Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A volt barátomra van szükségem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt barátomra van szükségem?

Figyelt kérdés

Az én párkapcsolatom 2 éve véget ért, 2 évig voltunk agyütt a párommal.

Baráti körben mi voltunk a "minta-kapcsolat", azaz milyen szuper volt közöttünk. Iszonyatosan nagy érzelmi támaszt adott nekem, imádom a humorát ahogy tud nézni .. stb stb. családját nagyon szeretem, anyja abban a szakmában dolgozik, ahol én végzem, utolsó félévben nála szakmai gyakorlatoztam és a szakításunk után is mondta, hogy ezentúl is bármiben segít.

Pár hónap szünet után újra beszélgetés kerekedett. Aztán a mai napig már minden nap beszélünk többször is. Imádjuk egymást, szeretője vagyunk egymásnak. Viszont mi megbeszéltük, hogy mi nem vagyunk együtt. A szakításunk oka az volt, hogy nem bíruk ki egymás mellett, túl sok volt a veszekedés (viszont fiatalabb életszemlélettel is bírtunk).

Randizott már ő is mással, én is mással, megbeszéltük, kinek mi volt, segítettünk egymásnak, és még olyanra is volt példa, hogy ő mondta nekem, hogy nem kéne emiatt a srácra haragudnom, akivel épp randiztam.

Természetesen ha lenne valakinek valakije, a baráti kapcsolat megmaradna, de a szeretői nem,

Van pár dolog, ami nekem hiányzik belőle. Kicsit hiperaktív és nagyon lobbanékony tud lenni. Én nagyon stresszes típus vagyok, viszont nagyon igénylem pont emiatt a nyugalmat. Nincs kiállása. Nem érzem úgy, hogy maximális fizikai biztonságban lennék mellette. Ha iszik, a viselkedése számomra elfogadhatatlan. Sokszor hangoskodó, amit én nagyon nem szeretek. Viszont emellett rengeteg pozitív tulajdonsága van, de ezeket, amiket felsoroltam, nagyon hiányolok.

Lehet, hogy mindketten egymásra várunk csak nem ismerjük fel? Lehet, hogy tényleg így kéne folytatnunk a mi bonyolult kapcsolatunkat?

Én 21 L éves vagyok, ő 22 F



2016. máj. 31. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindketten nagy birkák vagytok, sajnálom a következő párotokat, meg fogja szívni, mert akkor is majd tartjátok a kapcsolatot...
2016. máj. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nemi kapcsolatot semmiképpen sem, de a barátit igen. És ezt meg is mondanám, ha lenne párom, hogy ő az egyik legjobb barátom.
2016. jún. 1. 00:31
 3/4 anonim ***** válasza:

"A szakításunk oka az volt, hogy nem bíruk ki egymás mellett, túl sok volt a veszekedés"


Nincs miről beszélni.

Úgy gondolod,rendbe lehetne hozni,a veszekedéseket minimalizálni lehetne?

Ha nem,akkor felejtsd el az embert.

Együtt is vagytok,meg nem is,dugtok is,meg nem is.

Talán kicsit le kéne szakadni egymásról,és külön vizeken evezni....legalább egy kis időre.

2016. jún. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy igazi szerelemből sosem lesz barátság!


Vagy ha mégis, akkor irigységgel, dühvel és sértődésekkel tele.

Én úgy gondolom,hogy ez Urban legend!

Az ismerőseim között, senkinek sincs vagy volt olyan kapcsolata, ahol barátok tudtak maradni! Jóban maradni és haverként néha dumálni igen, de barátokként nem! És ez nem is egészséges!


Mindkettőtöknek megvolt a saját élete. Persze, oké, jó nosztalgiázni, meg emlékeket felidézni meg hú-há, de kircsi,de ez hosszú távon mindkettőtöket megviseli. Azt nem írtad, hogymilyen régóta csináljátok ezt a "nosztalgiázást", de bárhogy is döntesz, készülj fel.


Oké, most azt mondjátok, hogy amíg nem lesz vmelyikőtöknek komoly kapcsolata, addig mehet a menet, de utána hatalmas sértődések és lelkifurkák kerekednek felétek, amiből nincs kiút és benneragadtok ebbe a szépnekmondott megalkuvó kapcsolatba.


Szép a szerelem, az első szerelem különösen, de tudni kell elengedni a másikat. Szerintem titeketmár nem köt össze más, csak az emlékek.

Meg amúgy is: nem érzed megalázónak azt, hogy addig kellesz valakinek, amíg nem talál jobbat?? :/


Megértem a helyzetet. Nagyon is. De most még azt hiszitek ártalmatlan a helyzet, közben pedig szépen apránként felszakítjátok egymás begyógyult sebeit.


Azt kérdezed,hogy lehet hogy egymásnak vagytok-e az IGazi!? Lehet. Ezt 10mondatból nem lehet kideríteni. :)


Egy biztos: ha így van, és egymásnak vagytok teremtve, akkor majd akkor "értek meg eléggé" egymáshoz, amikor már nem csak unga-bunga meg lelkizés megy, hanem komolyan gondoljátok. Nem csak az egyik fél, hanem mindkettő. Kompromisszumkésznek kell lennetek egymás irányába, és működnie kell a megfelelőkommunikációnak is.


Azt is írtad, hogy nincs biztonságérzeted mellette... Ez nagy baj viszont,amin csak ő tudna javítani, az pedig nem megy, csak akkor, ha ő akarja. Nem lehet rá kényszeríteni, hisztizni miatta. Viszont a nőnek a legfontosabb tulajdonságok egy párkapcsolatban a biztonságérzet és a szenvedély. Ez tény.Ha valamelyik hiányzik,akkor alig van rá esély, hogy működhet hosszú távon.

Ne fektess a párod elé elvárásokat. Pl. nem haragudhatsz azért rá, ami nincs meg benne (pl. az egyhelyben maradás). Visszafoghatja magát ugyan, de akkor viszontő nem teljesedik ki a kapcsolatotokban.

Vayg elfogadjátok a másik hülyeségeit, vagy kerestek mást, akivel azonos a vérmérsékletetek. Lehet választani hasonló párt, de olyat is aki a tökéletes ellentéted :) Nem értékrendben, hanem vérmérsékletben :) Lehet tippelni, melyikkel nehezebb :)


Sok sikert! Majd írd meg hogy döntöttél! De ne sodródj! Az a legrosszabb, amit tehetsz!

2016. jún. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!