Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak itt olyanok akik évek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyanok akik évek óta beleragadtak egy olyan kapcsolatba ami látszólag jól működik, de igazából nem szeretik a párjukat?

Figyelt kérdés

Én így vagyok 3 éve. Van egy párom, aki rendes velem és szeret, viszont én azt érzem, hogy nem szeretem igazán és el akarok költözni tőle. Pánikbeteg és depressziós vagyok, olyan szinten nincs rendben az életem. Párkapcsolatomat nem érzem az igazinak, munkahelyet nem találok, ahol hosszabb távon meg tudnék maradni, szóval se anyagi függetlenségem, se semmi boldogságom. Erre elkezdte azt mondta a párom, hogy jó, akkor menjek haza anyámékhoz, de ott nekem csak még rosszabb lesz, mert anyám sose állt ki mellettem igazán, és ha ő nem lesz, akkor senki nem fog mellettem állni, és nem hogy jobban, de még rosszabbul leszek.

Már így is azt érzem, hogy annyira szar állapotban vagyok lelkileg, és kihat mindenre, hogy nem fogom megérni a 30 éves kort.(26 vagyok) Nincs a kezembe az irányítás, és nincs erőm sokszor ahhoz se, hogy elmenjek a boltba. Anyámék olyan faluba élnek, hogy napi 2 busz jár kb, még a külvilágtól is el lennék szakitva. Anno szinte menekültem onnan. Ha visszamegyek, lehet öngyilkos leszek. Ha meg színészkednem kell és olyan kapcsolatban élnem amibe boldogtalan vagyok, akkor is végem lesz. Munkahelyet nagyon nehezen találok, ez is rohadtul kiborít. Nagyon nagyon a tűrőképességeim határán vagyok. Nem akarom bántani a páromat magammal, megérdemelné, hogy találjon valakit aki tudja szívből szeretni, szerintem én nem tudom ezt neki megadni. Nem hiányzik akkor se, ha nincs itthon, pedig csak hétvégén jár haza. Nem látom a kiutat , hogy tegyem rendbe az életem.


2016. jún. 21. 12:58
 1/6 Bence_ ***** válasza:
Pszichológus?
2016. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, alattomos ez a betegség. Környezet változás jót tenne neked. De igazából te tudod a lehetősgeideg, ahoz mérten cselekedj. Ne félj az új kihívásoktól, vágj bele új dolgokba.
2016. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá, hogy mielőtt felborítom mégjobban az életem, el kellene menni egyhez... hátha gyújtana valami fényt a fejembe
2016. jún. 21. 13:04
 4/6 anonim ***** válasza:
mindenképp pszichológus, akkor talán majd helyrerázódsz, tudsz találni olyan munkahelyet, ahol meg tudsz maradni és lesz erőd függetlenedni. De mindenképpen meg kéne próbálnod a külső segítséget
2016. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de te nem depressziós és pánikbeteg vagy, hanem kibúvót keresel, kapunyitási pánikod van.


Szerezned kell egy rendes munkahelyet. Keress munkát hat vagy négy órában, legalább rá vagy kényszerítve, hogy felkelj, felöltözz, megfürödj rendesen.


Én is voltam pánikbeteg, sőt, depressziós is, de végig dolgoztam a betegségem alatt. Segít, ha emberek között vagy. Járj edzésre, végezz jótékonysági munkát. Ezzel a nyafogással semmire sem mész, csak ha kitörsz ebből az ördögi körből.

2016. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Ha megkérdezed az idős házasokat a nagy részül azt mondja, hogy nem olyan szinten szerelmes a másikba, mint mikor találkoztak. A jól működő kapcsolatoknak nem a full szerelem az alapja, mert az úgyis elmúlik, vagy ingadozik. A jól működő kapcsolatok alapja az, hogy a felek eldöntik, hogy kitartanak egymás mellett és hűséges társai lesznek egymásnak. Ezért sikeresebbek a megtervezett házasságok. Nem múló érzelmekre, fellángolásokra alapulnak, hanem partnerségre és döntésekre, hogy na, igen, én hajlandó vagyok kitartani emellett az ember mellett. Nyilván vannak kapcsolatok, ahol öreg korban is forró szerelem dúl, de ez elég ritka, és ha azt hiszed, hogy ha egy tök jól működő kapcsolatból emiatt kilépsz, és a következő majd halálig tartó fellángolás lesz, felőlem nyugodtan dédelgesd ezt, de nem sok az esélye, hogy ez így is lesz.

A boldogtalan, nem működő kapcsolat más tészta egycsomó kapcsolat tök jól működik szerelem nélkül is. Szóval a kettő más tészta. Nem mindegy, hogy csak nem vagy már full szerelmes, vagy kifejezetten boldogtalan vagy.

2016. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!