Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogy vélekedtek az ilyesmir...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy vélekedtek az ilyesmiről? Tudatosabb tervezés vagy spontaneitás?

Figyelt kérdés

Gyerekvállalás téma 2,5éves kapcsolatban. Most 23 és 24évesek vagyunk, együtt élünk.

Párom mindig mondogatja hogy nem akar 30 után apa lenni, hanem előtte és kettőt akar! Én is kettőt szeretnék és 30előtt hisz jobb a teherbeesési esély és a regenerálódás is, plusz szüleim későn vállaltak engem (39) és nem a legjobb. De ha konkrétan szóba kerül a tervezés hogy mikor kéne belevágni, hogy előtte azért abba kell hagynom a gyógyszert stb hogy ne legyen gond, a párom csak annyit mond hogy ahogy esik úgy puffan majd... legyen saját lakásunk, két autó... Ez még oké is, bár lehet saját lakásunk sose lesz... De hát ha védekezünk akkor nem akarunk, becsúszás fogamzásgátló mellett nehéz azért (5éve szedem) ha pedig akarunk akkor tisztességesen kéne belevágni, felkészülve azért szerintem.

Mennyire nagy elvárás ez hogy nem véletlenből akarok babát??

Voltam a nőgyógyásznál és kérdezte hogy milyen hosszú távra kell kb fogamzásgátló (váltás) és 3-4évet mondtam. Addigra én kb 26leszek, párom 27. Ideális lenne. Rákérdeztem ismét hogy na mit gondol, mert addigra lenne kb jó ahogy ő is azért még benne van, ha problémás akkor is belefér és akkor is ahogy esik úgy puffan.


2016. máj. 26. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Előbb mindenképp házasodjatok össze, a gyerekek rendezett körülmények közé érkezzenek.

Szerintem igaza van a párodnak, hogy nem kell mindent precízen megtervezni.

2016. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alapokat teremtsétek meg(lakás, anyagi körülmények, stabil munkahely), aztán beszéljetek meg hogy mindketten akarjátok-e már a babát. Ha egyértelműen igen a válasz MINDKÉT fél részéről akkor vágjátok bele. De érdemes előre letisztázni hogy ki hogy képzeli a gyerek körüli munkamegosztást. Pl. Apuka hajlandó-e pelenkázni vagy minden a nő dolga szerinte. Ezek jobb ha tisztázódnak már most.

Ha ezekben egyezségre tudtatok jutni akkor lehet elhagyni a fogamzásgátlót és csak termesztesen szexelni. Aztán ha 1 évig nem jön össze a gyerek akkor lehet kivizsgálásra menni meg rágörcsölni (hőmérőzni, tesztelgetni, lombikozni) stb.

2016. máj. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Párom mindig mondogatja hogy nem akar 30 után apa lenni, hanem előtte és kettőt akar!"

Ezen kívül van valami képe az apaságról? Átbeszéltétek, hogy ki mit vállal, ki hányszor kel fel éjjel, milyen módszerrel fogjátok a sírást kezelni, munka után ő mennyire tehermentesít téged, mennyivel több házimunkát vár el tőled, "ha már úgyis itthon vagy" alapon... és ez csak az első 6 hónap kínjai, amíg a gyerek semmit nem csinál, csak eszik és ürít. Vagy csak annyi kép van a fejében, hogy neki kell két gyerek, de azt' majd lesz valahogy, az már a te dolgod?

2016. máj. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na ez is az amiről szeretném kifaggatni ,de szerinte akkor elég erről beszélni ha már úton van.
2016. máj. 26. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha ezt mondta akkor semmiképp ne vállalj vele gyereket....

Előbb faggasd ki, mert nagyon megszívod...

2016. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!