Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom házat vett. Mivel van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom házat vett. Mivel van egy 1 év alatti gyermekünk, így nem dolgozok. Én nem akartam megvenni, most anyósomék piszkálnak, adják a feladatokat. Kell nekem bármit is csinálnom?

Figyelt kérdés
2016. máj. 19. 10:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Na most akkor ácsi. A férjed lepapírozta, tehát ez a ház nem a te házad is? Anyósod miért szól bele, hogy ki mit csinál a házon és miért neked mondja, akinek gyakorlatilag nincs is sok köze a házhoz? Amúgy ezek olyan dolgok, hogy én azt hiszem nem szeretnék élni benne. Eleve milyen dolog az, hogy a te véleményed, a gyereke anyjáé nem fontos, hogy milyen házat vesz, még akkor is ezt mondom, ha te nem vagy tulajdonosa. De azért nekem fontos volna a párom véleménye. A másik, hogy anyósod miért gondolja, hogy neked kéne a kerítést csinálni?
2016. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A ház nem az enyém, de mivel együtt élünk, így én is kiveszem a részemet a dolgokból.

Anyósom azért szól bele, mert ő ilyen.

Valószínűleg ott rontottam el, hogy volt olyan, hogy polcot csináltam, képkeretet újítottam fel, füvet nyírtam, bringát szereltem, vagyis van egy kis műszaki érzékem/nem csak a konyhában vagyok otthon. Ezért merült fel(gondolom én!), az bennük, hogy segítsek a kerítésnél. (Bezzeg, a másik menye, mióta megszülte az első gyerekét felemelt kézzel ücsörög a fenekén, és senki meg sem kéri semmire...Na mindegy. Lassan azt gondolom, hogy rosszul csináltam és nem kelett volna soha kilépnem a konyhából)

2016. máj. 19. 12:13
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem vagytok házasok akkor gondolom közös nincs papíron a házhoz, akkor mit kéne neked hozzátenni? Ha szétválnak útjaitok egy fillért nem kapsz belőle és a munkádért se semmit mert ugye az számolható el amiről papír van.

Meg kell mondani a mamának hogy közöd nincs hozzá, nem is akartad, csinálja aki megvette és akarta. Ha ő így tudja osztani a feladatokat akkor lehet megfogni az eszközöket és csinálni, nem kell ám várni a másikra! ;)

2016. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
18%

Azért az utolsó is elég nagy...

Nem így kell hozzáállni, mi lesz ha szét megyünk... Ennyi erővel ne tegyen otthon keresztbe két gyufaszálat se, mert ha szétmennek, úgy se lesz belőle utólag haszna...

Ez már a haszonleső kategória... Ha semmi nem ütheti végén a tenyered ne csinálj semmit... Ilyen hozzáállással garantálom, a legtöbb párkapcsolat nagyon gyorsan tönkremenne...

2016. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert te csinálnál olyasmit amit nem akartál, közöd sincs hozzá, mert meg se kérdeztek, beleszólásod se volt, de rád akarják erőltetni hogy azért csináld a hozzá kapcsolódó feladatokat mert akkor még létezel??

(mint írta a kérdező hogy lelép ha úgy van, ami a gyerek miatt egyébként becsülendő, gondolom nem hiányzik neki hogy beleöljön egy csomó energiát amit a gyerekre is fordíthatna és egy köszönöm nem jár érte mert kötelességnek gondolják!) Csinálja akkor aki annyira akarta, hogy fittyet hányt a párjára de azért a feladatokat rányomnák mert ilyenkor már van párja persze. Anyósnak végképp nincs köze a házhoz, a sajátján söprögessen és ott ossza a feladatokat vagy csinálja meg őket maga.

2016. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párja annyira nem volt képes, hogy figyelembe vegye, a kérdező nem szeretne ott élni, akkor mégis milyen alapon várja el, hogy akár egy gyufaszálat is keresztbe tegyen?

Ez nem haszonlesés, ez racionalitás.


Anyós foga meg az ecsetet és a rozsdamarót, aztán fessen, ha olyan sürgős. Az meg nem indok, hogy segítettek. A fiának segített, nem neked, neked ehhez a házhoz és a kerítéshez semmi közöd.

2016. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Értem mind a két álláspontot, de szívem szerint valóban egy gyufaszálat sem tennék keresztbe...Csakhogy én nem vagyok ilyen, 'haszonleső'.

Ha ez a mi döntésünk lett volna, belevetném magam a munkába(de akkor sem parancsra!), de így nem fogom a gyerekemet lepasszolni és erőn felül dolgozni. Mert az lenne, az éjszakázások, a fogzás és a háztartás stb. mellett.

2016. máj. 19. 15:37
 18/18 anonim ***** válasza:
Oké, nincs ezzel semmi gond. A pároddal beszéljétek ezt meg, értse ő is meg a problémádat és jussatok közös nevezőre. Anyukát pedig szépen zárjátok ki, amennyire csak szükséges, nyilván a párod segítségével. Ti legyetek a szervezők, ti osszátok a feladatokat és ne ő/ők.
2016. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!