Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben hibás vagyok én is?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom már több éve együtt van a barátnőjével, és már a házasság is szóba került, de csak gondolatban.

A barátságunk egy kicsivel előbb szövődött mint a párkapcsolatuk (fél évvel talán, de akkor még inkább csak haverok voltunk)

Amióta ismerem őket 3x volt válságban a kapcsolatuk, az utolsó alkalommal csak miattam nem mentek szét végleg.

A legjobb barátommal egy helyen is dolgozunk, és hétvégente is együtt járunk szórakozni (természetesen még hívunk néhány barátot)

Gyakorlatilag heti 6 napot találkozunk átlagosan.(de ebből 4-5 nap a munka)

Ez viszont az utóbbi időben nem tetszik a barátnőjének, ezért gyakran szóvá teszi,hogy "te megint itt vagy?" vagy kifakad,hogy mi mennyire össze vagyunk nőve, de eddig egyszer sem mondta úgy,hogy komolynak éreztem, viszont már érzem,hogy komolyan bosszantja, és egyre többször tiltakozik a hétvégi összejövetelek ellen is, meg velem is ellenséges sokszor.(régen nem volt ilyen)

Főleg az nem tetszik neki,hogy ők ketten csak heti 3-4x tudnak találkozni, ergo többet van velem mint vele.

Én jól érzem magam a barátom társaságában, hisz ezért is vagyunk barátok, vele munka közben is jól elszórakozok, ha nálam kell valamit csinálni őt hívom, ő is engem hív, mert hát ugye így jó dolgozni.

De nem értem miért rajtam csattan az ostor, miért engem nem kedvel a barátnője, ha egyszer nem tehetek arról,hogy egy helyen dolgozunk?A hétvége meg olyan dolog,hogy arra is lehet nemet mondani, most akkor mondjam én,hogy nem megyek, hogy ti együtt lehessetek?Nem gondolnám,hogy nekem kell ezt számon tartanom, ha ők úgy érzik,hogy sok vagyok, meg kell mondani,hogy most együtt hétvégézünk, majd legközelebb, szerintem ebben semmi sértő nincs, én ezt teljesen megértem, meg legalább nem iszom el a pénzem.

Viszont én azt gondolom,hogy a barátom nem akar megházasodni, a barátnője meg igen, és ezért van egyfajta elhúzás, amit érez a barátnő (nem kötelezi el magát, hanem inkább velem szórakozik) és ezt érzi a barátnő is, de ettől függetlenül továbbra sem látom,hogy miért én lennék a hibás.

Megtestesítem a szórakozást, ő meg a házasságot, a barátom a kettő között van, és valószínűleg még inkább szórakozna, hisz csak 24 éves.(a barátnője 22, én pedig 26)


2016. jún. 14. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te abszolút nem vagy hibás. De totál megértem a barátnőt, hisz lépten nyomon más nővel van a pasija. Többet van veled mint vele, sőt szorosabbnak tűnik a viszonya veled. Ez melyik nőnek ne esne rosszul? Nekem ilyen parkapcsolat nem kéne. De te nem tudsz mit tenni, nem is kell.
2016. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Ja még egy dolog, persze hogy téged nem csíp, hát kit utáljon a pasiját? Mármint érted... ☺ Ez kb olyam mint amikor a 3.fél a hibás mindenért. Nem tudom mit kéne ilyenkor tenni, nem hiszem hogy valaha lesz olyam nője a barátodnak akit ez a szitu nem zavar.
2016. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha nem volt egyértelmű, de én is fiú vagyok.
2016. jún. 14. 17:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Átérzem a barátnő helyzetét. Hasonló a helyzetünk, csak pár évvel idősebbek. Barátom - én - és a legjobb barát. Magamból kiindulva mondom,hogy nem vagy hibás. Nem fogsz fegyvert a barátod fejéhez,hogy veled csináljon programokat.


Én mondjuk rettentően féltékeny vagyok a barátom legjobb barátjára. Látni,hogy ők milyen jól elvannak, külön programot szerveznek maguknak. Néha mondtam a barátomnak,hogy lehet inkább a legjobb barátját kellene elvennie (mindketten fiúk).

Nekem kifejezetten rosszul esik,hogy nem vagyok olyan jó társaság,mint a legjobb barát :/

2016. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg becsajozhatnal es nem kellene mindig baratodekra akaszkodni.Neki ott van munka,baratno,barat.Neked meg melo,barat.Attol meg lehettek joban,csak neha szabadidodben massal kellene lefoglalni magad.Megertem a baratnojet engem is idegesitenel,ha mibdig rajta v rajtunk lognal.
2016. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teremts meg te is magadnak egy baratnot.Amit utolso mondatban leirtal,hogy te adod a szorakozast,no meg a hazassagot,de o meg ink.jobban szorakozna...Hat ebbol leszurheto,hogy feltekeny vagy rajuk a kapcsolatukra,vagy homi vagy ki tudja. Kepzelem milyen parkapcsolati tanacsokkal lathatod el baratod,ha hallgat is rad nem csoda,hogy neha elbizonytalanodik. Nem gondolnam ilyen egy normalis barat.De o tudja,neki kell eszrevennui a figyelmezteto jelekek veled kapcsolatban.
2016. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell a személyeskedés.

Nem látom el a barátomat tanácsokkal, mivel nem tudok ebben tanácsot adni, hisz képtelen vagyok a barátnője ellen beszélni, mert régóta ismerem, és ugyan így fordítva.Egyiküket sem tudom kibeszélni a másiknak, és kényelmetlenül érzem magam, ha az egyik a másikról kérdezget engem.

Az meg,hogy homi...akkor te meg k-*va vagy bármi a nemed.(ezt ugyan abból szűrtem le mint te a b**it.)

Volt barátnőm,több is, de nem találom az igazit, az elmúlt 6 évben 7 hónap volt a rekord, úgyhogy sajnos ez nem úgy megy,leírni könnyű.

De ettől függetlenül én nem ragaszkodom hozzájuk, jól érzem magam velük, akinek nincs barátja azt természetesen nem érti meg,hogy miért jó, de ha csak két hetente szórakoznánk hétvégente akkor azzal is elégedett lennék, de ők (pontosabban a barátom) hív minden hétvégén, hogy csináljunk valamit.

2016. jún. 14. 21:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy dolgot mindenképp gondolj át. Nem lehet, hogy a barátnőnek a személyed ellen is van kifogása? Itt arra gondolok, hogy egy házasodni vágyó lány nem szereti ha a párja olyan barátok között van, akik csajozásról beszélgetnek, agglegény vicceket mondanak, stb. Ha nálatok erről van szó, hogy a lány azt gondolja, hogy rossz hatással vagy a barátjára (és tényleg), akkor valahol érthető, hogy téged hibáztat.


Minden más esetben (tehát ha nem konkrétan veled van baja, hanem hogy a barátod nem tölt vele olyan sok időt, vagy nincs olyan szoros kötelék köztük, mint köztetek) a barátnő csak kivetíti a féltékenységét rád, mintha minden a te hibád lenne, pedig igazából a barátod döntése. Ebben az esetben azt javaslom, hogy beszélj a sráccal, hogy ez téged kellemetlenül érint, hogy a barátnője azért fúj rád, mert ő elhanyagolja, és kérd meg hogy tegyen valamit ez ellen. (Jó esetben jobban törődik majd a barátnőjével, rossz esetben csak beszél vele, de te mindenképp jól jársz.)

2016. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Bocsi én valamiért azt gondoltam lány vagy :) Bár sokat nem változtat a lényegen :) Nem te tehetsz róla.
2016. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazából megnézzük a lányokat, ha arról van szó (persze szigorúan a barátnője társaságán kívül).

De egyébként nem beszélek a barátomnak sem a konkrét nőügyeimről, mivel egyszer megtörtént,hogy belepiszkált egy alakuló kapcsolatomba amikor épp külön voltak (ez a második kapcsolati válságuk volt ha jól emlékszem), és én akkor eldöntöttem,hogy neki többet ilyenről nem beszélek.


(köztük nem történt semmi, de tőlem is elvette a lehetőséget, igaz az a lány sem ért túl sokat csak azért ez mégis egy fájó emlék maradt)

De a lényeg,hogy én nem adom alá a lovat ilyen téren.

2016. jún. 14. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!