Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én verem nagy dobra? Vagy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én verem nagy dobra? Vagy ez tényleg ennyire az én jövőmről is szól?

Figyelt kérdés

A párom kezéből kicsúszik az idő a szemem láttára.

Nagy áldozatokat hozva, szét kellett költöznünk azért, hogy továbbtanulhasson, és az álmának élhessen. Több éves együttélés után távkapcsban élünk jelenleg, egymástól 200km-re.

Mivel nagyon szeretett volna továbbtanulni, természetesen maximálisan támogattam, hiszen szeretném ha olyan munkát végezne amit ő is szeret, és hosszútávon tudom, hogy megtérül a tanulás.


De...


Sajnos kicsúszik a kezéből az idő, olyan dolgokkal tölti a szabadidejét amihez kedve van, (persze időnként kell, de nem állandóan..) és sorra bukik meg mindenből...

Tudom, hogy van esze, mert már bizonyított korábban, de iszonyatosan bosszant, hogy lenne hozzá esze, egy csomó áldozatot hoztunk és valahol mégis szarik az egészre...

Ha elcsúszik (márpedig vannak csúszós tárgyai) annál később kezdhetjük meg az életünket.... Pedig már így is 7 éve együtt vagyunk.

Lassan odáig jutok, hogy kiábrándulok a szerencsétlenkedésén, mert ha nekiállok "életvezetési tanácsokat adni", hogy szerintem hol csúszik el, és lehet nem ezzel meg azzal kellene foglalkozni, akkor rendesen kiakad, majdnem a dühroham szintjéig.

Nagyon kezd elegem lenni, mert látom, hogy mennyire stresszes ettől az egésztől, nem is akarom bántani, de tudom, hogy jövőre megint ez lesz, mert nem tud az idejével gazdálkodni. Ha addig nem rúgják ki, mert olyan kevés kreditet teljesít...


Én verem nagy dobra, hogy ez az én jövőm is? Vagy én akarok túlságosan az anyja helyett anyja lenni és segíteni mindenbe?

Lassan örülök is, hogy nincs itt, mert legalább nem látom napi szinten, hogy hogy cseszi el az idejét... Mert ebben engem is hátráltatna (hiszen én is tanulok).

Amikor itt volt, akkor is sokat foglalkoztam vele, hogy miért nem tanul már...


Objektív véleményekre vagyok kíváncsi, hogy én gondolom-e túl a dolgokat?!


Ja, és ez a sok sikertelenség borzasztóan kiábrándító. Bár, ha a küzdést látnám mögötte az férfiassá tenné, de max a vizsga előtti 12 órába képes egy kicsit küzdeni, előtte meg szart bele. De ha ez kevés akkor kevés...



2016. máj. 31. 13:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem jól használod a kifejezèseket. A nagy dobra verni az mást jelent, mint ahogy te használod. Amúgy igazad van. A te jövőd is függ tőle. De úgyse tudsz mit tenni. Ha leszarja akkor ő ilyen..
2016. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Mit tanul?

Vannak olyan szakok, ahol sajnos a vizsgajegy és a tanulás mennyisége között nincs érdemi összefüggés és sajnos a rossz értelemben... Pl. nekem is volt olyan vizsgám, amire 1000 oldalt kellett bemagolni, ami rengeteg idő.. Én az utolsó 10 oldal kivételével tényleg rendesen és becsületesen megtanultam. Niylván abba a 10 oldalba kérdeztek bele, és bukta lett a vége. A családom annyit látott belőle, hogy nem vagyok otthon, és megbuktam. Arra következtettek, hogy nem tanultam, hanem szórakoztam tanulás helyett.

Nem biztos, hogy teljesen egészében látod a dolgokat...

Szerintem őszintén beszéljetek a dologról, és együtt meg tudjátok majd oldani. :)

2016. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Sunshinedoll ***** válasza:
82%

Ez igazából érthető, ha kiábrándító, és nem feltétlen azért, mert sikertelen, egy ember álljon ki a párja mellett a bajban is, hanem azért, mert egyértelműen lejön belőle, hogy link alak, és zéró a felelősségérzete.

Én egyetemista vagyok, az évek során randiztam olyannal is, aki sosem tanult, meg olyannal is, aki mindig szépen felkészült, és hihetetlen fegyelemmel készült minden vizsgára (és rám is hihetetlenül ösztönzőleg hatott az utóbbi), és nyilván én is voltam ilyen is meg olyan is, főleg eleinte vettem kevésbé komolyan a dolgot, de igazából baromi nagy kínlódás olyannal lenni, aki folyton stresszes és folyton panaszkodik, de az égvilágon semmit nem csinál azért, hogy kikerüljön abból a helyzetből. Volt egy pasim, akinek kb két tárgya volt egész félévben, mert nem tudott többet felvenni a csúszások miatt, és amúgy nem volt buta egyáltalán, csak hát ő is bulizott, meg mittudom én, és félévkezdés harmadik hetében már azon nyekergett, hogy jaj, de sok lesz és nehéz lesz neki az a két vizsga, mikor én meg ott voltam 48 kreditnyi tantárggyal és napi 10 órákat dekkoltam az egyetemen :D És ahelyett, hogy elismerte volna, hogy elb-szta az idejét, mindig azzal takarózott, hogy ő lassan tanul. Valahogy nem tudtam őszintén együtt érezni vele.

Mindenkinél előfordul, hogy egy vizsga vagy egy félév nem megy túl jól, és nyilván egyéni készségtől meg tárgytól is függ a dolog, de szerintem az már az éretlenség és a felelőtlenség jele, ha valaki minden félévben lemarad valamivel, és aki bármiért tenni is csak fél nappal előtte tud. Ez alapvetően elég sokat elmond az ember jelleméről, és azért ilyennel én nem terveznék hosszú távra túl szívesen.


Szerintem a párod nagyon jól tudja, hogy link alak, ezért is lesz rád mérges, ha segíteni szeretnél neki, és ahelyett, hogy elfogadná, inkább védekező mechanizmusként bemérgesedik és kiabál (ez mondjuk egy alapvető manipulációs technika, ami bármilyen helyzetben elég problémás viselkedés). A párod gondolom tipikusan az a fajta ember, amiből elég sok van, hogy folyamatosan panaszkodnak, hogy az élet milyen nehéz, meg mennyit kell kínlódniuk, de igazából saját maguk generálják a problémájukat azzal, hogy elcsúsznak a határidőkkel, a tanulással, egyéb teendőkkel, és felelősséggel, mert az átmeneti élvezeteket többre tartják. Ez számomra abszolút nem felnőttes viselkedésre utal, és érthető, ha nem tartod vonzónak.

2016. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igazából nem panaszkodik. Pont azzal van a baj, hogy nem tud NEMET mondani, sem a lehetőségekre, sem az élményekre.

Ha jön egy lehetőség (kis dolgokra gondoljatok!) akkor azt muszáj megragadnia még akkor is, ha az a vizsgára való tanulás kárára megy.

Míg én felállítok egy fontossági sorrendet, és nem megyek bele mindenfélébe, ami nem fér bele az időmbe.

Na ő nem ilyen, ő elhatározza, hogy elmegy, de majd utána jól nekiáll, viszont a "jól nekiállás a tanulásnak" nem szokott úgy összejönni ahogy eltervezi.


Nem nevezném link alaknak, mert van sok célja tesz is értük, csak egyszerűen nem képes szelektálni, és fontossági sorrendet kialakítani... Sem nemet mondani. Ez az ő veszte...

Otthon is ott felelősség, mert az anyja ráakar sózni minden feladatot még ezer kilóméterről is, ha nem teszi meg jön a bűntudatkeltés... Én is felelősséget rakok rá azzal, hogy nekem is meg kell felelnie.. És ez a sok helyen való megfelelés stresszt von maga után.


Borzasztóan sajnálom őt, mert látom mennyire küzd maga ellen... De az önérzetét sértem azzal ha állandóan előadást tartok. Látom és hallom, hogy zavarja, de én nem tudom ezt a bénázást tétlenül nézni...


Nehéz szakra jár, de simán megtudná csinálni, ebben 100%-ig biztos vagyok. Tanul valamennyit, de nem eleget, vagyis most, hogy már muszáj rajta van, de félév közben halogatta a dolgait, amiket most próbál behozni, de azt hiszem már késő.


Állandóan halogat... MINDENT! Ja, és persze komoly anyagi problémákkal küzd, ami szintén bosszantó, hogy akár dolgozhatott is volna azokban a kezei közül kicsúszott órákban... De ez már a legkevesebb.

Egyébként dolgos ember, a nyarakat mindig végigdolgozza, kitartó is, csak borzasztó szar "nevelést" kapott.

Náluk nem kell megküzdeni semmiért, csak úszunk az árral és sajnáltatjuk magunkat.

Nagyon rossz gyerekkora volt... :( Bár ez nem kapcsolódik szorosan ide, de valahol talán mégis...


Egyébként szerintem jól használtam a nagy dobra verni kifejezést, vagyis nálunk ilyen szövegkörnyezetben szoktuk.

2016. máj. 31. 14:31
 5/22 anonim ***** válasza:

Olvasva a leírtakat,

szerintem a párodnak teljesen megfelel az egyetemista élet, neki nem számít, ha száz évig húzza így. Te hiába aggodalmaskodsz, ha elutasító, akkor az is fog maradni. A leírtak alapján nem egy irányba eveztek. Ő még linkeskedne, Te már családra vágysz. Ha a két irány nem kezd el közeledni, akkor ennek vége lesz.

2016. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A terveink megegyeznek, ős is szeretne végezni időben, ő is családot szeretne.


Nem tudom, hogy tudat alatt lehet szó arról, hogy tényleg ezért halogat? Vagy tényleg az otthon elsajátított rossz minták miatt nem képes normálisan csinálni a dolgait.


De majd egyszer úgyis eldől..

2016. máj. 31. 14:34
 7/22 anonim ***** válasza:
Nagydobra ver=közhìrrè tesz
2016. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen, nálam inkább "nagy ügyet csinálok belőlét" jelenti, de ha kötekedni akarok a kiírásommal nagy dobra vertem, közhírré tettem... :)
2016. máj. 31. 15:30
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem kötekedès, csak szóltam okuláskènt.
2016. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Flogeir ***** válasza:

Hát ezzel a történettel több baj is van.

Egyfelől a mai világban 200 km távolság nem távolság. Persze, nyilván ha minden fillér ki van számolva, akkor nem egyszerű megoldani, de azért pláne, ha tanul az ember, akkor a kedvezményeket kihasználva hazautazni nem olyan nagy ördöngösség. Az is benne van, hogy szintén, a mai világban ha hetente látjátok egymást (hétvégénként), az nem egy tragikus távkapcsolat. Ilyen az élet, benne van, nem csak tanulás, de meló alatt is, hogy az embernek távol kell lennie a szerettétől. Ezzel jobb megbarátkozni. A napi szintű távolságtartásra számos ingyenes eszköz van már. A megfogalmazásod alapján gondolom nem csak az idejét, de a pénzét is tölti a szabadidőstevékenységek kapcsán, tehát gondolom, hogy abból pedig jutna arról, hogy időnként hozzád utazzon.

Én is dolgoztam távol a szerelmemtől, rengetegszer leptem meg azzal, hogy elutaztam hozzá, igazából ez csak olyankor maradt el, amikor már a fáradtságtól nem tudtam útnak indulni.

Azt sem értem a történetben, hogy ha nem a tanulással foglalkozik, akkor ugyan miért van távol? Ha bejár órákra, akkor egy értelmes embernek már tanulnia sem nagyon kell, hogy meg legyen az elégséges. Ha nem jár be, miért van távol? Ha nem készül a vizsgákra, miért van távol a vizsgaidőszakban?

Igazából nem biztos, hogy őt kell meggyőznöd, vagy megváltoztatnod, azt kellene átgondolnod, valójában azt a férfit szereted-e, aki most így éli az életét. Egyáltalán olyan férfi-e, mint amilyen képet kiállítottál magadban benne?

Én a második házasságomban élek, a feleségemnek is a második házassága.

Az első férje pont ilyen volt, mint amit leírsz. A képesítésének megfelelő munka az bűdös volt neki, és annyi pénzért nem dolgozik a férfi szerinte. Beíratkozott főiskolára még a feleségem unszolására, de azóta se diplomázott le, jele sincs, hogy szándékában állna. A főiskolát ő is arra használta fel, hogy ellógjon ide-oda, mellette sportoljon. A pénzt a feleségemnek kellett víratania ha építkezésre kellett, ha nyaralásra.

Szerintem nem a párodnak, magadnak kell feltenni egy pár kérdést, és alapvetően ebben a helyzetben szerintem neked kell döntést hozni, nem neki. Ő valószínűleg nagyon jól el van.

Egy férfi sosem lesz stresszes a tanulástól, sem a munkától. Ez az életünk szerves része, ez tesz minket azzá ami. Vannak kivételek, de a celeb kategóriába esőktől eltekintve ritkán tudnak eltartani egy családot a haverok és a buli mellett, a saját szórakozásukra is egy idő után lejmolni kell a pénzt. Ez van.

2016. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!