ez az állapot azóta tart, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Próbáltam neki többször mondani, hogy menjen el szakemberhez, de az volt a válasza, hogy neki ez nem ér meg ennyit,jó így. Viszont ez engem is teljesen felőröl. Elveszi az önbizalmam, mintha nem jelentenék neki semmit. Ő nem nagyon mondja, hogy találkozzunk, mindig én hozom fel. Néha azt állítja, "emberundora" van. Ilyenkor alszik, vagy játszik. Most van egy munkahelye,ahol elég sokat dolgozik, de ez sem lendítette ki az egészből. Már a barátaival való találkozásokat is lemondja, csak velem találkozik leginkább. Otthon él a szüleivel, de az egész depresszió pont a gyerekkorából származik,a szülei jelenléte és viselkedése csak tovább ront a helyzeten. Elköltözni nem tudna a fizetéséből. Többször felhoztam már az összeköltözés gondolatát, de azt mondta, ő nem tudna nekem megfelelni. Pedig mindent megtennék érte, semmi dolga nem lenne, így is folyton megteszek neki bármit, csak egy picit boldognak lássam. Nem tudom, mit tehetnék, szeretem őt nagyon, próbálok neki segíteni, de egyszerűen nem hagyja.

2015. júl. 1. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Megoldás a kompromisszum!


Mindenképpen keressen fel szakembert. 21 évesen az ilyen jellegű viselkedés nem normális. Nem éghet ki ennyi idősen! Igenis menjen tanuljon, küzdjön az álmaiért, tegyen valamit a közösségért, a lányért akit szeret.


Téged tisztellek, mert mellette vagy és nem hagyod szharban!

DE...


...kérlek téged kérdező és titeket! Mindenkit aki most olvassa a kommentem! A párkapcsolatotokba ne alkalmazzátok a pszichológiát vagy a pszicho-analízist!!!!! Semmi értelme!!!! A kapcsolat rovására megy és felborítja a rendet!!!!


Tarts ki mellette, igenis nyaggasd hogy menjen el dokihoz. Segíts neki, mert szüksége van rád!

2015. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

1.

De beleélted magad.:DD

2015. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én arra jöttem rá nemrég, - és ez a dolgok EGY részét magyarázhatná - hogy vannak emberek akiknek simán megfelel, hogy egyedül vannak és nem találkoznak másokkal. Egyszerűen ők ilyene, befelé élik az életüket, nem baj az ha nem vágynak másra. Az általad leírt állapot azonban tényleg túlmutat ezen. Úgy tűnik valóban hozzáértő segítségére lenne szüksége, én arról próbálnám meggyőzni, hogy ér az annyit, hogy kilendüljön ebből, feltéve ha őt is már zavarja hogy nincs kedve semmihez.

Bárcsak adhatnék egy pofont az embereknek, beleértve magamat is amikor olyan lusta vagyok hogy semmit nem akarok csinálni. Negatívnak és lustának lenni viszont túl nagy luxus.

2015. júl. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hú, hát, biztosítsd róla, hogy igazán megbízhat benned, beszéljen ki mindent magából. Valamennyit ez is segíthet. Valakitől hallottam, hogyha a bánatot megosztod, fele annyi lesz, ha meg az örömöt osztod meg, kétszer annyi lesz. Minden jót kívánok nektek!
2015. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, megpróbálom rávenni, hogy keressen fel egy szakembert, bár eddig folyton azt mondta, hogy nincs kedve hozzá, nem érdekli.

Kicsit rossz érzés, hogy még én egyetemre járok, és mellette diákmunkában dolgozok, ő korábban nem csinált semmit, viszont nekem többször mondta, hogy nem érti, miért nem dolgozom többet.

2015. júl. 1. 23:07
 6/13 A kérdező kommentje:
Próbálom rávenni a beszélgetésre, de azt mondja, hogy zavarja, hogy én folyton mindent meg akarok beszélni, ő inkább magában tartaná, kitér a kérdések elől, kizár.
2015. júl. 1. 23:08
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy gondolom, szeret engem. Amikor nem ilyen a kedve, akkor mindig nagyon aranyos, becézget, ölelget, mondogatja, hogy szeret. Amiko rossz kedve van, akkor is, csak egyszerűen rá van írva az arcára a szomorúság. Ha nem szeretne, már elhagyott volna, minden erőlködésem ellenére. Ismerem régebb óta, láttam, hogy hogy égetett fel egyik napról a másikra maga mögött kapcsolatokat. Akkor még nem gondoltam, hogy valami baj lehet.
2015. júl. 1. 23:12
 8/13 Missi_Key ***** válasza:

lány vagy fiú? nem érte valami trauma?

amúgy nem lehet hogy pszichológushoz nem azért nem megy mert nincs kedve, hanem mert nincs pénze?

2015. júl. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Barát = fiú :)
2015. júl. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha ő nem akarja, nem tudsz mit tenni. az lenne a minimum, hogy elszakadjon a szüleitől, és összeköltözzetek. esetleg amikor depis gyújts neki egy spanglit
2015. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!