Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom miért nem érti meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom miért nem érti meg, hogy pszichológusra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Szinte mindenben éltér a gondolkodásom az átlagostól, de a lényeg hogy nagyon szorongok, félek mások számára egyszerűnek tűnő dolgoktól. Engem leblokkol ez a pánik, hányingerem, hasmenésem lesz a fokozott stressztől. Ezeket a helyzeteket igyekszem elkerülni. Idegenekkel nem tudok kapcsolatba lépni mert félek hogy beszólnak és bántani fognak. Tudom hogy a nevelesemben is el lettek rontva dolgok. Egy ideig reméltem hogy majd kinövöm, de nem javul. Egyetem alatt remeteként éltem, páromon és a családomon kívül senkim nincs.

Most épp záróvizsgára készülök de rettegek tőle. Öngyilkosságon gondolkozom (nem tenném meg, csak egyszerűbb lenne), állandóan sírhatnékom van, remegek, nem tudok tanulni emiatt. Úgy érzem egyedül nem tudom legyőzni ezt.

Szerinte csak lusta vagyok és hárítani akarom a felelősséget azzal hogy lelki betegségre fogom.



2016. máj. 15. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Oké, a párod nem érti meg. De te miért nem mész el pszichológushoz? Saját egyéni döntésed. Szerintem van két lábad.
2016. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

"Szerinte csak lusta vagyok és hárítani akarom a felelősséget azzal hogy lelki betegségre fogom."


Most is ezt csinálod. Nem neki kell elmenni a pszichológushoz, hanem neked. Próbáld meg összeszedni magad.


24/F

2016. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj el pszichológushoz és ne várd a párod engedélyét.

A párod lehet érzelmileg nem annyira fejlett vagy zárkózott, vagy ez a tipikus "kemény" alkat. Legalábbis ez alapján amit leírtál, ezt gondolom. Lehetne veled megértőbb.


Viszont ez nem változtat azon, hogy kérd szakember segítségét, ha szükségesnek érzed.

2016. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érti, hát nem érti.

Nem kötelező NEKI értenie bármit is ahhoz, hogy TE fogd magad és elmenj a szakrendelésre.

2016. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem az engedélyére várok.

Viszont nagyon idegesít hogy ahelyett hogy megértené hogy ez egy olyan probléma amit egyedül nem tudok megoldani, csak engem okol meg olyan bölcs tanácsokkal lát el, mint hogy "ne stresszelj" "ne félj" "ne gondolj erre". Ha ilyen egyszerű lenne akkor magam is meg tudnám oldani. Kérdésem lényege az lett volna hogy miért nem képes megérteni?

2016. máj. 15. 17:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: Ne tőlünk várd a magyarázatot. Valószínű jobb neki is elsiklani a probléma felett pár jó szóval mintha megoldani kéne.

Ha egyszerűen úgy érzed nem ért meg, beszéld meg vele. Ha meg nem megy akkor el kell gondolkozz van-e értelme együtt lenned olyannal aki nem támogat ilyen helyzetben.

2016. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem orvos kel csak kezdj emberek közé járni hogy megtanulj emberk között létezni
2016. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet. Próbálkozok, de szenvedést okoz.

Párom azóta már azt is mondta hogy hiába megyek pszichológushoz mert úgyis azt fogja mondani egy idő után, hogy nem vállal, mert menthetetlen vagyok mivel az ő tanácsait se fogadom meg.

2016. máj. 24. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!