Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Voltatok már hasonló helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok már hasonló helyzetben? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy 5éve vagyok együtt a párommal,ebből kb.4éve élünk együtt.Hatalmas szerelemnek indult,előtte barátok voltunk és az első perctől kezdve volt valami különleges benne(termeszetesen mindenki így van a párjával:).Aztán ott kezdődtek a gondok pár hónapja,munkanélküli lettem.Minden délután alig vártam,hogy hazaérjek(ő hamarabb ment dolgozni így hamarabb ért haza),hogy tudtam az ajtóban mosolyogva vár,leültünk megbeszélni kinek milyen napja volt,este összebújás,közös vacsora stb.,gyakran találkoztunk a barátaimmal,neki nem nagyon vannak ,de az ő családjához is elég gyakran eljártunk,meg kirándulni ide-oda.Aztán ahogy munka nélkül lettem,először jól éreztem magam,kaptam támogatást pár hónapig a pénzzel nem is volt így gond.Csak hogy,voltam korábban depressziós és sajnos pánikbeteg..elkezdtem gondolkodni,mindig túl sokat gondolkodom.Először meg voltam győződve arról hogy IBS(irritalis bel szindromam van)mert ment a hasam pár napig.Szóval ezt csak azért írom le,hogy ilyen szinten bele tudok betegedni a sok gondolkodásba.És volt egy eset ahol kicsit összevesztünk, túl sokat aggódom miatta,hogy nehogy valami baja legyen stb. És utána elkezdtem gondolkodni,hogy boldog vagyok-e szeretem-e eléggé(mi az hogy eléggé?)stb.Sajnos egyre rosszabbul érzem magam emiatt,nem találkozok senkivel,a barátaimat elhanyagolom,anyukámékat nem látogatom,mert ezen agyalok..Neki is elmondtam,akkor megkönnyebbülök,ha beszélgetünk ezekről,kérdezte hogy szeretem-e,és nem tudok mást mondani,mert ránézek és Igen,szeretem. Mégis állandó bizonytalanságban vagyok,folyamatosan mellette vagyok, nem járok sehova külön(mondjuk találtam munkát szóval ez változni fog.)Egyik percben feleségül mennék hozzá a másikban teljesen bizonytalan vagyok magamban. Sokszor nézek parkapcsolati tanácsadás után, meg ,hogy menthető-e a kapcsolat.Teljesen rögeszmémmé vált ez a dolog,nem nagyon merek menni sehova "nehogy rájöjjek ,hogy mégse szeretem" és hasonló hülye gondolataim vannak. Múltkor Anyukám kórházból hazament,elmentem hozzá a barátom nélkül és mikor jöttem hazafelé újra az a jó érzés volt,hogy de jó hogy láthatom,hogy semmi kétségem az érzéseim felől hiszen hiányzott.Tudom van ettől sokkal rosszabb helyzet is,de én mégis nagyon félek,hogy mi lesz ebből.Mindenképpen szeretném megmenteni a kapcsolatot,szeretnék Vele maradni,de sokszor annyira bizonytalan vagyok,mert semmi mást nem teszek csak ezen rágódok. Kérlek ne nézzetek hülyének!köszönöm előre is a segítséget!

2016. jún. 24. 06:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben. Pszichológushoz fordultam.
2016. jún. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is jövőhét csütörtökön megyek oda.Bár nem tudom mennyi segítségre számíthatok nem sok jó tapasztalatom van orvosokkal kapcsolatban..
2016. jún. 24. 06:34
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo,

En egy sorstars vagyok, teljesen megertem es aterzem a helyzetet.en 4 eve vagyok a baratommal, es minel komolyabbra fordul a dolog, ha mar szoba jott h eljegyeznenk egymast hamarosan, en beparazok, elkezdek komplikalni es direkt osszeveszek vele, h aztan ne seruljek, es mondhassam h na en lattam am h gondok vannak. Ez kuslo szemmel teljesen irrealisnak tunik, az is, es sokat foglalkozom vele, h ne legyek ilyen.gondolom neked is, mint nekem, onertekelesi gondjaid vannak, amin nem segit, h munkanelkuli voltal. Ha az ember amugy nem kapja meg a kello visszacsatolast, h eleg jo, ertekes, akkor konnyen azt gondolja, h az a rossz az eleteben, ami van, es nem veszi eszre, h nem amiatt boldogtalan. A kapcsolat, egy dontes, en eldontottem h vele akarok lenni es kuzdenem kell erte nehez idokben is, nem a kapcsolatunkat kell megkerdojeleznem, hanem az eletem egyeb teruletein rendet tenni, hisz onnan ered a boldogtalansagom. En is nemreg megjartam egy nagyon mely godrot, es ugy ereztem el kell hagynom, de rajottem, h az igazi bajom nem o, ezert osszekaptam magam, eljarok sportolni es elmentem egy pszichologushoz, mert nem ezt erdemli, h ilyen baratnoje legyen, arrol nem is szolva, h utalom a viselkedesem, h annyit veszekszem vele a semmin, de megsem tduok valtoztatni....

2016. jún. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
"Természetesen" nekem is önértékelési gondjaim vannak.Én is ugy vagyok hogy ő ettől jobbat érdemel,és igen pont ez van velem is,hogy küzdeni akarok érte,elhatároztam én is ,hogy nem adom fel,mert van amikor külső szemlélőként nézem őt,mikor eljött az egyik haverja és beszélgettek és csak néztem néztem és arra jutottam,hogyha nem lennék Vele,most ismerném meg akkor is beleszeretnék.Minden "út" hozzá vezet,és mégis néha annyira taszítanám,hogy ne sérüljek vagy ő ne sérüljön miattam,vagy nem tudom ,hogyan fogalmazzak. Igen a munkanélküliség nagyban rátett ,hogy értéktelennek érezzem magam.Hogy legyen időm ezeken a hülyeségeken gondolkodni...pedig tudom és érzem ,hogy szeretem,mégis mintha valami gátolna hogy megélhessem ezt és eltaszítom utána meg megbánom mert nem akarom elveszíteni csak félek.Annyira paradox ez az egész,bármit megtennék,hogy jobb legyen a helyzet.
2016. jún. 24. 07:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Szeritnem jo lesz neked is a pszichologus, ha jot valasztottal, es kezdd el tudatosan epiteni az onbizalmad, amire pl a sport jo
2016. jún. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Remélem a munka is jót fog tenni valamennyire.Főleg ha odateszem magam akkor elismernek(mert hálistennek olyan helyre megyek,hogy aki jól dolgozik megjutalmazzák), csak amúgy mindig attól is félek,hogy pl a pszichológus azt fogja mondani,hogy ez a kapcsolat menthetetlen meg ilyenek...tudom elvileg nem mondhat ilyet vagy nem mond ilyet,de akkoris annyira félek ilyen hülyeségektöl.
2016. jún. 24. 07:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nem kapcsolati problema, ez egyertelmu. Ez pszichologiai es "mentalis" problema nalad, amit te a kapcsolatra vetitesz ki, nemi panikbetegseggel vegyitve amit az otthonules valtott ki valoszinuleg. A pszichologus jot fog tenni neked. Ehhez a baratodnak, vagy az o iranta valo erzelmeidnek semmi koze nincsen.
2016. jún. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ugyanezt mondta Anyukám is.Hogy nekem találni kell valami aggódnivalót,mikor jön valami más dolog (pl.az hogy Anyának balesete volt és mentünk hozzá segíteni,akkor semmi bajom nem volt a barátommal kapcsolatban tehát ugyanúgy viszonyultam hozzá mint máskor) Csak már annyira félelmetes,hogy ilyeneket álmodok,hogy elhagyom,volt hogy fordítva álmodtam,igen teljesen kivetítem rá és egyre rosszabb minden,az a szerencsém,hogy megért,de tudom,hogy ez nem mehet így a végtelenségig mert ő is ember és rossz hallgatnia az én kétségeimet főleg hogy vele kapcsolatosak,mert elmondom neki és mondja hogy ő biztos abban ,hogy nem a kapcsolatunkkal van gond,hanem bennem ez a túl túl túl gondolás. Az ,hogy mindig volt nekem ilyen problémám csak azok nem voltak "veszélyesek" ennyire mert itt azért most már komolyabb tétje is van.
2016. jún. 24. 09:10
 9/12 anonim ***** válasza:
En vagyok a sorstars, tok ugyanezt elem meg. Remenykedjunk, h a pszichologus segit :D
2016. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Örömmel venném ha leírnád nálad mi a baj:) szívesen olvasnám legalább nem lennék egyedül és már ez vigasztal,hogy akkor nem vagyok mégse elmebeteg meg olyan "akivel ez megtörténik és nincs más ilyen.." persze csak ha gondolod és nem jelent gondot leírni!:)
2016. jún. 24. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!