Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan ismerhető fel az érzelmi zsarolás egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

A barátom úgy érzem, elszívja minden energiámat. Alapvető dolgokat kell megmagyaráznom neki, ami másnak egyértelmű. Ha pedig nem úgy cselekszem, ahogy neki tetszik, akkor képes órákig sértődőset játszani, mint egy gyerek... Arra kényszerít sokszor, hogy kérjek bocsánatot tőle. (Gyakran volt olyan szitu is, hogy konkrétan megijedtem tőle, és azt kívántam, bárcsak otthon lennék, ne nála.)

Ez szerintetek érzelmi zsarolás?


2016. jún. 10. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

És ki kért meg arra, hogy akkor ne menj haza?" azt kívántam, bárcsak otthon lennék, ne nála.) "

Gondolom felállhattál volna, és hazamész.

Csak neked jobb egy ilyen görénnyel.

Ha másnak pedig annyira egyértelmű, amit neki el kell magyarázni, akkor miért nem keresel mást?

Ez is egyszerű..

2016. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Alapvetően az, hogy még ha az ő tévedéséről is van szó, mindig megtalálja a módját, hogy valahogy téged állítson be sz-r embernek. Az, hogy gyakorlatilag kikényszeríti belőled a bocsánatkérést, akkor is, ha esetleg az nem jogos, az elég erős jele az érzelmi zsarolásnak, igen.

Remélem, van lehetőséged elhagyni mielőbb!

2016. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre már az elején érzékenynek kell lenni, jobban mondva olyan konkrét jelekre figyelni és felhívni a figyelmét, mint az érzelmi, egyelőre alaptalan és szokatlanul/kényelmetlenül gyors nyomulás, ragaszkodás, érzelmi elvárások (pl. alig jártok és mindenről be kell számolni, állandóan online lenni telfonnal, stb.). Ha ezt esteleg későn veszed észre, akkor eléggé nehéz megoldani, de egy jó irány pl. az, ha pl. egy hobbit találsz magadnak (tánc, kocogás, stb.) és azután egy másik hobbit és egy másik elfoglaltságot, stb.

Ha állandó bocsánatkérésre kényszerít, akkor ez a kapcsolat már nem a szerelemről szól, te is tudod. Ott neked is kapnod kell, nem csak neki. Ez nem zsarolás, hanem szadizmus és őrült birtoklás. Jó lenne, ha megfogadnád a tanácsaimat minél hamarabb. Ilyennel komoly kapcsolatban és házasságban sem szabad lenni, sajnos ezt tanulta otthon.

2016. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha úgy érzed,mindig te vagy a hibás,ott már nagy gond van.

Konkrétumok?

Mesélj :)

2016. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

3-as hozzászólónak:

Minden stimmel, amit leírtál, sajnos én nem kapcsoltam időben.:(

Még a kedvenc hobbim is úgy veszem észre, hogy zavarja, gyakran igyekezett megakadályozni, hogy elmenjek.

2016. jún. 10. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pedig nem úgy cselekszem, ahogy neki tetszik, akkor képes órákig sértődőset játszani, mint egy gyerek... Arra kényszerít sokszor, hogy kérjek bocsánatot tőle."

Felismerted és meg is válaszoltad magadnak, igen ez az érzelmi manipuláció egyik típuspéldája. Lépj ki ebből a kapcsolatból, csak tönkremenni tudsz benne.

2016. jún. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fish1 ***** válasza:
100%
Érzelmi zsarolás + önzőség + birtoklási vágy... mi kell még? Lépj le minél előbb, mert csak rosszabb lesz.
2016. jún. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Legdurvább, amikor azt mondja, hogy: "én csak jót akarok neked, csinálj mindent úgy, ahogy mondom."


Igazatok van, a pasi sajnos egy pszichopata.

Ezzel nem lehet tovább szórakozni...

2016. jún. 11. 10:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Arra kényszerít sokszor, hogy kérjek bocsánatot tőle."


Apám s folyton ezt csinálta.... nagyon szar gyerekkorunk volt, nagyon tragikus véggel.


Ne találkozz vele többet. Ma épp szép az idő a végleges szakításhoz.

Mi itt tényleg jót akarunk neked, eléggé egyértelmű egységben.

2016. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!