Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen esetben kinek kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben kinek kellene alkalmazkodni a másikhoz?

Figyelt kérdés
Ha két ember összeismerkednek, és szeretnének kapcsolatot egymással, az egyik Somogy megyei, a másik Pest megyei, mind a kettőnek van rendes munkahelye, évek óta, stb., persze nyílván Pest megyében könnyebben lehetne munkát találni, de egy kisvárosi embernek sem lehet könnyű kiszakadni a környezetből, ahogy a másiknak sem. Ha komolyra fordulnának a dolgok, akkor mégsem lehetne örökké távkapcsolatban élni.
2016. máj. 30. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire makacsok, hogy nem akarja egyik sem feladni az életét a másik miatt, akkor nincs értelme együtt lenni.

Egyébként szerintem Pesten könnyebb melót találni, mint Somogyban.

2016. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem makacs senki, csak kíváncsi voltam, ki mit gondol erről a kérdésről. :)
2016. máj. 30. 10:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy Pesten több a lehetőség. De meg lehet próbálni először vidéken, és ha nincs munka, akkor irány Pest. Vagy egy harmadik lehetőséget kell keresni.
2016. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkettejüknek olyan a munkája, aminél jobbat nehezen találna, vagy éppen a szakmája nem túl kelendő, és így van munkája, plusz a barátok, plusz a család, plusz a megszokott környezet, valóban rizikós bármelyiknek is lépnie. Nem lehet ezt elvárni egyiküktől sem. Ha valamelyiknek jobbak a lehetőségei, mittudomén, a családja messze van, a barátai meg korlátozott számban, és kb csak a munka tartja egy adott helyen, akkor azt mondanám, ha van lehetősége, keressen a másik városban. Már persze, ha szeretne. De egyetértek az elsővel, ha egyik sem akar költözni igazán, akkor nincs értelme a kapcsolatnak.

Persze, ha én lennék Somogyban, akkor kb tegnap költöztem volna fel Pestre, de ez az én személyes szocproblémám.

2016. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Ez innentől elemi logika vagy közgazdaságtan.

A megoldásokat sorra kell venni és az elérhető hasznosságok eredője szerint sorba rendezni:

- szakítanak

- mindkettő Somogy

- mindkettő Bp

- együtt egy harmadik helyre az országban

- együtt külföld

2016. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
inkább pest. de ha az sem, akkor egy harmadik hely, valahol pest közelében azért, a kertvárosban, hogy könnyebb legyen munkát találni.
2016. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló esetet tudok,hogy mindkét félnek volt saját háza és egyik sem akart a másikhoz költözni,ők szakítottak.

Vegyetek számba minden nézőpontot,kinek van több barátja,család a környéken,munkalehetőségek,kinek lenne nagyobb áldozat és milyen tényezők miatt.

2016. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3. hely, agglomeráció, és be lehet járni Pestre dolgozni. Illetve még ez sem biztos, hogy kell, mert lehet, hogy ahol laknának, ott is van munka. Tehát keresni kell egy köztes megoldást. Én semmiképpen nem költöznék Pesttől nagyon távol. Legyen 40 perc alatt megközelíthető kocsival a munkahelyem. Ez már lehet egy 40-50 km-es távolság is. Tesómék is így laknak már Fejér megyében, de a húgom a 11. kerületben dolgozik. Míg a férje Esztergomban. Mindkettőnek kb ugyanannyit kell utaznia a munkahelyére.
2016. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Amennyiben egyikük sem zárkózik el teljes mértékben a költözéstől, akkor érdemes lenne mindkettőjüknek munkahelyet keresni a másik közelében, mikor komolyra fordulnak a dolgok. Aztán majd aki talál olyat, ami megfelel neki, és felvennék, az költözik.
2016. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hetessel értek egyet, itt sokkal több tényezőt kell figyelembe venni, mint a munkalehetőségek.

Engem például a munkám nem köt a lakóhelyemhez, de a családom, hobbim, barátaim igen, és ebből nem szakadnék ki semmiképpen, mert egy új helyen a támogató közegem nélkül elveszettnek érezném magam.

A páromnak ezzel szemben nagyon laza a kötődése a családjához, nincsenek barátai és a hobbija is bárhol űzhető. Volt olyan elképzelése, hogy vidékre költözik munka, megélhetés miatt, de ebben CSAK a munka játszott volna szerepet, és elfogadta, hogy a többi tényező miatt én egy bizonyos körzeten belül tudok csak költözni.

2016. máj. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!