Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal együtt élünk 2 éve, ezen kívül 5 éve alkotunk egy párt. Mindketten 24 évesek vagyunk. Az első évben a párom testvérével nagyon megromlott a viszony. Először kerestem az okot, vajon miért, de elmondta a barátom, hogy minden barátnőjét kiutálta a családból, ugyanis Ő már 32 éves (a lánytestvér) otthon lakik a szüleinél és féltékeny. Nincs barátja, nem rég szakított vele az utolsó, mert úgy bánt vele, mint egy pokróccal. A barátom sem köszön neki, amikor megyünk, konkrétan szellem számunkra, semmilyen kapcsolatot nem ápolunk vele. Természetesen a szülők engem hibáztatnak a bajért, de amikor megyünk hozzájuk, "megtűrnek". Mindent elfogadtam, egyen nem tudok túljutni: a barátomnak konkrétan nyalnia kellene a lánytestvérnek, mert ha nem, akkor ordítoznak vele. Az apuka főleg védi a lányt, mondván, ő kitart a család mellett... Egyszer nekem jött a lány, többször megtámadta a barátomat, amiért csak a szülők miatt nem tettünk feljelentést. A környező falukban elmeháborodottnak van tekintve, a szülők be vannak zárkózva, csak a munka miatt és a boltig mennek, meg vissza. Nem látogatják a saját szüleiket, rokonaikat, hozzájuk se mennek, mert összevesztek a lány miatt mindenkivel, konkrétan kisajátította a saját szüleit és börtönben élnek... A nagyszülők csak a barátommal tartják a kapcsolatot... A probléma az, hogy 5 évig tűrtem. Amikor megyünk, szinte már mindig balhé van, amikben már nem tudok nem részt venni, mert a párom saját apja mindennek elhordja már a saját fiát, amiért velem van. A párom nem tud ész érvekkel "háborúzni", tehát csak lekoptatja őket, a szülők és a lány viszont összefogtak és sorra hozzák fel amiket a barátom csinált (hozzáteszem, jogosan tette, amiket tett). Ha én megszólalok (nem vagyok trágár, nem ordítozok), akkor rögtön jön az, hogy én az ő házukba ne szólaljak meg, mert ez "családi vita" és amúgy sincs jogom az ő házukban ilyeneket felhozni! ugyanis tudják, hogy én "ésszel" vitatkozom és nem tudnak mit felhozni már az ellen, amiket kérdezek vagy mondok, szóval így védik ki a kellemetlenséget, a barátom viszont nem ilyen és csak hárít... Viszont rám kényszeríti, hogy menjünk hozzájuk, mert a szülei... mert akkor hozzánk sem fog jönni és hogy bennük is van hiba.... az én szüleimmel nyaralunk, fürdőkbe megyünk, kirándulunk, programokat csinálunk. Nagyon sok vitám volt idehaza is miattuk, mondván nem ezt érdemlem és ilyen családba keveredni öngyilkosság, de minimum alkoholista leszek... Az Ő szülei csak a lánnyal csinálnak programokat, mert velünk "nem mernek", mert akkor a testvér balhét csap, múltkor azt mondta, hogy öngyilkos lesz.... A barátom ragaszkodik. Friss jogsis, így nem merem egyedül elengedni 100km-rel arrébb... busszal nem akar menni. Én viszont folyamatosan fogyok már, egyre többet fáj a hasam és egyre többet elájulok, mert tiszta stressz vagyok, ha menni kell oda. Mindig leszid, hogy nem eszek, de egyszerűen nem tudok enni, annyira ideges vagyok! És az is idegesít, hogy így viselkednek és hogy nem hagyják, hogy szóhoz jussak! Ha a barátom nélkül próbálom leültetni a szüleit beszélgetni, akkor ha belefogok, rögtön jön a szidás, hogy én gyerekes vagyok és hogy majd megtudom, ha gyerekem lesz... Erre szoktam felhozni, hogy párom barátainál kedvesebben fogadnak minket, sőt, a saját fiukat, mint itt! És erre előjön az, hogy testvérek, amire felhozom, hogy sem az anyuka, sem az apuka nem tartja a kapcsolatot a saját testvérükkel! Sőt, az anyjukkal sem... Amikor már nem tudnak mit felhozni, akkor felállnak és elsunnyognak azzal, hogy ez gyerekes felfogás, majd megtudom én és hogy ezt nem hiszik el, nem folytatják a beszélgetést... Borzasztó érzés ez, hogy nem tehetek semmit...

És hallgatnom kellett volna a szüleimre, nagyszüleimre, amikor a kapcsolatunk elején azt mondták, hogy hiába csak a fúba vagyok szerelmes, az egész rokonságot hozza magával és nem lehet őket kivédeni :( Csak már nem tudok vele szakítani, mert szeretem és Ő nagyon rendes, de nem értem miért kell ez neki... miért kell ezt eltűrnie, miért nem áll ki magáért? Mintha félne... mintha egész gyerekkorában elnyomták volna.... És sajnálom szegényt, mert szokott sírni, hogy nekem milyen családom van, neki meg ez jutott és hogy szégyelli, de ezért is akarja, hogy járjunk oda, hogy hátha megbékélnek és belátják valami csoda folytán a hibákat. És hiányzik neki a szülői szeretet és azért harcol, hogy legalább egyenrangúnak tartsák a szülei a testvérével, nagyon megviseli, hogy vele nem kedvesek. Nagyon sajnálom és ezért is tűrtem eddig. De nekem lelkileg ez egyre nagyobb teher, nem akar sem a családjával, sem velem szakítani. De ez a kettő összeférhetetlen... és mondta, hogy nem fog soha választani, neki mindkettő kell... De én erre azt kérdeztem, hogyha szülök egy gyereket, azt is ugyanígy utálni fogják? Mert a testvér kiutálja majd, mert az enyém, a közös gyerekünk? Egy ártatlan gyerekkel is vajon ugyanígy fognak viselkedni? Valóban ennek akarja kitenni, akkor is erőltetni fogja és elvárni, hogy ő is tűrjön? Elkeserítő és nem tudom, hogy mit tegyek :(

Mit tegyek? Ti mit tennétek?



2016. júl. 5. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék?


Soha többé nem mennék a szüleihez.

Megmondanám a páromnak hogy ezt rendezze le a szüleivel, de én köpködést többet nem akarok hallani.

Ha nem áll ki értem szintén bukta.

Ha ezekre azt mondja hogy nem, akkor ott hagynám a búsba.... Tudod ki stresszelné szét magát ilyen hülyék miatt...

2016. júl. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni a párod csak a családjával együtt kapható meg sajnos úgy néz ki. Vagy a sarkadra állsz és kiállsz magadért vagy továbblépsz. Röviden ennyi.
2016. júl. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, a gyereket is utálnák, mert tőled van.


End of story.

2016. júl. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudod, ki erolkodne ezzel egy egesz eletig. Gyereket meg plane ne szulj ide. Em a helyedben otthagynam ezt az egesz kocerajt.
2016. júl. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért te sem vagy semmi.

Mi az, hogy nem engeded 100 nyamvadt kilométert vezetni? :D Alig 20 évesen, három napos jogsival télen, sötétben, hóban a régi minden elektronikát nélkülöző, hátsókerekes Ladával simán elengedett apám és gond nélkül megérkeztem egy másik városba barátnőmhöz.

Nem csoda, hogy mindkét oldalnak próbál megfekelni, ha te is gyerekként kezeled szerencsétlent...


Másik dolog: igen, ezt el kell fogadnod, hogy neki kell a családja is. Elmegy szépen egyedül, és kész.

2016. júl. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem tenném be oda a lábam többet, mert ebből semmi jó nem sül ki.

A párod meg menjen le egyedül vonattal, és kész. Majd ha lesz vezetési rutinja, menjen kocsival egyedül. Esetleg a szülei is meglátogathatnak titeket, elvégre ugyanannyi a táv nekik is, mint nektek.

Gondolom, ha a nővérkét nem tartják bolondnak, nem gondolják azt sem, hogy 24 órás felügyelet szükséges neki...


A párod pedig végtelenül naiv. Ez sosem fog megváltozni.


A helyedben közölném vele, hogy ő lehet, hogy nem akar megváltozni, de én változást akarok! És vagy megoldja, hogy ne kelljen többé semmilyen kapcsolatba kerülni a rokonságával, vagy akkor legyen igazuk, és meghagyod őt nekik, mehet haza hozzájuk.

Jó lenne, ha kinyílna a szeme, hogy őt sosem fogják szeretni, bárki lesz a párja, azt kikészítik, téged soha nem fogadnak el, és amíg élnek, háborúzni fogtok egymással. Neki ebben mi a jó, és miért kellenek neki, fel nem foghatom, és már megszakítottam volna minden kapcsolatot. Akkor látják be, hogy téged választott, és ti együtt maradtok, tehát jobban járnak, ha megbékélnek, ha le se tojja őket. Mondjuk egy évig még egy telefont sem ereszt meg. Ez alatt ő is belátná, hogy van élet a családja nélkül.

Esetleg ultimátum, hogy ha azt akarják, hogy a fiuk megmaradjon nekik, jöjjenek ők látogatóba, a nővére nélkül. (Egyből nem lenne akkora po.fájuk, ha vendégként vannak ott, nem házigazdaként beszéltek velük.)


Majd ha egyszer gyereked lesz... Menjenek a búbánatos pi.csába! Nekik csak egy gyerekük van, egy fogyatékos, elmebeteg nőszemély, a fiukat le se sza.rják, hát milyen anya az ilyen?! Milyen gyerek, aki a saját szüleit is lesza.rja?!


Sajnos itt csak az az egy lehetőség van, amit a barátok a legkevésbé akar, hogy választania kell. Főleg így, hogy nincs mit vesztenie, mert velük a kapcsolata borzalmas.

Ha meg erre nem hajlandó, akkor nem szeret téged annyira, hogy érdemes legyen együtt maradni, és még 40 évig elviselni ezeket a háborúkat.

2016. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy nagyon sokan a párjukat válasszák ilyen esetekben, ennél kevésbé elmérgesedett esetekben is.

Nem egy ismerősöm van aki megmondta otthon, ha tettszik ha nem, ez és ez lesz mert ez az én életem.

A párodnak választania kell ahogy írták, mert a szülei megváltozni nem fognak!

2016. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Igazából magamból indulok ki vezetés szempontjából, alázatos voltam és kicsit félős is, szóval minden eshetőségre felkészültem és 3-4 hónap volt, mire úgy megtanultam vezetni, hogy magam is elmenjek egyedül 15 km-t. Anyuék persze folyamatosan nyaggattak már 1 hónap után, hogy ne féljek, ne fossak már ennyire, hát egyedül is menni fog már az :) Persze ment is, csak nem éreztem magamat eléggé magabiztosnak és magamat okoltam volna, ha balesetet okozok vagy ne adj isten halálos baleset lett volna, egyáltalán összetöröm anyuék autóját... na és a legnagyobb félsz: állatot elütni! A legkisebb csigát kikerülöm, madaraknál megállok, amint állatot látok, lassítok. Nem érdekelne olyankor a kocsi, csak ne sérüljön állat. De ezzel a család minden tagja így van. Inkább lassítok, még ha sietnem is kell valahova vagy meg is állok, ha segítség kell egy állatnak :) Szóval... mindentől jobban figyelek erre :)

A barátom még annyira nem biztos magában és így nem akarom elengedni. Kisebb távokra már megy, sőt, egyre messzebb és szerintem így lesz neki a jó :) Nem egyből 100km... :D Én legalábbis így érzem és ő is :) Ha szüksége van még arra, hogy valaki ott üljön vele, akkor inkább ott leszek, minthogy baja legyen.

Igazság szerint most hétvégén is "kötelező" a megjelenés náluk és ha megint leordítják ok nélkül a fejét, akkor most már én is bekapcsolódok és elfogom nekik mondani higgadtan a véleményemet. És ha ebből az lesz a barátom számára, hogy válasszon, akkor állok elébe. Nem fogom ezt tovább tűrni, sem halasztani, nekem is egy életem van. Ha ehhez a változáshoz én kellek, hát megteszem a barátom helyében is. És utána kiderül, hogy mi lesz :) Úgy gondolom, hogy nem veszíthetek, így is, úgy is jól járok, de egy nagy tehertől mindenképpen megszabadulok majd :)

2016. júl. 6. 13:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából a barátom mindig azzal védekezik, hogy nekem is szoktak lenni vitáim a szüleimmel. Ami igaz, de mi érveket állítunk egymás elé és mérlegeljük a helyzetet, ha pedig nem tudunk dűlőre jutni, akkor egymásra hagyjuk és megy az élet tovább. De ők csak ordítoznak és nem ész érvekkel, hanem hogy "gyerekes vagy", "mert én azt mondtam", "hagyjál már hülye gyerek", "itt mindenki hülye", "mindenkit meg kellene már ebben a családban nevelni", "ez az én házam és ne te mondd meg mi legyen itt", "majd én azt eldöntöm", "hagyd már abba, mert fáj tőled a fejem" és társaik... a témával kapcsolatosan nincs alátámasztás, se hozzászólás, csak ilyen érdektelen, semmi hozzászólások a családjában... ezért is nem haladni velük, mert ha én felhozok valamit, akkor rögtön ilyeneket szólnak nekem, mint amiket feljebb írtam :D Szóval esélytelen rábírni őket, hogy logikus választ várjak tőlük, mert kikerülik és nem hajlandóak így kommunikálni....
2016. júl. 6. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!