Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez minden kapcsolatra igaz!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez minden kapcsolatra igaz! Vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Az idősebb barátaimmal beszélgettünk és felmerült az a téma, hogy egy pár egyik tagja mindig jobban szereti a másikat, mint a másik őt!


Tehát a szerelem kölcsönös, csupán az egyik fél sokkal több mindent feláldozna és sokkal több mindenre hajlandó lenne a másikért és sokkal jobban kimutatja érzéseit, szeretetét.


Én pl. csak olyan kapcsolatot láttam, amire ez igaz. Olyat még nem, hogy mindkettő ugyanannyira szeretné a másikat. Tehát ha egy 1-10-ig terjedő skálára tenném, akkor olyat láttam, hogy 8/9, de olyat, hogy 8/8 még nem...


Mi erről a véleményetek! Elfogultság és ítélkezés nélkül várom a kommenteket..



2016. máj. 10. 01:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Igen igaz ,de hosszú párkapcsolat során évek alatt a százalékok felcserélődhetnek.
2016. máj. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen
2016. máj. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem minden kapcsolatra igaz.


Van, ahol minden a két fél egyaránt törődik a másikkal, ugyanannyira szeretik egymást, egyaránt fontos számukra a kapcsolat, és mind a két fél egyaránt hajlandó áldozatot hozni, és nem csak az egyik többet.


Egyébként szerintem az lenne az ideális és normális, ha mind a két fél ugyanannyira törődne a kapcsolattal.

2016. máj. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk közel azonos lehet, mivel nem igazán tudom kijelenteni, hogy melyikünk szereti jobban egymást.
2016. máj. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*a másikat
2016. máj. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy érdekes kérdés, és valamilyen szinten egyet is értek veled, de inkább úgy fogalmaznám, hogy az egyik fél kicsit mindig jobban ragaszkodik a másikhoz. Ez pedig szerintem nem függ össze azzal, hogy ki mennyire szereti a másikat. Van, aki kevésbé tudja/akarja kimutatni a szerelmét, ismerek sok ilyet, és lehet hogy önmagában "játssza le" az áldozatot. Például valamit nem tesz meg, mert tudja, hogy a másik azt nem szereti, de ezt nem köti az orrára minden egyes alkalommal, amikor úgymond a kedvére tesz. Ettől az egyik fél érezheti úgy, hogy ő jobban szereti a másikat, pedig csak nem tud arról, hogy miről mond le a másik a kedvéért.
2016. máj. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Minthogy én a magam érzelmeiről tudok csak teljes bizonyossággal beszámolni, és ugyanezek az érzelmek valószínűleg másképp manifesztálódnak a páromban is, szerintem összehasonlíthatatlan, ki mennyire szereti a másikat. Sőt, mondok jobbat, kívülállóként sem lehet ezt meghatározni. Milyen szempontok szerint vizsgálsz megbízható mérőeszköz hiányában egy belső folyamatot? Bevallásos alapon? Főleg, hogy te a társaid nyilvános viselkedése alapján ítélsz? Ez nagyon nem általánosítható megfigyelés, otthon lehet, hogy a másik fél is van annyira ragaszkodó és szerelmes, mint akit te jobban kötődőnek láttál, csak annyi, hogy az egyikük kicsit jobban visszafogja magát társaságban, utcán, emberek között. Például. Vagy például azt is elég merész dolog feltételezni, hogy az érzelmek azok egyszer eljutnak egy bizonyos szintre, és akkor amíg el nem múlnak teljesen (már ha egyáltalán), akkor végig ugyanazon a szinten maradnak, kilengések, hullámzások, minden ilyesmi nélkül.

Átlagot tudnék mondani, hogy mondjuk 10es skálán átlagban 9-re tenném a szeretetem a párom iránt, de bevallom töredelmesen, vannak olyan napok, amikor csak 7es mondjuk, és olyan is van, amikor 10. Hangulattól, környezettől, körülményektől, a másik viselkedésétől függnek ezek. Nem vagyunk gépek, akiket csak a bevitt információ befolyásol.


Szóval nem, én nem mondanám ezt a kijelentést valósnak.

2016. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni, hogyan lehet ezt kimérni, - meg minek. Ha fennáll a kapcsolat, akkor nincs jelentősége.

Ez viszont két külön dolog:

"sokkal több mindenre hajlandó lenne a másikért és sokkal jobban kimutatja érzéseit, szeretetét. "

2016. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi ilyesmi nem lehet egyetemesen igaz. Plusz ezek olyan dolgok, amiket nem igazán lehet egyértelműen számszerűsíteni vagy lemérni, mert személyes értelmezéstől függenek. Úgyhogy nem szabad az ilyesmiket túl komolyan venni, nem igazán tudsz mit kezdeni velük és nem vezetnek sehova.
2016. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


3-as! Igen, nyilván ez lenne az ideális! :D


6-os! Igazad lehet ez egy nagyon jó megközelítés és érvelés! Köszönöm!


7-es! Köszi a választ. A hangsúly nem a skálán van, hogy valami 7/7 és akkor az örökké 7/7 marad. Nem. Itt az arányokra próbáltam volna ráközelíteni, hogy míg az egyik mondjuk 8-ast adna a szerelmére, de a másik 9est... Vagy nem tudom, szóval megközelítőleg. Nyilván mérni ezt nem lehet, nem is ez a lényeg. Az érzés maga, hogy a másik fél mit érez a kapcsolatban.


Úgy hoztam ítéletet, igen, hogy külsőre mondtam meg melyik szereti jobban a másikat, de a beszélgetésünk srán ő maga is bevallotta, hogy ez így van. Szóval akkor mégsem ítélkeztem, csak feltételeztem és igazam lett. Szóval alapja mégiscsak van.

2016. máj. 10. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!