Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 2 éve vagyunk együtt, de már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éve vagyunk együtt, de már 7 éve a legjobb barátom. Szakítanom kéne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az első évben nagyon jól megvoltunk, de én már egy jó ideje úgy érzem, hogy nem működik köztünk a kémia. Szex terén már másra vágyom. Viszont érzelmileg tökéletes nekem, megrémít a gondolat, hogy lehet hogy nem mellette öregszem meg, nem neki szülők gyereket, nem ő lesz a férjem. Mit tegyek? Nem akarom elveszíteni, de már felőrül, hogy nincsen semmi izgalom. Az ő részéről minden rendben van. 19L
2016. jún. 13. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:

- szex terén másra vágyom

- én már jó ideje úgy érzem, nem működik a kémia

- felőröl, hogy nincs semmi izgalom


Miért, ha eléggé zsarolod magad érzelmileg, hogy elveszíted a biztos pontot, akkor ezek már nem lesznek fontosak neked? De, akkor is fontos lesz. Csak most még méltósággal és barátsággal lehet neki nemet mondani, ha megcsaltad, akkor már nem. Légy őszinte magadhoz: félsz egyedül lenni, ő egy tuti biztos, kényelmes, semmi különös, aki nem ijesztő, aki nem lep meg, akitől félni nem kell érzelmileg, mert melletted állt, blablabla... ahogy a szülei az embernek. Csakhogy ez így nem az a kapcsolat, amiről az emberek beszélnek. Ez egy biztonsági játék, amiben te semmilyen kockázatot nem vállalsz. Amolyan langyos lábvíz. A nagy dolgok nem ebben a kategóriában történnek az emberrel. Itt poshadni és tespedni lehet. De te tudod.


Az ő részéről nem lehet minden rendben, ha egy olyan nővel él együtt, aki NEM KÍVÁNJA őt. Ha így is azt játssza, hogy minden rendben van, akkor vagy egyáltalán nem veszi észre, hogy te meg sem mozdulsz belül, ha megérint, vagy észreveszi, csak szrik rá, vagy észreveszi, de kényelmesebb nem kimondania. Ez a valóság. Nem szomorú?

2016. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szakítanék vele, ha mind a ketten beleegyeznénk (és nem törném össze a szívét/életét) és tudnám hogy ő boldog lesz, talál magának valakit akivel örökké együtt marad. Én el leszek egyedül.
2016. jún. 13. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szakításkor már két külön élet vagytok. Csak a sajátodért tudsz felelősséget vállalni, az övéért nem. Az az ő dolga. Olyan nincs, hogy akkor szakítasz valakivel, ha azt ő is megengedi. A te életed, a te döntésed, hogy kivel éled. Ha valaki érzelmileg zsarol, vagy sír, vagy könyörög, akkor tudod tisztelni és szeretni? Akkor már rögtön nem gond semmi, mert ő szomorú? Akkor rossz kategóriába írtál, ez a FELNŐTT párkapcsolatok. Amik néha fájnak. Főleg, ha véget érnek, mert nem működött. Az életben pedig egy tuti: semmire nincs garancia. Az, hogy boldog lesz-e, talál-e mást, stb. az nem a te dolgod. Az ő dolga, az ő élete. Hogy kivel-meddig marad együtt, hogy alakul a jövője nem tartozik rád! De egy kicsit sem! Az ilyen "én el leszek egyedül" mártírkodás meg egyenesen gyomorforgató. Gondold át, hogy mit vársz az élettől, tegyél érte és ennyi. A drámázást hagyd meg a szappanoperáknak, oda való!
2016. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Költőnő? ***** válasza:
17 évesen jöttetek össze ha jól számolok. Azért sejthető volt, hogy nem fogtok együtt megöregedni. Ez ilyen drámázós életkor, és hiába nagykorú az ember, az az igazság, hogy egy-két év alatt is akkorát tud változni az ember, hogy ihaj.
2016. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet, változott valami?

Ugyenebben a helyzezben vagyok.

2016. okt. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!