Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akiknek külföldi a párjuk, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek külföldi a párjuk, a szüleiteket zavarta?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, ezért tudom, hogy a szüleimnek nincs sok beleszólásuk a párkapcsolatomba. Nem is vetnék véget a kapcsolatomnak miattuk. Mégis zavar, hogy nem tudják elfogadni a páromat, mert mindig is jó volt velük a kapcsolatom, és ezt szeretném fenntartani.


Két éve vagyok együtt a párommal, aki német. Nem bevándorló (a szüleim őket különösen nem kedvelik), nem török származású, egy szőkésbarna hajú, kékszemű német srác. Annyi idős, mint én, egyetemet végzett, tisztességes és viszonylag jól fizető munkája van. Magyarországon ismerkedtünk meg, az első 3 hónapban itthon jártunk, majd haza kellett utaznia Németországba, a következő 9 hónapban kb. kéthavonta találkoztunk néhány napra, egyszer itt, egyszer ott. Aztán ő befejezte az egyetemet, és ideköltözött hozzám, mert nekem itt már volt jó munkám, amit nem akartam itthagyni. Szóval most egy éve együtt élünk, ő is könnyen talált itt munkát, szépen megvagyunk egy kis albérletben ketten.


Nagyon kedves, rendes srác, és a szüleimmel is tisztelettudóan viselkedett mindig. Sőt, másfél éve tanul magyarul, már egész jól elboldogul, és a szüleimhez is igyekszik magyarul szólni, de az sem tetszik nekik. Igazából nem tudom, mi velük a problémája, mert nem tudnak értelmes érvet felhozni. Az elején nagyon mondogatták, hogy nehogy belevágjak egy ilyen kapcsolatba, mert úgyis vége lesz. Úgysem fogjuk megérteni egymást, mert nem ugyanaz az anyanyelvünk (már akkor is felsőfokon beszéltem németül, azóta nyilván javult is a tudásom). Úgysem fog működni, mert más a kultúránk.

Ha megyünk látogatóba, a párommal feltűnően mogorvák, nem szólnak hozzá. Vagy ha igen, kérdezgetik, nem vágyódik-e haza Németországba. Folyamatosan olyan témákat hoznak fel, hogy milyen rossz lehet neki itt Magyarországon. Szóval nyíltan nem mondják ki, hogy nem szívesen látják, de utalgatnak. Nekem is megjegyzéseket tesznek, hogy majd úgyis elköltözünk Németországba, és ő nem is fogja ismerni az unokáit.


Elhiszem, hogy ez nem ideális helyzet nekik, főleg ha majd tényleg költözünk (egyelőre nincs tervben, de nem is zárjuk ki), de szerintem ennyire nem tragikus a helyzet, nem a világ végére mennénk akkor sem... Most pedig itt vagyunk, jó a kapcsolatunk, megértjük egymás, egy rendes ember a párom, és nem értem, miért ellenzik ennyire a kapcsolatunkat.


Nálatok ez hogy volt? Akinek eleinte ellenezték a kapcsolatát, végül megbékéltek a helyzettel? Tehetnénk valamit, hogy javítsunk a helyzeten?


Köszi!


26/N


2016. máj. 16. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A szüleid szimplán csak be vannak szűkülve, és semmi sem hatolhat át az ő magyarság-tudatukon. Vagy nem tudom, hogyan lehetne az ilyen idegengyűlölő embereket magyarázni. Vagy ahogy írtad őket az zavarja, hogyha egyszer elköltöztök Németországba (javaslom, hogy ne ide vállaljatok babát semmiképpen), akkor úgy érzi, hogy ők ki lesznek zárva az unoka életéből. Nekik valószínűleg még nincs annyira a tudatukban, hogy fapados járat, skype meg egyebek...

Egyébként nekem is külföldi párom van, ráadásul muszlim, török, de nálunk ez érdekesmód mégsem volt soha téma. Akinél meg lett volna, azt én általában elintéztem egy-egy élesebb "És mond csak, hány millió muszlimot ismersz személyesen, hogy ilyen konkrét statisztikákra levezetett véleményed van? Ja, hogy a híradóban hallottad? Roppant érdekes..." :'D. Ilyen kis elütéseket te is megpróbálhatsz az adott helyzetben, valamint tudatosítsd bennük, hogyha a világ másik felére költöznétek is, akkor is lehetne kapcsolat köztetek, mert nem a lovas kocsik világában élünk.

2016. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Max annyiban megnyugtatni őket, hogy nem véletlenül tanul a párod magyarul...Muszáj lenne behatolni a fejükbe, hogy kiderítsétek mitől félnek, mi a bajuk ténylegesen a pároddal.

Másrészt én kicsit érzelmileg bezsarolnám őket, hogy "nekem is szükségem van a támogatásra, és nagyon rosszul esik, hogy a családom nem áll ki mellettem".

2016. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valahol megertem a szuleidet, m gondolom, idosebbek, kevesbe hajlanak a valtozasok fele, kevesbe nyitottak, es szamukra inkabb ijesztoen hangzik az, h egy masik orszagba koltoznel. Persze, ez nem jelenti azt, h egyet is ertek veluk, csak megertem, h ok egy masfajta generacioban nottek fel, mas ertekrenddel. Ezen sajna nem fogsz tudni valtoztatni, m mindig is fognak megjegyzeseket tenni, vagy ha nem is, de elfogadni nem fogjak ezt soha, hiszen mashogy gondolkodnak. Itt Neked kell megertobbnek lenned, es a tudtukra adnod, hattol meg, h masik orszagba koltozol, nem hagyod el oket. Nem a parod zavarja oket, hanem a tudat, h masik orszagba koltoznel.

Nekem ir a parom, viszont hal`istennek a szuleim eleg elfogadoak, m latjak, h boldog vagyok vele es jol megvagyunk. En pedig igyekszem minel gyakrabban hazajrani. A szuleim nem beszelnek angolul, de anyukam elkezdett tanulni, h kicsit legalabb tudjanak kommunikalni. A parom pedig probalkozik a magyarral :)

2016. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szüleid egyszerűen beszűkültek.


Nekem szintén német a férjem, Magyarországon ismerkedtünk meg, de aztán kiköltöztünk Németországba. A szüleim egyszerűen imádják, nagyon szimpatikus volt nekik elsőre is, pedig alig volt meg akkoriban a közös nyelv, mindig fordítanom kellett :)


Az a különbség, hogy az én szüleim azt nézik, nekem mi a jó, én boldog vagyok-e, nem saját magukat teszik a központtá. A te szüleid önzőek és nem gondolnak rád.

2016. máj. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A ferjem angol (nem bevandorlo, oshonos, feher) es a szuleimmel nagyon jo a kapcsolatuk, nagyon szeretik mert latjak, hogy boldogga tesz. Mi kulfolfon elunk, a szulei imadnak engem, szoval nalunk ez vice versa rendben van.


Sztem a szuleid csak nem akarnak elvesziteni, ha latnak arra a garanciat h pesten maradtok a kozelben ha lesz unoka, sztem semmi bajuk nem lenne sraccal:-))En nem szeretnek gyereket, de anyu momdta hogyha megis lesz akkor koltozik:-)))

2016. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!