Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy manapság inkább szakítanak, minthogy megpróbáljanak alkalmazkodni a másikhoz?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy olyan emberek, akik amúgy nem élnek elítélendő életet, inkább szakítanak a párjaikkal, mintsem kitartva a másik mellett, megpróbálnának egymáshoz csiszolódni, alkalmazkodni?


Mintha az első megpróbáltatásnál, az első nézeteltérésnél, vagy ha a másik merészel igazat mondani, ami nem tetszik nekik, feladnák.



2016. máj. 1. 19:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Mert másnapra talál másik 20at, amelyik ebből a szempontból épp megfelelő.


Egyébként,aki szerelmes,az próbál csiszolódni. Aki ilyen miatt elsőre szakít,az sose volt a másikba szerelmes,úgyhogy jobb is,hogy továbbáll.

2016. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Lányom apjával majdnem négy évet voltam együtt,elejétől együtt is éltünk. Nem volt tervezve a gyerek. Egy katasztrófa volt mellette... Kitartottam eddig,és nem tovább. Azóta egy csodás párom van,lányom is velünk el,most várjuk a közös babát is. Ö az a férfi akire egy rossz szót nem tudok mondani (na jó,pont úgy nyavajog egy náthától,mint az összes többi férfi :D ) . Sokan csak úgy vannak,van millió más. Az is lehet,te látod azt,hogy x de könnyen lépett,delehet annyit küzdött,mint a fene. Kifelé mást mutatnak azok a párok,akik nem boldogok. Igy nehéz megítélni kinrk milyen kapcsolata van a négy fal között.
2016. máj. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
14%

Figyelj, ezen a rohadt kis fórumon is minden nő azt javasolja minden másik nő minden problémájára, hogy azonnal váljon.

A nők szemszögéből egyszerűen vonzóbb alternatíva.

A netes társkeresők kész férfi-katalógusok.

Az újságok azzal vannak tele, hogy mind megérdemlik a azt a hagyományosan magas, férfias, jó külsejű nagy őt, aki amúgy már inkább modern, sőt feminista és semmiféle hagyományos igényei nincsenek.

A nők meg elhiszik.

Elhiszik, kidobják ami van és várják, hogy az említett fantazmagória megszólítsa őket.

A válás pedig piszok könnyű, sőt sokszor anyagilag is nyereségesebb a nők számára, mint a maradás.


Régen ilyesmi nem volt. Az emberek tudták, hogy a lehetőségeik erősen korlátosak és így kénytelenek sokat belefektetni a dolgokba, hogy azok működhessenek és sokat adhassanak nekik vissza.

2016. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert van,aki nem akar csiszolódni, mint pl. az én párom is. Hiába beszéltük meg, nem volt értelme, csak egymás idejét pazaroltuk. Miért szenvednék egy kapcsolatban,ha találhatok olyan férfit is magam mellé, akivel minden klappol, és nem kell mindent a szájába rágni, mindenért könyörögni?
2016. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga dönti el, mennyit ér meg neki a kapcsolat. Azt sem kell mindenáron fenntartani. Az sem mindegy, hogy házasság vagy csak randizgatás, az sem, hogy csak figyelmes legyek-e és ne zavarjam, akivel együtt élek, vagy el sem fogad olyannak, amilyen vagyok, és kezdettől fogva csak átnevelni akart.
2016. máj. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

2 ok is van.

Egyik az hogy nem akar, mert nem szeret igazán, vagy rossz a hozzáállása, nincs probléma megoldó készsége. A helytelen neveltetés miatt.

Másik, valami lelki sérülésből fakad, ami mögött úgyszínt a neveltetés és talán csalódás, félelem húzódik. Az olyan pedig nem fogja elmondani ha baja van, mert még elmondani sem meri. Inkább szakít és homokba dugja a fejét.

2016. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretik igazán egymást, elmúlt a kezdeti fellángolás, és nem maradt más helyette, úgy meg nincs értelme próbálkozni.

Te együtt maradnál próbálkozni valakivel, akit nem szeretsz?


Aztán kiderülhettek kezdetek óta olyan problémák, amiket mégsem tudnak összeegyeztetni, és egyik fél sem akar kompromisszumot kötni.


Rólam azt mondják, hogy válogatok, csak mert nem akarok kapcsolatról kapcsolatra ugrándozni és próbálkozni, hanem ha már összejövök valakivel, vele tűzön-vízen és egy életre akarok tervezni. Más meg könnyebben belemegy kapcsolatba, és nem elég alapos a keresgélésben, így kapcsolat közben derül ki, aminek ismerkedéskor kellene, aztán már röppennek is tovább (és hagyják maguk után a sebeket).

2016. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem apró nézeteltéréseknél szokás általában szakítani, attól még mert sok férfi nem képes beismerni magának, hogy tényleg gondok vannak a kapcsolattal, nem érzi jól magát benne a másik, hanem letudják annyival, hogy ez most csak egy aprócska hullámvölgy, de majd úgyis rendbe fog minden jönni magától, csak egy kis idő kérdése...

Akkor szakítanak emberek a másikkal, mikor már nem látnak semmi esélyt arra, hogy jobb legyen a helyzet. Olyankor már tényleg semmi értelme erőltetni. Én egyik szakításomat sem bántam eddig meg, mert a következő barátaim mindig jobbak voltak mint az előzőek, a mostaniban pedig már semmi komolyabb hibát nem tudok találni, ami káros lenne a kapcsolatunkra.

Szerintem meg egyébként, ha rendszeresen olvasod a gyakorit, egyesek túl sokáig húzzák a szakítást, mikor azonnal kéne. (Agresszív, bunkó, lusta, hűtlen, stb pár...)

2016. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

En egyenrangusag parti no vagyok. De fozok minden napra az elettarsamnak, mert latom, h orul neki. Megdicserem, flortolok vele naponta meg bujok, olelgetem.

Ha nem tetszik vmi, megmondom. Valamikor orfitok is. Amolyan szenvedelyes no vagyok. Szoval a kapcsolatert nagyon sok mindent megteszek, igyekszem szorosra fuzni es apolgatni. Sokszor szakithattunk volna mar, de nem tettuk. Megmagyaraztam neki, h ameddig nem oldjuk meg a problemankat egymassal, akkor visszakoszon a tovabbi kapcsolatainkban. Szoval nem oldodik meg a problema a szakitassal. Igy valamikor szenvedunk, de megoldjuk a problemainkat egymassal, aztan minden jo.


N

2016. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló: mi volt rémes az előző párodban és mi a jobba a mostaniban?
2016. máj. 2. 07:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!