Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha kapcsolatban az egyik fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kapcsolatban az egyik fél teljesen zárkózott és magának való, a másik félnek ezt meddig kell elviselni?

Figyelt kérdés

Tehát egy jó emberről van szó, aki mindent megad, de egy teljesen zárt világban él, és ideges és mogorva lesz, ha abba bármilyen módon be akar menni valaki. Magának való, otthon barkácsol, és gépezik. Megcsalás téren se kell róla rosszat feltételezni, mert annyira jól elvan magának, nem igényli az emberek társaságát.

3 éve élünk együtt, eddig hűségesen éltem mellette mint a börtönbe zárt királylány, és vártam rá, vártam hogy legyen valami közös, de mindentől ideges lesz amit közösen kell csinálnia valakivel. Most jutottam el oda, hogy nem birom tovább ezt a létezést igy. Nem szeretném elhagyni mert amúgy nagyon értékes ember. Csak a szerető tartás jöhet szóba ilyen esetben? hogy ne legyek magányos mellette.


mit tegyek? más volt már ilyen helyzetben?



2016. jún. 21. 09:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves stilusu de őszinte válaszod. Lehet hogy elszeparált világban éltem eddig, de ha nem vennéd észre, épp most kezdek kijönni belőle, és magamra találni.


valamilyen szinten te is egy elszeparált világban élsz, mert azt hiszed mindenki olyan hogy szeretőt tart és végig kúrja a fél világot, mielőtt megtalálná az igazit. rengeteg olyan kapcsolat létezik, ahol még nem találtak önmagukra, és tele vannak problémákkal. de azért kösz, van olyan mondatod is, amit fontolóra veszek. szép napot.

2016. jún. 21. 11:18
 12/17 anonim ***** válasza:

Bocsi a kedves stílusom miatt. Máshogy nem tudtam erre reagálni.

Csak is saját magad miatt történt mindez.

Félsz hogy egyedül maradsz? Vagy miért jöttél össze egy ilyen embertel, akivel nem vagy boldog?

2016. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
mert egyébként van egy csomó jó tulajdonsága is. és az elején a szerelemtől mindenki elragadó. akkor még mentünk étterembe mindenhova. aztán ez alábbhagyott, rákattant a műhelyre, és ki se lehet onnan mozdítani. más esetben gépezik, vagy dolgozik. Persze mindig a munkára fogja hogy sosincs idő elmenni együtt valahova, vagy valamit közösen csinálni.
2016. jún. 21. 12:10
 14/17 anonim ***** válasza:

kérdező, szerintem nincs igazad abban, hogy minden kapcsolat csak akkor marad működőképes hosszú távon, ha szeretőt tartanak és ha van gyerek sem csak rossz viszonyban lehet együtt maradni. sok féle kapcsolat van és sok féle kapcsolati probléma is. de nem csak rossz kapcsolatok léteznek. létezik olyan is, hogy a kapcsolat működni tud. ehhez fontos, hogy a felek lehetőleg hasonlítsanak, vagy kompatibilisek legyenek és tudják konstruktívan rendezni a problémáikat. van, hogy ez azt jelenti, hogy leülnek és megbeszélni a dolgokat. van hogy csak annyit jelent, hogy el tudják sajátítani azt a kommunikációs formát, hogy a megfelelő dolgot érjék el a másiknál. van, amikor ki kell mondani dolgokat, mert a másik csak úgy érti meg. van hogy nem kell kimondani, sőt ha kimondják sem úgy érti a másik, ahogyan szeretnénk. ez függ a felektől is és a közlés minőségétől is. az viszont nélkülözhetetlen egy kapcsolat hosszú távú működéséhez, hogy mindkét fél megkapja legalább egy részét annak, amire ő vágyik és lehetőleg minél kevesebbet kelljen az igényeiből és önmagából feladnia. nem lehetetlen, hogy két nagyon eltérő ember kapcsolata tartósan jól működjön. de általában a hasonló igényű és érdeklődésű emberek jobban ki szoktak jönni, mert kisebb különbségeket kell kompromisszumokkal áthidalni. a nagyon nagy különbségekkel általában úgy működnek csak jól a kapcsolatok, ha egyik vagy másik fél hajlandó mindenről lemondani és bármiben alkalmazkodni. ez viszont vagy végtelen önfeláldozást igényel, vagy egy idő után azért frusztrációkhoz és konfliktushoz vezet.


előtted szerintem több lehetőség is áll, mint amikről te írtál (persze nem is csak azok, amiket én felsorolok). a döntés pedig a tiéd, hogy mit teszel:


1. marad minden így és elfogadod, hogy ez van. az állandósága jó, a hiányt meg vagy megszokod, vagy áthidalod valahogyan, esetleg lemondasz a szükségleteidről és beletörődsz, hogy neked ez jutott, viszont legalább stabil a kapcsolatod.


2. megpróbálod a pároddal megbeszélni a dolgokat, máshogyan, mint eddig tetted. esetleg ehhez tanulsz új kommunikációs módokat, bevonsz szakembert, elmentek párterápiára. ha eléggé akarjátok, elég jól próbálkoztok, akkor talán valamikor sikerül


3. szakítasz, felrúgod a mostani nyugodt kapcsolatot, elköltözöl, rendezitek a ház és kutyák tulajdonjogát, és keresel egy jobbat. ennek előnye, hogy egyszer majd sokkal jobb kapcsolatod lehet, amiben vagy minden jól működik, vagy legalább lesznek pillanatok, amikor minden hobb, néha meg bizinyos dolgok rosszabbak lesznek, mert minden kapcsolatban vannak hullámzások. hátránya, hogy a biztos langyos vizet is fel kell adnod hozzá, hogy egy bizonytalan jobbat találhass, ami kockázatos, rizikós, de csak így van esélyed jobbra.


4. nem szakítasz, megtartod a kapcsolatot, de a kapcsolaton kívül keresed a boldogságod, flörtölsz, félrelépsz megcsalod lélekben és testileg, aztán ettől vagy jobban működik a kapcsolatotok, vagy egy idő után eljutsz oda, hogy kilépnél. illetve vagy kiderül a párod számára és megsértődik, becsapva, elárulva érzi magát emiatt, vagy nem.


5. felvállaltan nyitott kapcsolatba mentek át, elmondod, hogy emberileg szereted, de a kapcsolat így nem működik, ha neki megfelel, ami van, akkor maradtok együtt, de te vállaltan mással fogsz érzelmi és szexuális életet élni, neki meg ez vagy jó így vagy lehet szakítani/félrelépni is...


6. szakítotok, de nem költözöl el, marad egy néven a lakás, kutya, minden, viszont a kapcsolatnak vége lesz, máshol keresel boldogságot, vele meg maradtok lakótársak, ha lehetséges, akkor esetleg barátok is, csak már nem párkapcsolatnak fogjátok hívni, ami eddig sem igazán az volt.


szerintem érdemes lehet megnézned (akár a pároddal együtt is), hátha sikerül elkapnod benne pár hasznos gondolatot, ami segíthet a továbblépésben - bármilyen irányba is:

https://www.youtube.com/watch?v=1ya6lr6zHAg

2016. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
egyébként nem csak a gyerekvállalási kísérletek tartanak három évig, hanem a szerelem során az agyaban termelődő feniletilaminhoz is kb. 3-5 év alatt szokik hozzá a szervezet - emiatt múlik el a rózsaszín köd és a szerelem. ha ennek a helyét aztán át tudja venni egy más jellegű, talán mélyebb, racionálisabb emberi szeretet, akkor tud tovább működni a kapcsolat két ember között. ha nem sikerül megőrizni, akkor jönnek az egyre komolyabb viták, félrelépések, vagy a kapcsoaltváltások.
2016. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy értékes ember, akkor próbálj meg barátkozni vele, és mással tartsad a kapcsolatot. Ülj le vele, és mondd meg neki, hogy te őt értékeled, mint embert, de LELKILEG EGYÁLTALÁN NEM ELÉGÍT KI. Remélhetőleg megérti. És ezért neked mást kell keresned, nagyon sajnálod. És élj egyedül addig, amíg az a másik el nem jön.Nehéz lesz, de csak így hozhatod rendbe az életed.
2016. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a nagyon hasznos válaszokat.


A történet vége az lett, hogy sikerült megbeszélnünk a volt párommal hogy ez igy nekem nem megy, mert nagyon magányos voltam. A másik sráccal már egész jól alakulnak a dolgok.

2016. júl. 11. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!